Dovoz Testudo Hermanni z Rakuska

Všetko okolo zákonov,skúsenosti s prístupom úradníkov, uplatňovanie CITESu v praxi...

Moderátor: štefan

Dovoz Testudo Hermanni z Rakuska

Poslaťod krissty » Pon Sep 03, 2007 2:02 pm

Chcela by som sa opytat ci mi niekto vie povedat co potrebujem na to,aby som si na Slovensko mohla priniest suchozemsku korytnacku samozrejme s certifikatom.Staci len certifikat alebo este nieco. Diky

A este nieco: da sa dat aj uplne malej korytnacke cip(ma asi 5cm)
krissty
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Sep 03, 2007 1:50 pm

Re: Dovoz Testudo Hermanni z Rakuska

Poslaťod štefan » Pon Sep 03, 2007 3:06 pm

Ahoj, osobne vidím problém v tom, že každý úrad na tom našom Slovensku po Tebe bude chcieť niečo iné...Preto by bolo asi najrozumnejšie sa informovať ešte pred dovozom korytnačky na príslušnom úrade. Ale vo všeobecnosti ako štátom EÚ by mala stačiť veterinárka (doklad o klinickom stave daného jedinca) zo zeme pôvodu, ktorý vystavia predajcovi, ten by ho mal dať spolu s daným jedincom a Ty ho len preukážeš (potvrdíš) na hraniciach. Vzhľadom k tomu, že ide o chránený druh, potrebné je i povolenie na jeho chov, transport. To je certifikat, teda CITES.
Čipovanie Ti môže vykonať veterinár, a ten by mal aj vystaviť súhlas/nesúhlas o čipovaní príliš malého zvieratka. Ak daná korytnačka má 5 cm, tak by mala teoreticky spadať pod túto výnimku.

Daj echo, ako si napokon dopadla :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Dovoz Testudo Hermanni z Rakuska

Poslaťod krissty » Pon Sep 03, 2007 9:27 pm

....no ono ja na tom certifikate mam pripojene dve fotky a korytnacka ma na panciery cislo 29 a to je aj viditelne na fotkach len mu uz pomaly mizne....
....inak no ja som sa uz pytala a tam mi mailom jedna pani odpovedala ze z ich strany potrebujem len ten certifikat ale ze ohladom veteriny sa mam spytat veterinaqrnej spravy.....ja len mam obavy ze dojdem na hranice a colnici budu vymyslat :D sak pozname Slovensko
.....ja len ci nebudu chciet nejake povolenie na dovoz alebo nieco take...
.....no nechcela by som ostat vysiet na hranici
...tak ludia,ak ste uz nieco take zazili dajte vediet

diky
krissty
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Sep 03, 2007 1:50 pm

Re: Dovoz Testudo Hermanni z Rakuska

Poslaťod tarzanm » Uto Sep 04, 2007 4:29 am

Ja toho moc o tam neviem ale jedno Ti môžem poradiť:Kamoš bral so zahraničia pred časom nejaký chovný materiál a okrem iného potreboval preukázať doklad od chovateľa o predaji a sumu za koľko kúpil. To potrebovali na výpočet cla. Teraz sa už poučil a stále sa dohodne s chovateľom a napíšu minimum, tým platil menšie clo. :wink:
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad


Späť na CITES

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron