Emerzné pestovanie rastlín pre akvárium

Všetko okolo našich rastliniek pestovaných v nádržiach

Moderátori: štefan, cezar.milan, Patrik

Emerzné pestovanie rastlín pre akvárium

Poslaťod cezar.milan » Uto Sep 30, 2014 8:36 pm

Možno je to známe málokomu , ale väčšina rastlín sú tkzv. bahenné rastliny. Typickým predstaviteľom je druh "echynodorus". Pestovatelia využívajú túto jeho "výhodu" na rýchlejšie množenie a tým i dodávkami väčšieho počtu na trh. Je rozhodne viac druhov, ktoré viac prospievajú nad hladinou a preto by som uvítal vaše skúsenosti. Tu je niečo z môjho pestovania
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
cezar.milan
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Štv Sep 11, 2014 7:59 pm

Re: Emerzné pestovanie rastlín pre akvárium

Poslaťod cezar.milan » Uto Sep 30, 2014 8:38 pm

No a rovnako dobre sa mu darí vonku v jazierku a to i v tomto čase
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
cezar.milan
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Štv Sep 11, 2014 7:59 pm

Re: Emerzné pestovanie rastlín pre akvárium

Poslaťod štefan » Str Okt 01, 2014 12:24 pm

Je to tak. Prevažná väčšina rastliniek, čo sa dodáva do akvaristík nie sú pestované celé pod vodou, ale len ich koreňová časť. Občas, keď sa ponoria celé pod vodu akvária, tak nastane hromadné zhadzovanie ich olistenia alebo aj odumretie rastlinky ako takej. Mnoho záleží aj na kvalite vody - v tej našej neskutočne tvrdej levickej sa darí len málo druhom rastlín. O množení napr, takých tetier či pancierníčkov si rovno môžeme zájsť chuť. Dovážať potrebnú mäkkú vodu je krkolomné - najbližšiu máme dosť ďaleko v Štiavnických vrchoch, ale Levice ležia v doline a na rovine...Čo si spomínam, tak chalani robili skôr cichlidy a cichlidky.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Emerzné pestovanie rastlín pre akvárium

Poslaťod cezar.milan » Str Okt 01, 2014 5:39 pm

Fúú, tak to je smola a čo Revérzna Osmóza, nepomohlo by to? Alebo by sa to nevyplatilo. Ja zmäkčujem vodu (samozrejme CO2-jkou), ale aj rašelinovým výluhom, dubovými listami v kombinácií s jeľšovými šištičkami. Uprednostňujem ešte k tejto kombinácií rastlinky microssorum , ktorá aj keď minimálne, dokáže pomôcť vodu zmäkčiť
cezar.milan
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Štv Sep 11, 2014 7:59 pm

Re: Emerzné pestovanie rastlín pre akvárium

Poslaťod štefan » Pia Okt 03, 2014 5:00 am

C02-ku som osobne ešte aplikovať neskúšal a aj chalani, čo sa akvaristike ešte venujú ju, pokiaľ ja viem, neskúšali. Možno niekto z mladších, ale neviem s akým výsledkom. Dubové lístie sám používam, hoci farbí vodu, ale zas chutí krevetkám a osobne mi mierne zafarbenie lístím či koreňmi veľmi nevadí. No stretol som sa, zväčša u nekompetentných osôb čo sa na akvaristov len hrali s názorom, že ak voda v akva nie je krištáľovo čistá, tak je to obrovská chyba. Vzor si títo ľudia berú zo snahy v predajniach mať v akva presne takúto vodu a inú jednoducho neakceptujú. Zabúdajú pritom na fakt, že rybky nežijú v takej vode ani v prírode.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Emerzné pestovanie rastlín pre akvárium

Poslaťod cezar.milan » Ned Okt 05, 2014 7:35 pm

Presne tak! Niekedy sa zvykne hovoriť, že kryštálovo čistá voda rovná sa mŕtva voda. Ja používam aj rašelinové výluhy kvôli hnedej vode . Hneď je na to lepší pohľad, viď samotná príroda
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
cezar.milan
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Štv Sep 11, 2014 7:59 pm


Späť na Akváriové rastlinky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron