Nerastu

Všetko okolo našich rastliniek pestovaných v nádržiach

Moderátori: štefan, cezar.milan, Patrik

Nerastu

Poslaťod Pato92 » Štv Mar 13, 2008 3:13 pm

Pred dvoma mesiacmi sme cistili akvarium, dali sme tam nove rastliny aj sme kupili hnojivo a specialne krmivo, aby rastliny rybicky neobkusovali . Vsetko fungovalo tak 1mesiac a potom ich rybicky zacali obkusovat a rastliny prestali rast. Teraz je to akvarko škarede a to by som chcel zmenit . Neviete cim to je ?? :?
Pato92
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pia Jan 11, 2008 4:50 pm

Poslaťod tana » Štv Mar 13, 2008 7:25 pm

To je docela normální,že Ti rybky okusují rostliny. Je to z toho důvodu,že nemají vyváženou stravu.Já dávám pravidelně 1-2 x do týdne sušenou zelenou stravu a rybky mi nic neokusují :wink: Je to Flora-spirulina+C+ + multivitamíny-stabilized :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Ahoj

Poslaťod Michal S » Pia Mar 14, 2008 4:56 pm

Rybičky, ktoré žerú rastliny: Ancistrus( klasický prísavník), karas, cichlidy

V tvojom akváriu nastal asi tento prípad. Rastlinky ti začali hniť a rybičky si následne dobre pochutnali. Potrebuje dať do akvária CO2 systém, aby ti pekne rastlinky rástli ( cena približne 600,-). A potrebuješ pravidelne odkalovať. A potrebuješ nasadiť odolnejšie rastliny, napríkladAnubias barteri, s touto rastlinkou sa ti bude určite dariť. Alebo si môžeš pozrieť zoznam nenáročných vodných rastlín na mojom webe. Určite ti to pomôže.
Obrázok užívateľa
Michal S
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Uto Jan 01, 2008 8:24 pm

Poslaťod Marián » Ned Mar 16, 2008 5:36 pm

CO2 si môžeš vyrobiť aj doma - pozri na nete kvasinkovač :wink:.
Obrázok užívateľa
Marián
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pia Mar 14, 2008 7:56 pm
Bydlisko: Bušince

Poslaťod Pato92 » Štv Mar 20, 2008 9:42 pm

CO2 doma mame dnes som sa vipraval s jednim co chova ribycky a povedal mi ze to moze byt kvoli tomu ze mam CO2 od rana do vecera pustene a ze v rastlinach potom nemoze prebiehat fotosinteza alebo take nieco .
Co je v tom pravda ??? :arrow: :?: :!: :shock:
Pato92
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pia Jan 11, 2008 4:50 pm

Poslaťod Michal S » Uto Mar 25, 2008 12:53 pm

Pato92 píše:CO2 doma mame dnes som sa vipraval s jednim co chova ribycky a povedal mi ze to moze byt kvoli tomu ze mam CO2 od rana do vecera pustene a ze v rastlinach potom nemoze prebiehat fotosinteza alebo take nieco .
Co je v tom pravda ??? :arrow: :?: :!: :shock:


Ak na rastliny svieti svetlo, potrebujú CO2. To znamená, že treba dávkovať CO2 len cez deň.
Obrázok užívateľa
Michal S
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Uto Jan 01, 2008 8:24 pm


Späť na Akváriové rastlinky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron