Sezonny nedostatok hlodavcov ?!

Od myšiek, chrčkov, potkaníkov, fretky až po ...všetko o doma chovaných exotických hlodavcoch

Moderátor: štefan

Sezonny nedostatok hlodavcov ?!

Poslaťod štefan » Štv Júl 24, 2008 2:13 pm

Ahojte priatelia,
neviem, ako tam u vas doma v mieste bydliska, ale tu v Leviciach sa opatovne, ako snad kazde leto, opakuje to iste. A neviem si to nijako racionalne vysvetlit.
Akutny nedostatok hlodavcov.
Nemam na mysli mysky, chrcky po 50,- Skk, alebo potkany za 50 az 80 korun, morcata za stovku, ale hlodavce za normalne! ceny prijatelne pre kazdeho.
Proste niet cim krmit nasich chovancov.
Pri myslienke, ze hadik skonzumuje hlodavce za 500 Skk za pol hodiny, sa mi urobi spatne :roll: . A co este pri velkom chove par hadov! Je to sposobene predovsetkym nezmyselne premrstenymi cenami v nasich obchodoch.
Ako to riesite vy? Mate vo svojom okoli nejakeho spolahliveho, pravidelneho dodavatela hlodavcov za NORMALNE ceny?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Sezonny nedostatok hlodavcov ?!

Poslaťod matej147 » Pia Júl 25, 2008 7:45 pm

u nas su za "bežné" ceny v lete vždy. To skôr obchodníci sa sťažujú, že nemajú odbyt. Len tých "drahších" je málo. Napríklad činčili idú v poslednej dobe na dračku, pretože aj ja som kupoval(bola posledná-dospelá samica).
Obrázok užívateľa
matej147
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Štv Feb 14, 2008 7:46 am
Bydlisko: Brezno

Re: Sezonny nedostatok hlodavcov ?!

Poslaťod štefan » Sob Júl 26, 2008 6:24 am

Odbyt by mali obchodnici, keby ponukali za normalne ludske ceny a nechceli silou mocou na kazdom kusku ci uz tovaru alebo zvieratka trhnut za kazdu cenu :evil: .
Bud rad, ze tam u vas nie su taketo prastene ceny... :?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Sezonny nedostatok hlodavcov ?!

Poslaťod matej147 » Sob Júl 26, 2008 10:20 am

to je pravda...No ono aspon u nas už zvieratá typu myš, potkan predáva už len jeden obchodník/ževraj nejdu na odbyt/. A to tiež asi len preto že priamo tam ma 1-2metroveho pytona a toho treba kŕmiť-takže jedno s druhým :)
Obrázok užívateľa
matej147
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Štv Feb 14, 2008 7:46 am
Bydlisko: Brezno

Poslaťod tana » Pon Júl 28, 2008 2:57 pm

Konkrétně v Ostravě a okoli není problém a ceny jsou o hodně nižší nežli na SK.
A když si je člověk objedná přímo u chovatele tak je to za hubičku :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod štefan » Pon Júl 28, 2008 5:48 pm

tana píše:A když si je člověk objedná přímo u chovatele tak je to za hubičku :wink:


Skoda, ze tomu tak nie je i u nas. Dat peknej kocke "hubicku" za mysky...nevidim problem...srandujem :lol: .
Dnes som skocil do Nitry a pobehal tych niekolko chovakov co je tam. Par z nich bolo zatvorenych pre dovolenku, v dalsich som nasiel par druhov hlodavcov, mysky po 15,- Skk, ale skusime i s Duncom si nejake doniest od Terna. Snad Dunco bude mat cestu autom cez NR, aby som ja nemusel traposit v buse. Pred rokmi som niesol takto za tasku/asi 100 ks/ cerstvo usmrtenych mysiek a v buse mi jedna z nich, asi zle usmrtena, ozila...to ste mali vidiet ten curbes :D a hlavne smrad po samcoch... :roll:
V Nitre som sa nahodou stretol s levickym teraristom s ktorym sme i na tuto temu nedostatku hlodavcov sa rozpravali. Podla jeho nazoru je akutny nedostatok hlodavcov /a mozno i krmneho hmyzu/ najcastejsou pricinou toho, ze clovek radsej prasti s chovom hadov a jasterov. Mate ten isty dojem, nazor?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Pia Aug 01, 2008 7:52 pm

Asi máš pravdu co se týká vás všech na SK. Což je mi líto.
A co se týká CZ tak nic takového jsem nezaznamenala - spíše naopak přibývá.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Patrik » Pia Aug 01, 2008 7:55 pm

U nás je zasa problém sa ich zbaviť.Koho sa spýtate,tak každý chová škrečkov,morčatá,myši a všetci majú mláďatá.Veru,u nás by sme mohli otvoriť Reštauráciu de la Plaz :D
Každý had,škorpión a iný gurmáni si prídu na svoje :!:
Obrázok užívateľa
Patrik
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Uto Júl 17, 2007 12:51 pm
Bydlisko: Sereď

Poslaťod štefan » Ned Aug 03, 2008 7:29 am

Pockaj Pato, to vyzera, ze je u vas dost chovatelov a mnozitelov hlodavcov? Ci som tomu len ja zle porozumel...Pretoze ak vies o nejakych co vedia za rozumne ceny poslat do Lv mysky, chrcky a mozno i mensie potkany, tak prihod nam na nich kontakt a spolupraca moze zacat :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Patrik » Ned Aug 03, 2008 12:33 pm

Cvrčky vám môžem s kľudným srdcom dodávať aj ja,keďže jeden s členov nášho klubu sa im naplno venuje.No a myšky a iné hlodavce,to sa pokúsim s kontaktovať s ním ešte dnes,no niesom si istý či by ich dokázal dodávať pravidelne :wink:
Obrázok užívateľa
Patrik
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Uto Júl 17, 2007 12:51 pm
Bydlisko: Sereď


Späť na Exotické hlodavce

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron