Chrčok Roborovského

Od myšiek, chrčkov, potkaníkov, fretky až po ...všetko o doma chovaných exotických hlodavcoch

Moderátor: štefan

Chrčok Roborovského

Poslaťod štefan » Štv Feb 01, 2007 10:30 am

Akú skúsenosť máte so spoločným chovom viac jedincov (napr. 1,2) u tohto trpaslíka?
Pýtam sa zámerne. Pred časom som zostavil doteraz fungujúcu skupinku 1,2, pridanie ďalších samičiek skončilo pre ne fatálne. Zostavil som i druhú skupinku 1,2 a tretiu skupinku 1,2, no tretia skupinka z ničoho nič sa zabila. To ma prekvapilo.
Dnes som čistil u druhej skupinky 1,2 a s úžasom som zistil mŕtvu samičku. Tak som 1,1 premiestnil a dal do menšieho terária.
Nechápem, kde sa mohla stať chyba. Stretol som sa u chovateľov s názorom, že sa dá tento chrčok chovať i v skupinke 1,5 a všetko je o.k. Druhý názor tvrdí, že je najlepšie ho chovať 1,1.
Akú máte s tým vy skúsenosť?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

křečík Roborovský

Poslaťod Fireworks » Sob Apr 28, 2007 11:13 pm

Já mám chovnou skupinku 1,2( rodiče + dcera ) a žádný problém nemám. Úspěšně se mi množí. Podle literatury se uvádí, že by jim neměla vadit malá skupinka, v přírodě dokonce obývají jednu noru,ale většina chovatelů kvůli menšímu prostoru volí pouze párek.Křečík Roborovského je velmi společenský živočich a rozhodně bych nechoval pouze jednoho jedince.
Fireworks
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Sob Mar 10, 2007 11:03 pm


Späť na Exotické hlodavce

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron