Stránka 1 z 2

Fretka

PoslaťNapísal: Sob Jún 02, 2007 5:00 am
od tarzanm
Obrázok
Zdravým Vás všetkých.Tak máme nového člena rodiny,fretku Moly.Chová tu niekto fretky? :lol:

PoslaťNapísal: Str Júl 11, 2007 2:51 pm
od hena9
Tarzanm: Chovatel k dispozícii :) pýtaj sa čo len chceš ,rada pomožem

PoslaťNapísal: Str Júl 11, 2007 3:19 pm
od tarzanm
Ahoj,počul som že albín sa uplne ináč správa ako tchorovita,čo je na tom pravdy :?

PoslaťNapísal: Str Júl 11, 2007 8:04 pm
od hena9
Pigmentácia na správaní nič nemení.Je síce pravda,že ako každý albín ,je aj fretka takéhoto sfarbenia citlivejšia na slnko,preto by sa nemala slnečnému žiareniu velmi vystavovat.Nemyslím tým prechádzky ,ale klietka na balkone vysavená slnečnému žiareniu a podobne :wink:


Počula som už aj ,že albíni sa dokážu viac naviazat na jedného chovatela,ktorého si oblubia a strážia,preto na ostatných sú viacmenej agresívny,ale tiež to nemusí byt pravidlo :) Kamoška má albínku,ktorá je prítulná ku každému :) :wink:

PoslaťNapísal: Str Júl 11, 2007 8:26 pm
od tarzanm
Može zliezť po stene z druheho poschodia?,no a o tom straženi jedneho člena mam čo povedať.Dcéra je jej láska a keď vojdem do jej pokoja bez ponožiek tak nenormálne skače a hryzie do nôh. :lol:

PoslaťNapísal: Str Júl 11, 2007 8:56 pm
od tana
:lol: ano může slést po stěně a utéct,jinak hlídá nejenom dceru,ale hlavně svoje teritorium :wink:

PoslaťNapísal: Ned Júl 15, 2007 3:48 pm
od hena9
:lol: po stene teda zliezt nemože,nieje to vevrička,je to šelma,dokáže naozaj všade vyliezt,preskočit, záclona,skrina,postel jej nerobia žiadne problémy.
No kedže je ich zvedavost nekonečná,treba na tieto šelmy dávat velmi velký pozor! Vyskočia z okna,balkona.Nedokážu totiž velmi odhadnút výšku,alebo sa može stat, že za poznávaním okennej parapety spadne aaa :cry:
Fretka už prežila pád aj zo 7.poschodia,lebo spadla do kríka,ale každá nemusí mat také štastie.Mne moj freták raz vyskočil z balkona (2.poschodie) naštastie máme pod oknami kríky,takže bol len v šoku a našla som ho v potkanej diere hned pod oknom. Mala som štastie,odvtedy som sa poučila ( balkon som nezatvorila na zámok,bol len pritvorený no a kým som nebola v izbe , šups )

Dcéra je jej láska a keď vojdem do jej pokoja bez ponožiek tak nenormálne skače a hryzie do nôh. :lol:


No takže je jasné,kto je tu majitel :lol: :wink: No problém može byt aj v tom,že sa jej nevenuješ dostatočne,takže si ju vlastne chráni pred votrelcom.častejší kontakt to napraví.

No a ešte by som chcela upozornit na povinné očkovania proti psinke a besnote! Dúfam,že o nich vieš a malá je už naočkovaná, neda ak má na to vek.

PoslaťNapísal: Ned Júl 15, 2007 10:07 pm
od tana
Ano je to tak jak se tu zmiňuje hene9 :wink:

PoslaťNapísal: Pon Júl 16, 2007 8:54 pm
od tarzanm
Čaute,tak sa nam našla.Dcera nechala otvorené okno a fretka ušla.Naštastie (po vylepení inzeratou že sa stratila) sme ju našli.Našla ju jedna pani a zobrala domou svojím deckam.Boli sme pre ňu,ale keď som vydel tie dve dievčata :cry: tak sme im ju darovali.Viem že je v dobrých rukách.No a zohnali sme si druhú,,MOLY". :wink:

PoslaťNapísal: Pon Júl 16, 2007 8:58 pm
od tarzanm
No a tu je :wink:
Obrázok

PoslaťNapísal: Pon Júl 16, 2007 9:30 pm
od tana
Zkláním se před vámi,a jsem ráda,že se najdou i takhodní lidi,kteří nemysli jenom na sebe,ale dovedou darovat zvířátko jiným :!:
Určítě si cenní Vašho skutku :wink:
Jinak nová fretka MOLY je velice noc krásná,a doufám,že už Vám neuteče :wink:

PoslaťNapísal: Ned Okt 05, 2008 4:31 pm
od Snoe
No pridavam sa tiez mam doma par fretiek. Momentalne 4 - 3 samicky a jedneho uz vykastrovaneho samceka. Chcela som aby mali raz mladatka tak nas bolo v lete 11 :D a jedno mladatko nam ostalo. Tu nejake foto:
Mláďatká spolu
Obrázok
Aisha- champagne samicka, mamina mladych
Obrázok
Tom-silvermitt samec, otec
Obrázok
Biba- tchorovita samicka, Merci- silvermitt samicka jedna z mladychObrázok

PoslaťNapísal: Str Nov 04, 2009 1:01 pm
od mendel
Tie obrazky od Snoe mi nezobrazuje, ale MOLY akoby z oka vypadla môjmu Bandymu :) . Čo majú rady vaše fretky okrem granuliek :?: . Môj freťak zbožňuje žåtok, len som kdesi čítala, že môže ale len raz do týždňa aj to len trošku. Takže stále mám výčitky, keď mu dám trošku viac. Neviete, prečo nie je žåtok pre fretky vhodný ?

PoslaťNapísal: Str Nov 04, 2009 5:05 pm
od tarzanm
Awoj,tak to neviem ale ked ja dam vajičko Moly tak to sa potom neda dychať!!!keď si prdne.Skus im kupiť rybky v konzerve ale vo vlastnej šťave nie v oleji,na tom si zmlsnu. :lol: :lol:

PoslaťNapísal: Str Nov 04, 2009 6:12 pm
od mendel
Mám len jednu fretku a úplne mi stačí :D . Tie rybky vyskúšame, dúfam, že mu zachutia :) . A čo mlieko, dávate svojej /tiež vraj fretky nemôžu/, ale môjmu tiež chutí :wink: