Činčila

Od myšiek, chrčkov, potkaníkov, fretky až po ...všetko o doma chovaných exotických hlodavcoch

Moderátor: štefan

Činčila

Poslaťod necro » Štv Dec 07, 2006 3:31 pm

Čafte,
chcem sa spýtať na to či niekto má skúsenosť s chovom činčíl. Mal som činčilu, avšak bohužial zomrela mi a chcel by som zistiť čím to mohlo byť. Bola posledný týžden apatická, moc nebehala, ale jedla bez problémov a aj pila.....nevie mi niekto povedať čo sa mohlo stať?
Obrázok užívateľa
necro
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Štv Dec 07, 2006 3:26 pm

Re: Činčila

Poslaťod dunco » Pon Dec 18, 2006 11:35 am

Noo, nie som prave odborník na činčily, ale tiež som nejaké choval. Bolo by fajn vedieť aspoň základné podmienky chovu, v ktorich zosnulá žila, aby sa dalo zistiť pričinu exitu. :roll:
dunco
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Dec 18, 2006 10:39 am
Bydlisko: Levice

Poslaťod necro » Pon Dec 18, 2006 12:07 pm

No žila v klietke špeciálne pre činčily, s niekoľkými "poschodiami", krmivo dostávala pre činčily, spolu s senom a občas neaké ovocie, resp. hrozienko. Nechávali sme ju takme každý deň si pobehať po chodbe, kde niesú káble a veci, ktoré by mohla okúsať...a zrazu, zostala akokeby bez duše...fakt neviem prečo...
Obrázok užívateľa
necro
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Štv Dec 07, 2006 3:26 pm

Poslaťod dunco » Pon Dec 18, 2006 1:23 pm

To znie ako veľmi dobré podmienky, bez nejakych stravovacích výkyvov. Podľa tohto by to mohlo byť čokolvek z nepredvídatelných možností. Najskôr nejaké nepostrehnuté mechanycké poranenie, napriklad psi niekedy zomierajú na pretočený žalúdok. Ja chovám králiky a ked mi nejaky uhynul, tiež som si kladol otázku Prečo?. No zistil som, že niekedy sa to bez ,,súdnej pitvy" u odborníka (snáď šikovný veterinár) ani zistiť nedá. Tož všetci raz umrieme, ale život ide ďalej, s nami alebo bez nás. :wink:
dunco
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Dec 18, 2006 10:39 am
Bydlisko: Levice

Poslaťod necro » Pon Dec 18, 2006 2:39 pm

No hej, občas bez pitvy sa to identifikovať nedá, avšak vieš o niekom, resp. o mieste, kde by takéto úkony robili?Dúfam, že táto nepríjemná skúsenosť sa nebude opakovať.....
Obrázok užívateľa
necro
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Štv Dec 07, 2006 3:26 pm

Poslaťod dunco » Pon Dec 18, 2006 3:25 pm

Noo najlepšie asi u veterinára a ešte lepšie ak je to nejaký dobrý známi. Aby to zisťovanie nestálo viac ako živé zvieratko, s ktorého sa môžeš tešiť. :)
dunco
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Dec 18, 2006 10:39 am
Bydlisko: Levice

Poslaťod peggy » Pia Dec 29, 2006 7:52 pm

Informace o nemocích činčil jsou také na http://diskuze.cincila.com/viewforum.php?f=8 :wink:
Obrázok užívateľa
peggy
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pia Dec 29, 2006 7:38 pm


Späť na Exotické hlodavce

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron