Chrčok daurský

Od myšiek, chrčkov, potkaníkov, fretky až po ...všetko o doma chovaných exotických hlodavcoch

Moderátor: štefan

Poslaťod štefan » Str Okt 03, 2007 3:40 pm

Ano, vedel som o ZO SZCH v BB. Pred rokmi sme ako akvaristi mali priateľské kontakty na chlapcov od vas z BB a s mnohymi sa i teraz stretavam :wink:
Podla mna je to super napad a osobne som rad, ze v BB by pripadne vznikla nejaka specializovana klubova cinnost sustredena na hlodavce.
Len ma mrzi, ze u nas v Lv nema SZCH zaujem podporovat svojich ludi, ale tak co sa da robit...
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Mencia » Str Okt 03, 2007 4:48 pm

Takže, je to dobrá organizácia. Váhala som či tam mám zavolať, lebo som nevedela či to nie je nejaký podvod, ale nakoniec som zavolala :) Ja dúfam, že o mojich škrečkov bude v budúcnosti väčší záujem, keď budem oficiálna :D Tu v ZO SZCH BB je nejaký posudzovateľ škrečkov Sýrskych ? Ak by bol, tak by som nemohla byť šťastnejšia, lebo potom, ak by moje škrečky vyhovovali štandartu, tak by boli aj PP :D Možno sa to časom zmení a v Lv budete podporovaní ako sa patrí :wink:
Syrian Hamsters: Choco, Wayne & Jardin
Obrázok užívateľa
Mencia
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Uto Dec 05, 2006 2:53 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

ts

Poslaťod Patrik » Str Okt 03, 2007 4:52 pm

Ako čítam,tak čítam,stále vyvodzujem s týchto príspevkov jednu vec.Že naše mesto a jeho blízke okolie je v tomto úplne zaostalé :cry:
Musíme sa naozaj čím skôr rozhýbať.Len či bude v meste záujem :shock:
Keby ste tu videli tých mladých ľudí (som síce rovnako starý,ale od normálnej spoločnosti a narozdieľ odo mňa majú dobre ďaleko).Takže zatiaľ ako som hovoril-uzavretá spoločnosť :?
Škrečok Daurský je skutočne krásny.A ešte jeden odkaz pre veterinárov a pre všetkých!!!Zlomenina škrečka sa dá ošetriť doma aj bezoperačne,bohužiaľ je na to treba aj kľudnejšia povaha škrečka. :!:
Obrázok užívateľa
Patrik
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Uto Júl 17, 2007 12:51 pm
Bydlisko: Sereď

Poslaťod štefan » Str Okt 03, 2007 5:36 pm

Mencia píše:Takže, je to dobrá organizácia. Váhala som či tam mám zavolať, lebo som nevedela či to nie je nejaký podvod, ale nakoniec som zavolala :) Ja dúfam, že o mojich škrečkov bude v budúcnosti väčší záujem, keď budem oficiálna :D Tu v ZO SZCH BB je nejaký posudzovateľ škrečkov Sýrskych ? Ak by bol, tak by som nemohla byť šťastnejšia, lebo potom, ak by moje škrečky vyhovovali štandartu, tak by boli aj PP :D Možno sa to časom zmení a v Lv budete podporovaní ako sa patrí :wink:


Nikdy sa vopred nevzdávaj a aj ke´d nemáš dobrý pocit z toho, skús tam zavolať.
No oficiálna... to si aj teraz, či nemáš ten dojem?
Neznamená, že ak prídeš so svojou chovnou stanicou pod krídla SZCH budeš oficiálna. To platilo kedysi.
Vieš, väčší záujem o svojich chovancov vznikne len vtedy, ak o tebe budu ludia vediet, ak sa budeš prezentovať svojimi chov. skusenostami na verejnosti.
Neviem, ci je v BB niekto ako posudzovateľ, ale je to možné.
S akva tera organizáciou v Lv to je už teraz mrtve. Nikto okrem nas nerobi nic pre vivaristov a mnoho ludi nas nepochopitelne spaja so SZCH, pričom s nimi nemame nic spolocne. Chceli sme s partiou ludi obnovit nasu cinnost, ale nemali sme uz kde ist, pretoze nase roky zveladovane exkluzivne priestory s nadrzami a technikou nam doslova vzala ZO SZCH a teraz si tam zriadila svoju vlastnu akva chovnu. Je mi z toho zle :?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod štefan » Pia Okt 05, 2007 2:16 pm

Ja nevidim problem prepojit nase www stranky s Tvojim portálom
Skus nad spolupracou pouvazovat.
Verim, ze sa aj pomocou nasej spoluprace zvysi obojstranne navstevnost.
Na samom zaciatku casopisu VIVARISTA, kedy este nemal vlastne stranky, jeho tvorba bola doslova na kolenach. 5 krat nas isty clovek napadol, znicil co sa len dalo, heckol a bolo mi z toho smutno. 5 krat sme s kamaratom, ktory robil admina casopisu, nahodili cely obsah nanovo a zacali od nuly. Ked odisiel zo Slovenska, uz som nevladal dalej tahat tvorbu casopisu a ani sa nerozumiem do jej tvorby tak, ako by sa patrilo. Nie kazdy vie vsetko.
Napad som ale nespustil z hlavy a siel som si za svojim. Do cesty mi vtedy dosiel Rado, kamarat z Levic, s ktorym sme prezili dobre, ale aj zle chvile. Otvorili sme si chovnu hlodavcov a nasim spolocnym cielom bola Vivaristika Levice a aj casopis Vivarista. Casopis sa nam podarilo napokon zrealizovat, no nebolo to stale ono. Zial, rakovina a smrt mu nedovolila sa dozit Vivaristiky a iste by mal radost nielen z nej, ale aj z nasho casopisu.
Casopis nemal vobec take moznosti, ake pozname teraz. Bol to jednoduchy princip, ktory neumoznoval ziadne zazraky. A to mi nestacilo. Moja predstava bola uplne ina.
Par sikovnych ludi nam prislubilo svoju pomoc, ale rezignovali.
Vdaka mojej tvrdohlavosti a kamaratom som 5.3.2005 pripravil I. Vivaristiku Levice. Na ten den aj z osobneho postoja nikdy nezabudnem. Bola taka zima a tolko snehu, ze predajcovia - kamarati zo stredneho Slovenska ani nedosli do Levic. Prva akcia nedopadla slavne, ale svoj ucel splnila. Vedla mna sa objavil clovek - dobra, spriaznena dusa, ktora ide vedla mna doteraz. Nastastie. Vdaka nej som sa stretol s Petom Veltym, ktory bol ovela zrucnejsi v tvorbe webovych veci a dopomohol zrodu casopisu Vivarista. Lenze i to, napriek velkej odozve, mi nestacilo. Chcelo to vlastny web portal, mierne pozmenenu grafiku, ktoru povodny program neposkytoval. Cestu mi nastastie v dobrom zahatal Tozi a Topas i Tana a dalsi moji dobri priatelia.
Od toho okamihu bol len krocik k dnesnej podobe casopisu i tohto Diskusneho fora. Prvkov, ktore sa budu nadalej vylepsovat, aby sme sa tu vsetci citili skutocne ako doma.

Ak by som sa bol vzdal myslienky na samom zaciatku, tak tu dnes nie som, nepisem si s vami, nepozname sa... I ked Rado sa tohto nedozil...
Vivaristika Levice ma pred sebou svoje 6te pokracovanie. Verim, ze sa vsetci stretneme aj na nom a oslavime to spolocne.
Je jednoduche vylozit stol a vyberat vstupne. To som ale od sameho zaciatku Vivaristiky odmietal. Zdalo sa mi to prilis jednoduche a aj hlupe. Preto neustale vymyslam nove prvky, ktore obohatia nasu akciu. Neviem, ci sa mi podari niekedy si povedat " a teraz dost, uz skutocne staci...". Mam pripravene nove prvky uz na buduci rok,ale tie si necham len pre seba Aspon zatial.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod štefan » Pia Okt 05, 2007 2:28 pm

Kurnik, a to som co spravil :shock: ?
Vymazal sa ten prispevok, na ktory som odpovedal. No super :?
Ja sa hlboko ospravedlnujem :oops:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Mencia » Pia Okt 05, 2007 3:18 pm

To nevadí. Ja som dvakrát svoju odpoveď nechtiac vymazala :lol: :lol: :lol:

Banner časopisu Vivarista aj Banner fóra Vivarista na svojej stránke mám :wink:
Aj keď mi málo ľudí píše na moju stránku, verím, že si vždy pozrú odkazy a rôzne
iné zaujímavosti mnou napísané. A to znamená, že si pravdepodobne pozrú
aj rubriku 'Fóra o škrečkoch a iných zvieratkách'. Dosť ľudí, s ktorými som si písala a
píšem, napríklad chodia pravidelne na Škrečko Boardy a zdá sa mi, že sa im tam aj
veľmi páči. Som rada, pretože sú tam naozaj dobrí chovatelia škrečkov, ktorí tieto hlodavce milujú.
Aj tvoje fórum sa rýchlo rozrástlo a máš zrejme dobrú návštevnosť, však ? :wink:
Netušila som, že vzniku časopisu predchádzalo toľko pádov, ale je dobré, že si sa nevzdal a bojoval :wink:
Tak to má byť. Ani ja to nemienim vzdať, aj keď čas a peniaze sú proti mne. :D
Ale ako by sme prepojili vaše www stránky s mojou ? Nemám ani Ikonku alebo banner, ktorý by si si mohol dať na vaše web stránky :( Hladala som nejaké, ktoré by som si mohla spraviť zadarmo, ale nenašla som. Neviem ako si to predstavuješ :)

A do Vivarista Levice sa dostaviť nemôžem, lebo je to v sobotu. :cry:
Syrian Hamsters: Choco, Wayne & Jardin
Obrázok užívateľa
Mencia
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Uto Dec 05, 2006 2:53 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod štefan » Pia Okt 05, 2007 3:41 pm

Ďakujeme za umiestnenie odkazov na nas :wink:
Spolupraca ale moze byt aj napr. vo forme clankov, pricom bude dodrzany autorsky zakon, co znamena, ze uvedieme aj link na Tvoju www stranku, alebo aj iny sposob :wink:
Ci sa moje forum i casopis rozrastol to skutocne neviem, pretoze toto nie je len moje forum a casopis. Ale predovsetkym NASE SPOLOCNE :!: Na to prosim skusme nezabudnut 8)
Tych padov bolo ovela viac, ale nebudem ich radsej spominat dopodrobna. Je to za nami, treba ist uz len dopredu.
Skusime sa na nasej redakcnej rade porozpravat ohladom vzajomnej spoluprace a iste na nieco rozumne prideme 8)
Nuz, Vivaristika je v sobotu ako napokon vzdy. Ale v sobotu Ti nic nejde k nam?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Mencia » Str Okt 10, 2007 1:16 pm

Neni zač - vzájomná podpora :wink:
No, ak bude niečo zaujímavé alebo ma napadne nejaký článok, tak Ti ho pošlem :wink:
Podľa mňa sa tvoje fórum skvele rozbehlo, veď tu máš ľudí :wink:
Samozrejme, že je to Vaše spoločné, asi som to zle vyjadrila, I´m sorry.
Tak, tak.. aj ja sa pokúšam ísť vpred, ale toto obdobie je pre mňa ako chovateľku dosť smutné :(
Nuž, ja by som aj prišla, ale nemôžem :wink:
Syrian Hamsters: Choco, Wayne & Jardin
Obrázok užívateľa
Mencia
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Uto Dec 05, 2006 2:53 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod štefan » Str Okt 10, 2007 1:45 pm

Za vzajomnu podporu, tak neskutocne vzacnu na poli chovatelskom Ti skutocne uprimne dakujem(e) :wink:
Predovsetkym v tomto obdobi, kedy sa vsetko zacina na cloveka sypat a ma co robit, aby sa neocitol na kolenach...
Na clanok sa uz teraz vsetci tesime :D
Nic sa nedeje, ze nemozes prist, je to skoda, ale ved nabuduce :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

cl

Poslaťod Patrik » Štv Okt 11, 2007 3:16 pm

Aj u nás na SPŠD sa vám ušlo miesto vo vestibule a na informačnej tabuli v novej budove.Vo vestibule by váš odkaz mal byť až do konca školského roka,ale v novej budove o jeho zotrvačnosti tak dlho, som si neni moc istý :lol:
Obrázok užívateľa
Patrik
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Uto Júl 17, 2007 12:51 pm
Bydlisko: Sereď

Poslaťod tana » Štv Okt 11, 2007 9:06 pm

Děkujeme :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Mencia » Ned Okt 14, 2007 9:02 am

Tak ako bolo na Vivarista Levice ? :wink:
Syrian Hamsters: Choco, Wayne & Jardin
Obrázok užívateľa
Mencia
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Uto Dec 05, 2006 2:53 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod štefan » Ned Okt 14, 2007 2:26 pm

Dakujeme za opytanie :wink:
Bolo super, kvantum navstevnikov, trosku pomenej predajcov, ale za to s rozsiahlym sortimentom (len skoda, ze chybali aj mne napr. skorpiony), hlodavcov bolo tiez par druhov na vyber, akvaristi si tiez prisli v ramci moznosti na svoje.
Bolo by ale ziaduce, aby sa vyjadrili nasi ludia, co v sobotu aj dosli do Levic. Ako sa im pacilo :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Pon Okt 15, 2007 10:53 pm

Byla jsem tam s manželem a nejmladší dcerkou.Bylo to FANTASTICKÉ :!:
Moc se nám tam líbilo,a hodně pozitivních zážitku si odvážíme domů.Dcera byla celá nadšená ze závodů švábů,křečků a myší.Dokonce jsme se obě i zůčastnili.Návštěvnost byla hojná i sortiment zvířat a nejenom jich.
Bohužel mě hodně zklamali členové,kteří nám psali,že dojedou nebo pomůžou.Chápu,že se mohlo stát cokoliv.Bohužel.Děkujeme všem kteří nám pomohli-DÍKY :!: Doufám,že na příští tera burze to bude jiné a že se dostavíte v hojném počtu-máte to blíš nežli já :wink: :!: Také doufám,že zlodějíčci se napraví. A na závěr chci poděkovat Štefanovi a Vladovi za překrásný zbytek dne,kdy nás seznámili s Levici,místním muzeem atd..
Kluci děkujeme moc a těšíme se na další akci,díky.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Predchádzajúci

Späť na Exotické hlodavce

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron