Chov škrečků

Od myšiek, chrčkov, potkaníkov, fretky až po ...všetko o doma chovaných exotických hlodavcoch

Moderátor: štefan

Chťěli byste chovat křečíka či křečka ???

Mám ho doma ...
16
67%
Ano chtěl (a) ...
2
8%
Ne nechtěl (a) ...
4
17%
Ještě o tom budu uvažovat ...
2
8%
 
Celkom hlasov : 24

Poslaťod štefan » Štv Jan 11, 2007 5:52 pm

Táto samička ale je v teráriu 70x40x40 a má tam nespočetné množstvo úkrytov. "Kontrola" pozostáva z výmeny vody a vloženia kmiva. Mladé už druhý krát zabila, ke´d bolo už osrstené a videlo i samostatne prijímalo potravu, no bolo predčasné ho ešte oddeliť. Tak ja neviem, kde sa stala chyba..
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod ryty » Pia Jan 12, 2007 10:58 am

tak s takymto problemom som sa stretol dvakrat preto ze mam velmi zvedaveho brata a ten ich kontroloval. Otvaral "domcek" v ktorom sa nachadzala samicka s mladymi. A druhy krat to bolo preto ze v celej klietke sa nachadzal iba jeden ukryt.

Skus este zelenu potravu, zeleninu, ovocie a dake haluzky na obhryzanie a potom mi daj vediet ako to dopadlo
Obrázok užívateľa
ryty
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Štv Jan 04, 2007 3:38 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod zuzana » Ned Feb 18, 2007 7:50 pm

Ahoj. Od augusta mám škrečka a chcela by som mu zútulniť trošku bývanie. Idem mu dať do sklenárstva urobiť terárko podľa mojich požadovaných mier a tiež by som mu rada spestrila stravu. Bojím sa však, či by om mu miečím neublížila. Môže napríklad jahňady, liesku, alebo podobné vecičky na obhrýzanie, čo nájdem vonku popadané zo stromov,alebo odtrhnem, prípadne nejaké konáriky ? Tie duté samorasty sa dajú kúpiť aj v predajni ? Ak by som mu chcela dať do misky piesok, mal by byť ten pre činčily, alebo môže byť aj obyčajný ? Čo ešte na spestrenie života ? Dík za info.
zuzana
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Sob Feb 03, 2007 7:57 pm

Poslaťod Patrik » Uto Sep 04, 2007 2:33 pm

Škrečkov som choval dosť dlho a dokonca mám 1.miesto s biologickej olympiády,kategoria D,za celoročný projekt o chove škrečkov.Počas jedného roka som musel každý deň zaznamenávať úplne všetko.Takže ak niečo neviete,tak SS.

Zuzana,náš piesok,teda obyčajný,umelo spracovaný,by som škrečkovi rozhodne nedával.Vetvičky a podobné veci mu môžeš samozrejme dať,ale z vonku by som to tiež neodporúčal,pretože naše prostredie nieje vhodné ako tak pre rastliny,tak i pre zvieratá.Radšej zo záhradky,lesíka alebo nejakého kontrolovaného revíra.Použi piesok pre činčily,alebo prírodný piesok (vyskytuje sa pri väčších vodných plochách).
Obrázok užívateľa
Patrik
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Uto Júl 17, 2007 12:51 pm
Bydlisko: Sereď

Poslaťod štefan » Uto Sep 04, 2007 4:07 pm

[quote="Patrik"]Škrečkov som choval dosť dlho a dokonca mám 1.miesto s biologickej olympiády,kategoria D,za celoročný projekt o chove škrečkov.Počas jedného roka som musel každý deň zaznamenávať úplne všetko.Takže ak niečo neviete,tak SS.
quote]

Radi na stránkach časopisu VIVARISTA opublikujeme danú biolog. prácu :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Patrik » Štv Sep 06, 2007 8:25 am

Má 43 strán + fotografické prílohy (mnou fotené,vo 100% kvalite) a ešte nejaké grafy o záznamoch.
Obrázok užívateľa
Patrik
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Uto Júl 17, 2007 12:51 pm
Bydlisko: Sereď

Poslaťod Patrik » Štv Sep 06, 2007 8:34 am

A inak ďakujem za návrch,to som nečakal :D
Obrázok užívateľa
Patrik
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Uto Júl 17, 2007 12:51 pm
Bydlisko: Sereď

Poslaťod štefan » Štv Sep 06, 2007 2:25 pm

Patrik píše:Má 43 strán + fotografické prílohy (mnou fotené,vo 100% kvalite) a ešte nejaké grafy o záznamoch.


:wink: To nevadí, kludne mi ho na moju adresu knihy007@inmail.sk treba poslať aj s fotkami a grafmi a urobime z prace seriál :wink: . OK?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Predchádzajúci

Späť na Exotické hlodavce

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron