Naše čudly

Pridajte snímku svojho akvária a pochváľte sa!

Moderátori: štefan, Patrik

Naše čudly

Poslaťod Saša » Pon Mar 15, 2010 5:51 am

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Naposledy upravil Saša dňa Pon Mar 15, 2010 8:09 am, celkovo upravené 1
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod Saša » Pon Mar 15, 2010 6:33 am

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod Shark-CZ » Štv Mar 18, 2010 7:41 pm

AHOJ
AQUA pěkný ale chtělo by t o nějaký popis obou nadrží :evil:
velikost akvarka, co je to za rybky, osvětlení .... a pod.

Jinak pěkný fotky, ty akary hnědé jsou parádní sám jsem je taky choval jsou to vynikající rodiče 8)
*Shark-Cz*
Obrázok užívateľa
Shark-CZ
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Pia Jan 05, 2007 3:56 pm
Bydlisko: CHRUDIM - Czech Republic

Poslaťod Saša » Štv Mar 18, 2010 11:16 pm

Pravda, takže tady je popis aspoň ve stručnosti:

První akvárko - objem 192 l (120x40x40 cm), osvětlení Atman AT 80B a 2x Atman DA-35, filtr je Aquael Fan-2 plus (u kterého jsem ale původní baterii nahradil podstatně větší kostkou biomolitanu).
Rostlinky jsou Ceratopteris cornuta a Echinodorus argentinensis (Vallisneria gigantea, V. spiralis a V. asiatica jsem musel dát pryč, ryby je neustále ničily).
S osádkou je to trochu komplikovanější, původně mi ruplo jiné velké akvárium, takže jsem narychlo sesypal rybky ze dvou akvárek do jednoho a protože to bez problémů klapalo (a taky mi trvalo, než jsem našetřil na nové :wink: ), nechal jsem to nějakou dobu tak. Fotky jsou pořizované v průběhu několika let, některé z rybek už uhynuly stářím (např. rájovec), další se přestěhovaly jinam...
Carassius carassius morpha humilis - zakrslá forma divokého karase (velikost dospělých jedinců kolísá mezi 10 - 15 cm) v přírodě osydlující zpravidla velmi nehostinná prostředí, kde by většina jiných našich ryb nepřežila. Jako zhruba čtyřcentimetrová mláďata zakoupeni v rybářských potřebách za šest korun kus. Z původních tří už jen dva stařečci dožívající v jiném akváriu
Cleihracara maronii - taky veteráni, kteří tady vyrostli a odchovali mraky mláďat (viz. fotka samičky nad snůškou). Ze čtyřčlenné skupiny dnes žijí už pouze dva mohutní samci
Macropodus opercularis - poslední z přímé linie X generací mých odchovů počínajících párem naprosto prvních ryb, které jsem si jako prtě pořídil. V tomhle akvárku se dokonce přímo narodil (jeho samičku už jsem bohužel nestihl nafotit)
Polypterus senegalus - to dlouhé šedé stvoření, milý dárek od mé paní. Dlouhověká (údajně až přes třicet let), téměř výhradně masožravá ryba (téměř píšu proto, že tenhle čudlík s chutí baští i Hikari) s převážně noční aktivitou, dorůstající v dospělosti okolo 30 cm. Dostatečně velké ryby, obzvlášť je-li na ně od mládí zvyklá, naštěstí nechává napokoji
Andinoacara rivulatus - čerstvě dospělý samec druhu teprve nedávno přeřazeného z rodu Aequidens, zaměněný prodejcem za Aequidens pulcher (mláďata obou druhů jsou si mimořádně podobná, tahle akara ovšem dosahuje téměř dvojnásobného vzrůstu a povahou je považována za silně nesnášenlivou... asi mám vyjímku z pravidla, je to docela kliďas). Aby to ale bylo ještě zábavnější, i když není dokonale vybarvený, patří zjevně k tzv. formě "Goldsaum", která byla po taxonomických revizích uznána jako samostatný druh A. aequinoctalis (ještě existuje i "Silbersaum", dnes A. stalsbergi). Všechny tyto tři druhy byly od sedmdesátých let distribuovány jen jako barevné variety druhu jednoho, takže je docela dobře možné, že mám ve skutečnosti křížence

Vzhledem k tomu, že hnědé akary už nebudou žít dlouho a akviško jen s bichirem a rivulatem (ke kterému seženu samici až bůhvíkdy, jediné ryby jeho druhu které jsou tu zatím k sehnání, jsou s ním totiž vesměs blízce příbuzné) by vypadalo prázdné, dokoupil jsem k nim nedávno mladinký pár Amatitlania (Archocentrus, Cichlasoma...) nigrofasciata. Současný stav je tedy šest ryb, velmi brzy už ale jen čtyři...
Naposledy upravil Saša dňa Pia Mar 19, 2010 1:19 am, celkovo upravené 2
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod Saša » Pia Mar 19, 2010 12:52 am

Druhé akvárko - objem 54 l (60x30x30 cm), bez krycího skla, osvětlení 2x Atman DA-35, filtrace Aquael FAN-1 plus (na větší nečistoty) a Aquael FAN mini plus (baterie opět nahrazena velkou kostkou biomolitanu).
Rostlinky - Ceratopteris cornuta, Echinodorus bleherae, Vallisneria spiralis, Anubias barteri var. nana, Cabomba aquatica (ta jen krátce, moc se jí tu nedařilo), Taxiphyllum barteri (sice vesměs distribuovaný jako Versicularia dubyana, s pravým jávským mechem, který ale v tuzemských akváriích téměř nikdo nikdy neviděl, nemá ve skutečnosti nic společného) a s "vodními blechami" zavlečená Lemna minor.
Rybičky - pár Apistogramma nijsseni, pár Betta splendens (původně samec a tři samičky, nejmohutnější ze samic byla ovšem vůči ostatním natolik agresivní, že jsem musel obě slabší oddělit) a malá skupinka Corydoras aeneus, které jsem ale brzy rovněž přestěhoval do jiné nádrže (ze které jsou snímky dospělých i mláděte C. paleatus), svým rejděním totiž dost rušili obě cichlidky v odchovech potěru.

Oba páry těchto krátkověkých ryb už sice uhynuly aniž bych je nahradil novými kusy a akvárium je momentálně bez rybiček, příležitostně ale slouží jiným druhům jako odchovna :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod štefan » Pia Mar 19, 2010 8:23 am

Parádne akváriá a ešte zaujímavejší chovanci.
Tiež som pred x rokmi ako malý akvarista (začínal som s akvaristikou, teraristika bola doslova ešte v plienkach) choval aj akaru hnedú. Vtedy bežná rybka za pár Kčs a navyše s veľmi krásnym, hoc na prvý pohľad akosi všedným, sfarbením. O etológii ani nepísať.
Možno to kadekoho prekvapí, že som choval aj rybky (dokonca i naše studenovodné - hrúziky, slíže atď.) a ak by som sa mal vrátiť k akvaristike, tak istotne by to skončilo malou katastrofou v podobe hneď niekoľkých obrích akvárií s nesmierne zaujímavými druhmi. Taký Polypterus alebo Lepidosiren, Channa atď., ma už dávno oslovili po etologickej stránke, ale zatiaľ som nemal možnosť si v malom byte, plnom terárií (a kníh...), nájsť miesto a zariadiť stenu s akváriami. Možno neskôr...
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Saša » Pia Mar 19, 2010 10:09 pm

Dík, koukám že jsme na tom podobně. O tolika zajímavých tvorech si můžu leda nechat zdát, protože už pro ně nemám místo nebo prakticky nejsou k dostání... :)
Naposledy upravil Saša dňa Pia Apr 16, 2010 11:34 pm, celkovo upravené 2
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod Shark-CZ » Sob Mar 20, 2010 11:41 am

:arrow: OKI - Vyčerpavájící info - děkuji :P
*Shark-Cz*
Obrázok užívateľa
Shark-CZ
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Pia Jan 05, 2007 3:56 pm
Bydlisko: CHRUDIM - Czech Republic

Poslaťod Saša » Sob Mar 20, 2010 11:54 pm

Není zač :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary


Späť na Prezentácia akvárií

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron