Juwel - 400 l

Pridajte snímku svojho akvária a pochváľte sa!

Moderátori: štefan, Patrik

Juwel - 400 l

Poslaťod Razor » Štv Feb 05, 2009 1:26 pm

3 ročné Akva
Ryby : skaláre, Tetry čierne, pancierniky, prísavníky
Rastliny: Cryptocoryne affinis, Cryptocoryne balansae, Cryptocoryne ciliata, Valisneria gigantea.
Boli tam i rôzne druhy Echinodorusov asi 5 druhov - všetky uhynuly pre nadmerný rozvoj Valisnerií

Obrázok
Obrázok užívateľa
Razor
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Pon Júl 21, 2008 3:24 pm
Bydlisko: RS/NR

Poslaťod laci » Štv Feb 05, 2009 2:00 pm

A čo jeho rozmery, filtrácia, ohrev atď. Uveď aj bližšie druhy jednotlivých rýb. :wink:
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod Razor » Štv Feb 05, 2009 5:16 pm

150x50x60cm dxšxv. Filter vnútorný vstavaný objem asi 2 litrovy, obsahuje čerpadlo s vykonom 1000l za hodinu a ohrievač. Vo filtri je 5 filtračnych vrstiev. Z hora - biela vatova (hrube necistoty) uhlikova, jemna, hruba, jemna.
Ryby:skalare 6 kusov 2 pary urcite. Tetry čierne 10ks, pancierniky kovove 6 ks, prisavniky par bolo ich viac.....
Obrázok užívateľa
Razor
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Pon Júl 21, 2008 3:24 pm
Bydlisko: RS/NR

Poslaťod laci » Štv Feb 05, 2009 6:30 pm

Pekné vhodné osadenstvo v tom krásnom "pralese" páči sa mi to. :)

O akú formu skalárov sa jedná :?: :wink:
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod Razor » Štv Feb 05, 2009 9:13 pm

laci píše:Pekné vhodné osadenstvo v tom krásnom "pralese" páči sa mi to. :)

O akú formu skalárov sa jedná :?: :wink:


mramorové skaláre, a je tam pár čiernych skalárov :) sú to predpokladam nejake križence preto sú také krpaté....Boli aj Terčovce modré ale tie mi postupne odišli, ale bol to pekný pohlad. To sa nedá v akvárku...bud Terčovce alebo skaláre, no žijú fajn aj spolu...

Rastliny hnojím guličkovým hnojivom od rataja...a používal som aj rozne minerálne roztoky, ale v poslednom čase nejak nemám čas tak pri čistení akva vyberiem asi za pol vedra odumretých častí Valisnerii. S riasami neni problém. Niekedy sa vyskytnú na prednom skle v podobe podiek, mám na to trik nešúcham to žiadnymi magnetmi ani škrabkou kúpim prípravok PH acid od Dajana pet nalejem trošku do priesvitného vrchnáka pricucnem ho ku sklu a stieram, pri prechode prípravku cez riasy ich ochromí a druhým prejdením úplne odpadnú zbierajú sa v miske ktorou stieram.....Náhla zmena pH riasy zničí. Prípravok na druhej strane nevylievam do vody vôbec. Nepoužil som chémiu do akvária uz viac než rok...Choroby u mna nemajú šancu. Pri čistení som používal na úpravu vody Tetra akva safe, teraz vôbec tých pár litrov chlôrovej vody nezaškodí v tom obrovskom objeme a chlor aspon očistí a čiastočne vyzabíja baktérie v horných častiach akvária.....


V malých akváriach je chémia asi viac potrebná kedže ide o dosť nestabilné prostredia.
Obrázok užívateľa
Razor
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Pon Júl 21, 2008 3:24 pm
Bydlisko: RS/NR


Späť na Prezentácia akvárií

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron