Vase teraria TU!

Pridajte sem snímku svojho terária, insektária, paludária... a pochváľte sa!

Moderátor: štefan

Poslaťod štefan » Uto Mar 16, 2010 9:09 am

Necitim sa byt profikom, len sa venujem tomu, co ma bavi :D :wink: .
Takisto substrat a ani dalsie zariadenie (konare, samorasty atd.) nepeciem v rure alebo nevyvaram. Necham dane "veci" preschnut, alebo len odlezat na balkone. Ked som choval hlavce, tak aj vodovodna chlorovana voda musela byt niekolko mesiacov odlezana a pocas zimy aj presla mrazom, aby sa odburali neziaduce latky z nej. Samozrejme, z akvaristiky zname chemikalie na odburanie napr. chloru sa mohli pouzit, ale nie u hlavcov ci obojzivelnikov. Tak tomu vtedy velila dostupna literatura. No po case chovu mi bolo jasne, ze sa voda takto nemusi pri hlavcoch vobec upravovat, len nechat par hodin odstat, resp. cerstvo napustenu teplotne upravit. Vsetko chce skusenosti a overovanie si uz napisanych veci v praxi. Nuz len nie systemom: pokus - omyl - ...debil... :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Saša » Uto Mar 16, 2010 6:35 pm

OK. K tomu dalšímu (krom vypékání, na které máme zjevně stejný názor), taky se mi doma válí mraky nejrůznějších preparátů, techniky a dalších serepetiček, za které jsem kdysi vyházel mraky peněz a nakonec zjistil, že se bez nich ta zvířata bez problémů obejdou :roll: ... Příklad za všechny - obyčejná 60 W bodová žárovka za pár korun namířená na kus břidlice co jsem kdysi sebral někde v lese, mi u ještěrů plnohodnotně nahradila topný kámen za víc než litr plus výhřevku za pět set. Jediné extra topítko které u nich mám je topný kabel zahrabaný do písku (kvůli čukvalám, které mají rády podklad pěkně prohřátý). Jediná nezbytnost je UVB-10, přes léto ale vlastně téměř nepotřebují ani je. Vzhledem k tomu, že od doby co jsem se dočetl, že pouhá hodina na sluníčku dá i v našich končinách těm tvorům víc, než pomalu týden pod touhletou lampičkou, beru je při každé příležitosti ven... a nejen že se jim to velice líbí (i když jsem je na to musel ze začátku opatrně navykat), jsou ale i vesměs větší, silnější a vitálnější, nežli třeba jejich sourozenci z terárií mých kamarádů, kteří z těch krabic nikdy nevytáhli paty. Evidentně jim to prospívá... Juj, to jsem se zas "rozkecal" (a úplně mimo téma) :lol:
Ještě jedna věc - prosím Tě, co je to ten hlavec? Rybička?
Naposledy upravil Saša dňa Str Mar 17, 2010 9:39 pm, celkovo upravené 2
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod Saša » Uto Mar 16, 2010 7:30 pm

... Ještě jeden postřeh k akvarijní vodě - jeden kamarád, co chová cichlidky rodu Apistogramma, pro ně leta kupoval pitnou vodu v PET flaškách, aby jim zajistil to nejlepší myslitelné složení (většina z nich je hodně citlivá)... Když jsem ho náhodou viděl lít to do akvárka, nemohl nejdřív pochopit můj výbuch huronského chechotu, než ode mě vstřebal tu základní informaci, že nám z vodovodního řadu teče voda vhodná pro kojence, dokonce i o fous kvalitnější nežli ta, na které se už pár let úspěšně finančně ruinoval :lol: (jen to stačí nechat na pár hodin "odrazit")... Když ovšem vidím všechny ty maminy nakupující denně ve zdejších obchoďácích za těžce vydřené peníze nejrůznější změkčovače vody do praček, aniž by vůbec tušily, že to co jim teče doma z kohoutku je měkké, mírně kyselé a prevít vodní kámen tím pádem absolutně nehrozí... nedivím se vlastně ničemu :?
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod štefan » Uto Mar 16, 2010 9:51 pm

K hlavcovi: ide o azijsky druh nesmierne zaujimavej a vzacnej vodnej korytnacky - Platysternon megacephalum. Rad by som sa k tomuto druhu vratil po rokoch absencie, ale ich cena je priam neskutocna. Problemom je, ze sa v ponukach objavuju vzacne (hoc teraz mam hned dve ponuky, no obe su nad moje financne moznosti - jedine, ze by som "urobil" nejaku banku)... :?
Naposledy upravil štefan dňa Štv Mar 18, 2010 8:30 am, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Saša » Str Mar 17, 2010 10:38 pm

S těmi cenami a tak, to je vážně věčný problém. Pár druhů sice člověk pořídí v kdekterém zverimexu, u jiných má ale pocit že je snad nikdo nechová. Když si vzpomenu, jak dlouho mi trvalo sehnat čukvalí samičku...
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod Nek » Pon Sep 06, 2010 10:46 pm

Posledne fotky mojho teraria po niekolkych "tunningovych" upravach + nove terarium pre mladata agamy kocincskej...

Obrázok

..nocne foto..
Obrázok

..terarium pre mladata..
Obrázok
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Predchádzajúci

Späť na Prezentácia terárií

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron