Ambystoma mexicanum

Pridajte sem snímku svojho terária, insektária, paludária... a pochváľte sa!

Moderátor: štefan

Ambystoma mexicanum

Poslaťod štefan » Sob Jan 06, 2007 8:18 pm

Vo svojom chove mám 8 jedincov tohto nesmierne zaujímavého mloka.
Pôvod: Mexiko
Veľkosť: 25-30 cm moje jedince merajú od 10 - 20 cm.
Chovám ich po skupinkách podľa veľkosti. Veľké ex. obývajú sklom prikryté akvárium 60x40x50v vybavené silným filtrom, plávajúcimi a umelohmotnými rastlinkami. Dno je holé. Stredne veľké a malé jedince chovám v plastových nádobách, kde často mením vodu za odstátu.
Potrava: Hmyz, mrazená potrava- patentky, rybie mäso, mušie larvy...
Teplota vody: izbová

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Foto: Štefan Čambal
Naposledy upravil štefan dňa Ned Apr 08, 2007 11:20 am, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Ambystoma mexicanum

Poslaťod Shark-CZ » Sob Jan 06, 2007 11:08 pm

Ahoj
Kdysy jsem tyto tvory - určitě jde o druh Axolota - choval taky. V dospělosti jsem měl problémy o většími exempláři - okusovali totiž těm menčím nohy. Pokud dorostly kolem 20 cm tak to byla v akvárku mela. Musel jsem je rozdělit podle velikosti a chovat po skupinách.
Jinak je to zajínavý tvor - hlavně to chce pořádně uzavřít akvarko, když se takový 20ti centimetrový rozjede ode dna a jde se nadýchnout tak občas se stane že z akvárka "vyskočí" :D Potřebují velice silný filtr - jejich trus velice rychle kazí vodu, ve 150ti litrové nádrži jsem jich choval od 8-10 i za silné filtrace bylo zapotřebí měmit vodu cca1/2 týdně. 8)
Obrázok užívateľa
Shark-CZ
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Pia Jan 05, 2007 3:56 pm
Bydlisko: CHRUDIM - Czech Republic

Re: Ambystoma mexicanum

Poslaťod štefan » Sob Jan 06, 2007 11:31 pm

Ahoj,
skutočne ide o axolotla mexického. Pred rokmi som ich mal tiež, no daroval som ich do Zoo Budapest a keď na jeseň som u nás ich zbadal, ak som neodolal, pretože je to nádherný a etologicky veľmi zaujímavý tvor. Rád by som bol, keby sa mi podarilo získať do chovu aj ďalšie jeho farebné formy.
Ja mám síce prikryté akvárium sklom, ale nie komplet a zatiaľ je to s nimi v pohode a rastú ako z vody. Moje si tiež odhryzávali predné končatiny či žiabre, ale stačilo ich oddeliť a časom im zregenerovali aj celé končatiny. Keby tomu tak bolo aj u nás, ľudí..
Občas aj mimo kŕmenia počuť z nádrže riadne šľahy a voda strieka na všetky strany.
Ja som tiež tak často menil vodu, ale teraz mi úplne stačí vymeniť raz za čas, no filter čistím často. Voda musí byť odstáta!
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Ambystoma mexicanum

Poslaťod Shark-CZ » Ned Jan 07, 2007 6:55 pm

AHOJ
Jako potravu lze velice dobře použít i žížaly (samozřejmně je potřeba je nechat cca 2-3dny v čistém vlhkém písku aby se vyprázdnily) a potom je hoď do akvarka a uvidíš - je to opravdu podívaná :shock:
Obrázok užívateľa
Shark-CZ
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Pia Jan 05, 2007 3:56 pm
Bydlisko: CHRUDIM - Czech Republic

Poslaťod štefan » Str Apr 04, 2007 2:45 pm

Tu je čersto založené nové 100 l akvaterárium pre axolotlov. Okrem dvoch mohutných koreňov som do vody dal aj suché lístie, ktoré pochopitelne sfarbilo vodu na tmavo hnedo. Tento zákal ale časom sa stratí.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Shark-CZ » Str Apr 04, 2007 5:14 pm

AHOJ
:P MÁŠ TO PĚKNÝ 8) kořena dělají hodně a vzláště pokud jsou pěkné - je to podle mně jedna z nejlepších dekorací do AQUA
na dno bych asi dosypal oblázky tak cca 1-2 cm velké , ztratí se "nepořádek"
PS.: ty rostliny jsou umělé???
Obrázok užívateľa
Shark-CZ
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Pia Jan 05, 2007 3:56 pm
Bydlisko: CHRUDIM - Czech Republic

Poslaťod štefan » Str Apr 04, 2007 5:37 pm

Vďaka 8)
Dnes to akva vyzerá trošku inak, listy klesli na dno a tvoria takmer súvislý substrát na dne. Zámerne nechávam dno bez štrku,ľahšie sa odkaľuje a nepríde k prípadnému zraneniu mlokov.
Rastliny sú aj umelé aj živé.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod dracula » Pon Máj 21, 2007 8:45 am

týmto tvorom som nikdy neprišiel na chuť, ale keď sa na to tak pozerám, uznávam že majú niečo do seba :)na niektorích fotkách to vyzerá ako by sa usmievali :D:D:D
inak terarium pekné, ako kolega písal realistickejšie by to možno vyzeralo s trochou štrku, ale v rámci praktickosti sa nič nedeje, ak tam nieje....
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod štefan » Pon Máj 21, 2007 6:10 pm

Musel som vybrať z akvaterária ten veľký mohutný koreň. Neskutočne farbil vodu :? Ak by niekto mal k dispozícii takýto koreň, ale čo nefarbí vodu, prosím, aby sa mi ozval. Ďakujem.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Pon Máj 21, 2007 7:07 pm

Máš to supr :wink: .
Já mám Pleurodeles waltl,a sdílí nádrž se dvěmi trachemys scripta skripta :lol: ,a zatím jsou v pořádku-všichní 3 :wink:. Žádná nevraživost mezi nimi zatím není,ale vím že časem je budu muset rozdělit.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Prezentácia terárií

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron