Veelmi velke a zlozite pralesne tera

Pridajte sem snímku svojho terária, insektária, paludária... a pochváľte sa!

Moderátor: štefan

Poslaťod tana » Str Okt 03, 2007 7:47 pm

:lol: neboj za chvíli Ti porostou :wink: ,a kdo ví co nakonec tam bude místo nich,a ta pak budeš stavět jiné terárko :lol:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Swablik » Str Okt 03, 2007 9:01 pm

ehmm..ta posledna fotka nieje moja..je to fotka z jedneho webu ako americky choavtelia a milovnici tychto zvierat stavaju terarko pre nich..tato fotka je ako vysledok tej prace..
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod wisper93 » Sob Okt 06, 2007 8:16 pm

tvoje terárka su tiez pekne
0,1 Elaphe guttata
1,1 Python regius
Mastomyši
Cichlidy
Obrázok užívateľa
wisper93
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pia Júl 13, 2007 6:51 pm
Bydlisko: KNM

Poslaťod Swablik » Sob Okt 06, 2007 8:48 pm

ehmm..mam len jedno.. :)
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod wisper93 » Pon Okt 08, 2007 1:41 pm

ale za to veľké :D
0,1 Elaphe guttata
1,1 Python regius
Mastomyši
Cichlidy
Obrázok užívateľa
wisper93
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pia Júl 13, 2007 6:51 pm
Bydlisko: KNM

Poslaťod Shark-CZ » Sob Okt 13, 2007 8:15 pm

Buď pozdraven :lol: velice bedlivě sleduji tvoje počínání se stavbou tak velkého terárka. Musím Ti říci že se ti opravdu povedlo. Terárko je velké a dobře založeno, z počátku se ti musím přiznat, že jsem tomu moc něvěříl, že takto veliké terárium bude dovedeno do velice slibného konce. I KDYŽ KONEC NENÍ ASI NIKDY - STÁLE JE CO UPRAVOVAT :D
Jinak příjmi moji omluvu (kdysy jsi mě psal ohledně nějakých kontaktu)
:twisted: nikoho jsem V ČR nesehnal a poté na Tebe zapoměl - tak sorry :D Držím Ti palce a přeji mnoho úspěchů

http://forum.vivarista.sk/viewtopic.php?t=203
http://forum.vivarista.sk/viewtopic.php?t=591
http://forum.vivarista.sk/viewtopic.php?t=360

Obrázok
Obrázok užívateľa
Shark-CZ
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Pia Jan 05, 2007 3:56 pm
Bydlisko: CHRUDIM - Czech Republic

Poslaťod Swablik » Sob Okt 13, 2007 8:30 pm

diki moc..a to mas pravdu ze je stale co upravovat.. :)

ale nemas sa co omluvat..stane sa ze clovek zabudne.. :)
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod tana » Pon Okt 15, 2007 11:18 pm

Ano je tu supr,a zdokonalování terárka :lol: to se bude pořát i když už je hotové,znám to z vlastní zkušeností :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod rediqq » Štv Máj 08, 2008 11:15 am

TO SWABLIK: celkom pekné tera, len by si mal ešte do pozdia vysadiť nejaké popínavé rasliny, aby to budilo dojem pralesu a nebolo vydno tie dosky :)
TO SHARK-CZ: to je paráda :D ...môžem sa opýtať koľko ťa stála ta fontánka v prvom teráriu pre agamu ?
PS: ty by si sa výrobou terárií mohol živiť 8)
rediqq
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Štv Máj 08, 2008 10:11 am

Poslaťod Swablik » Sob Júl 26, 2008 10:45 am

cawte..podlhom case sa opat ozyvam.. :) dari sa nam dobre jastery ziju..uz sa nehamba..nainstaloval som im konar z ktoreho vidia von takze stale sleduju co sa deje a chystam prestavbu terarka..kedze uz viem kde asi co bola chyba tak ho chcem zdokonalit a hlavne by som chcel spravit uz dlho slubovanu zadnu stenu..mala by byt systemom napojene konáre ktoré by trcali a okolo nich by mala byt z nejakej malty alebo niecoho vymodelovana skala..v ktorej by som mal aj nejake tie crepniky nainstalovane kam by som dal kvetiny..

dalej by som im chcel niekde pod stropom spravit nejaky ukrit..pravdepodobne nejaka vyduta korkova koza..a potom nieco z konarov..a par konarov by malo aj zo stropu vysiet.. :)

potrebujem ale poradit..

po prve..z akeho materialu ma byt ta azdna stena??? nechcem polystiren ani nic podobne..ma to byt malta..rozmyslal som nad sparovaciou hmotou ktora sa dava mdzi kachlicky v kupelni..kedze by mala byt ta hmota vodotesna..minimalne vodeodolna..(konstrukcia bude z pletiva a juty)

takisto neviem ako vyriesit crepniky..poprve neviem ake tam dat..a po druhe..ak tam budu kvety..a budu sa zalievat..je skoro iste ze tam antecie voda..co s nou..rozmyslal som ze spravim nejaku dierku dole aby vytiekla..lebo ekby dnu stala voda to by asi nebolo moc dobre..

a treti problem..asi najvacsi..neviem co s tymi dvomi malymi??? ..kedze sa chystam terko celkom odstrojit..vsetko zdnu von..a nanovo postavit..potrebujem ich na ten tyzden dva niekam dat..myslite ze by to teraz v lete prezili v nejakej klietke???? proste bez nejakych extra vyhrevov..postavil alebo nasiel by som nejaku klietku..dal tam konare rastlinky z terka vsetko aby mali prostredie a tak.. :)

diki za odpovede a sorry za chyby.. :)
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod miro293 » Sob Júl 26, 2008 12:59 pm

Nazdar, uz som myslel, ze si sa niekam stratil, ked si sa tak dlho neozval :-)

Co sa tyka tvojich prerabok, mam pre teba par navrhov:

Ak mas zadnu stenu teraria drevenu, ziadna malta sa ti na to nechyti. Aj ked ho nechces, je lepsie dat tam polystyren. Najlepsie extrudovany, ten je tvrdy a kompaktny, nie je z guliciek. Prilepis ho patexom alebo neutralnym silikonom, vytvarujes horucovzdusnou pistolou, natiahnes murarsku sietku, ktoru pouzivaju pri zatelovani barakov, prilepis ju lepiacou stierkou (pripadne lepidlom na obkladacky), pod povrch das cementove lepidlo na obkladacky, ktore na po vytvrdnuti velku pevnost a pridrzi ti povrchovy material. Sparovacia hmota ti to vsetko velmi predrazi, malta nema potrebnu pevnost. Povrchovu upravu si zvolis aku chces, ci uz to opieskujes, osypes kamienkami, alebo oblepis nejakymi vacsimi kusmi cohokolvek ;-)

Keby si to cele robil z malty, betonu alebo niecoho podobneho, bolo by to prilis tazke, bez sietky by hrozilo popraskanie vplyvom zmeny vlhkosti a tepla. Navyse tieto materialy su save a prepustaju vlhko... Polystyren je ovela lahsi, lepsie sa tvaruje a nebude ti ani prepustat vodu. Ak jeho spoje utesnis silikonov, bude to uplne vodotesne. Do takej zadnej steny ovela lahsie schovas vsetku potrebnu techniku, pripadne nainstalujes konare. Predsa len sa s tvrdenym polystyrenom ovela lahsie pracuje, ako s betonom, alebo maltou. Takze by som na tvojom mieste porozmyslal, ci ho naozaj zamietnes.

Ak tam chces mat kvety v crepnikoch, tak daj dva. V jednom z dierkami budu zasadene a ten bude vlozeny do trochu vacsieho neperforovaneho. tam ti bude odtekat prebytocna voda. Dalsia moznost je odviest prebytocnu vodu napr nejakym knotom, alebo hadickou prec.

Ak nemas pre tvojich krpcov nahradne docasne terarium, tak ich v pohode daj do nejakej klietky, len bacha na prievan a privelke vykyvy tepla. Kvoli mensej stresovosti by som im tam dal co najviac rastlin, aby sa mohli schovat a neboli ludom na ociach.

Drzim palce, nech ti to vyjde podla tvojich predstav a zvery to vsetko zdarne preziju ;-)

PS: Sice neskor, ako som chcel, ale konecne budem mat nejake volne vanilky. Ak ich tam budes chciet dat, ozvi sa.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Swablik » Sob Júl 26, 2008 2:32 pm

ok..no dajme tomu ze by som to robil z toho polystirenu..(musim ist kuknut do obchodu co to je zac) ako by som robil potom tie miesta na crepniky? neviem si to predstavit co je to za hmota..

a ohladom tej stojatej vody v crepnikoch..skor sa bojim ze ked tam bude stat voda tak mi to tam zacne nieco plesniet alebo tak..

som rad ze ich mozem dat do klietky..koly tomu som cakal s prestavbou na leto aby som ich mal kde dat ked je teplo tak im netreba terrko.. :)

a ohladom toho ze som tu dlho nebol tak uz nemm moc casu kontrolovat kazdy prispevok.. :D a vypisovat slohy ako dakedy..chodim na vysku..pracujem popri tom..este aj o plazy sa treba starat.. :) ale na ICQ ma vzdy najdete.. :wink:
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod miro293 » Sob Júl 26, 2008 3:36 pm

Ber to tak, ze je to kompaktna hmota bez struktury. Mam z neho napriklad urobeny inkubator a takisto na nom zlozene akvarko. V najblizsich dvoch tyzdnoch z neho idem modelovat dno a steny 600 litroveho akvarka pre emydury. Je dostatocne tvrdy na to, aby si po nom mohol aj behat... Nevyhoda je vyssia cena.
Ak by zadna stena mala byt prilis tazka, mozes ju ukotvit skrutkami o steny teraria.

Miesto na kvetinace pre rastliny mozes vyriesit tak, ze bud das viac vrstiev a vyrezes do toho otvory, alebo napr. patexom zlepis z toho polystyrenu misky alebo ine vhodne tvary, kam kvetinace pojdu. Plesni sa nemusis obavat, ved ak niekomu vytecie voda do misky pod kvetinac, tiez to neplesnivie. Skor treba dat pozor, aby si rastliny neutopil, ked budu mat nadbytok vody. To ale vyriesis drenazou, pripadne odtokom.

Ak das zvery do klienty, mozes napriklad tri steny a vrch olepit foliou a budes z toho mat provizorne terarium. Na vyzor nic moc, ale ucel splni. ;-)
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Radusho » Str Aug 06, 2008 9:03 am

Neverím vlastným očiam :D Podarilo sa ti to na jednotku.
Koľko ťa to všetko vyšlo ???
Chov motýľov
Obrázok užívateľa
Radusho
 
Príspevky: 145
Registrovaný: Štv Jún 05, 2008 7:03 pm
Bydlisko: Liptovská Kokava

Poslaťod Swablik » Sob Aug 16, 2008 11:05 am

kedze je to uz nejaky ten mesiac co je postavene(uz skoro rok) tak je velmi tazko povedat co ma to vyslo.. :)
ale nesuhlasim s tym ze je to na jednotku..neni to to co by som chcel preto kazdu chvilu zacne prestavba.. :) momentalne zbieram matros a preipravujem nahradny domov pre krpcov.. :)
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

PredchádzajúciĎalší

Späť na Prezentácia terárií

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron