Veelmi velke a zlozite pralesne tera

Pridajte sem snímku svojho terária, insektária, paludária... a pochváľte sa!

Moderátor: štefan

Poslaťod Martin Antony » Štv Nov 20, 2008 6:55 am

a ešte jedna rada pre záujemcov-aby sa vám pena nelepila na ruky namočte si ich v jarovej ,alebo mydlovej vode
Obrázok užívateľa
Martin Antony
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Str Dec 19, 2007 9:12 am
Bydlisko: stará ľubovňa

Poslaťod Horo » Štv Nov 20, 2008 11:36 am

Martin Antony píše:a ešte jedna rada pre záujemcov-aby sa vám pena nelepila na ruky namočte si ich v jarovej ,alebo mydlovej vode


alebo už ked ste špinavy tak treba použit čistič PU peny , je to dostupne v každych stavebninach
Obrázok užívateľa
Horo
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Sob Jan 05, 2008 7:19 pm

Poslaťod Swablik » Štv Nov 20, 2008 3:16 pm

ako vravite chalani(a Tana 8) ) ..podstatne je ale robit s tym s cim sa vam dobre robi :) potom je aj vysledok lepsi a lahsie dosiahnutelny ;) ci uz je to pur pena alebo "Kleber"
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod Martin Antony » Štv Nov 20, 2008 7:58 pm

to neber ako kritiku,to sú rady pre ďalších záujemcov :D :D :D
Obrázok užívateľa
Martin Antony
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Str Dec 19, 2007 9:12 am
Bydlisko: stará ľubovňa

Poslaťod Nek » Štv Mar 05, 2009 9:59 am

Paradne tera :D Sa mi paci... Bude tam aj nejaka vodna plocha? Ak ano, tak napis potom, ako ju mas riesenu...

Inac, 5 hviezdiciek ti tiez davam :roll:
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod helman » Štv Apr 02, 2009 4:53 pm

estee neni hotovo???
helman
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned Mar 22, 2009 4:48 pm

Poslaťod Swablik » Str Júl 01, 2009 10:20 am

Cawte ludia..

Kedze Studujem na Vs a popri tom pracujem casu je naozaj maaaaaaaaaalo, nestiahm sa uz moc venovat foru. :)

V podstate, Terarium uz je take ake som si ho predstavoval, mam len 2 problemy: 1 Potocik na mieste kde tecie voda je pokryty niecim ciernym, a neviem co s tym ci sa toho mam zbavovat, ale nechavam to tak to budu dake riasy

2ha vec je ze mi v terku moc nerastie mach, a stale experimentujem s kvetmi ktore sa budu drzat a ktore nie. Toto idem vyriesit tak ze do terarka idem do konca prazdnin namontovat tento system:
http://www.youtube.com/watch?v=i3AWWNaB ... L&index=13

Inac ospravedlnujem sa ze som nedal fotky dokonceneho terka, tu su:

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

mam aj dake videa ale nemam cas ich natiahnut na web :(
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod tana » Uto Júl 07, 2009 5:34 pm

Terárko je moc hezké, ale mám připomínky. Haluze to je plíseň? Pokud ano tak je hnetka vydezinfikuj, a druhá věc se týká kamenů - víš oni strašně rádi hrabou a ty tam máš hodně málo prostorů na to. Nevím co máš za přesný substrát - mi se to jeví jako rašelina. pokud je to rašelina tak to moc nevadí, ale vhodnější je větší část dát písku např.: 1:6. Dále nevidím topný kámen a ani UVB + spot, ale to je asi jenom jinak nafocené a tudíš to nejde vidět.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Swablik » Uto Júl 07, 2009 6:10 pm

tana píše:Terárko je moc hezké, ale mám připomínky. Haluze to je plíseň? Pokud ano tak je hnetka vydezinfikuj, a druhá věc se týká kamenů - víš oni strašně rádi hrabou a ty tam máš hodně málo prostorů na to. Nevím co máš za přesný substrát - mi se to jeví jako rašelina. pokud je to rašelina tak to moc nevadí, ale vhodnější je větší část dát písku např.: 1:6. Dále nevidím topný kámen a ani UVB + spot, ale to je asi jenom jinak nafocené a tudíš to nejde vidět.



Neviem ktoru konkretne haluz teraz myslis ale pkiesen enmam, na to si davam bacha, mam tam machy a na niektorych zbytky malty ale pliesen nie :)

kamene su poukladane tak aby robilit ake akoby kopce, cize na niektorych miestach je povrch vyvsey, a tam maju aj priestor na hrabnie ( to som si vsimol ze radi hrabu) a ano je to raselina cista :)

co sa tyka kamena topneho tak ten nemam, mam kabel, a osvetlenie, jednak tam svieti cez okno denne svetlo asi tak od 4tej poobed do vecera kym nezapadne a mam aj osvetlenie neboj ;) ale vacsinou vysedavaju na tych dvoch konaroch na ktore dopada denne svetlo :)
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod tana » Uto Júl 07, 2009 8:14 pm

Jedná se o 2 fotku zhora. Já jsem si to maslela, že to máš v pořádku, ale co kdyby to byla plíseň.
Do té rašeliny bych více přimíchala toho písku. tím se i bude líp držet vlhkost.
Topný kámen je nezbytnou součástí jejich života takže doporučuji ho dát. nestačí to, že tam svítí sluníčko a mají teplotu. ten topný kámen je zapotřebí pro dobrou funkčnost mikroflóry jejích střev a pod., takže pozor na to.
Jinak je všechno supr :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Nek » Štv Júl 09, 2009 9:29 pm

Mal by otazku, ako si tam "nasadil" ten mach... Ja som to tiez skusal, doniesol som z lesa, ale bud ho zdevastovali nase jastery (agamy vodne), alebo skapal aj napriek tomu, ze som ho pravidelne zalieval. Priemerna teplota u mna v terarku je okolo 28 stupnov a okolo 70-90% vlhkost... Neviem kde moze byt problem... :?
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod Swablik » Sob Júl 11, 2009 1:30 pm

noo, ten mach co tana mysli tak ten tam bol na tych konaroch uz ked som ich doniesol, ten je od prirody tam, inac som doniesol aj mach z vonku, zo zeme pozbierany a skusil ho priviazat snurkami na konare, zalievat aby sa prijal a tak, ale to moc nefunguje, kym sa prijme tak ho, ako vravis jastery celkom robiju, ale ked som ho dal na zem na substrat tak tam sa celkom dobre drzal..

teraz kedze som menil substrat tak tam mach nemam na zemi, ale len co mi pride rain system a namontujem ho tam tak nasadim zase mach a dufam ze sa mi ujme ked to tam bude 3-4y denne prsat :) ono je skor problem u machu ze nepotrebuje vela vlhkosti ale casto, takze si od rain systemu slubujem ze sa mi zacne drzat aj ten mach..

rozdiel medzi tymi machmi je taky, ze to na konaroch je len take tenucke zelene, zatial co ten z lesa je taky hruby, bujny mäkky
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod Nek » Sob Júl 11, 2009 7:41 pm

OK

Este otazocka... Tiez som rozmyslal nad tym rain systemom, ale pravdupovediac som ani na nete velmi nehladal. Nevies mi prosim daky odporucit? Mimochodom, da sa na nom nastavit dlzka a intezita jednotlivych "dazdov"?
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod tana » Ned Júl 12, 2009 5:29 pm

Tak to docela riskuješ, že jsi si donesl něco z venku. Doufám, že jsi to alespoň přepral ve vlažné vodě několikráte nežli jsi to dal do terka, ale i tak hodně riskuješ.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Swablik » Pon Júl 13, 2009 9:51 am

Nek píše:OK

Este otazocka... Tiez som rozmyslal nad tym rain systemom, ale pravdupovediac som ani na nete velmi nehladal. Nevies mi prosim daky odporucit? Mimochodom, da sa na nom nastavit dlzka a intezita jednotlivych "dazdov"?


no, odporucit ti neviem ziaden, ale nejake linky mam ak by si xel, mozes mi poslat PM, a je to dost drahe pravdu povediac..

je to v podstate cerpadielko s nadobou na vodu a nejake tie trysky na rozprasovanie, intervaly su podla toho ako si nastavis casovac na cerpadielku..

PS: Tana, neboj ;)
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

PredchádzajúciĎalší

Späť na Prezentácia terárií

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron