Veelmi velke a zlozite pralesne tera

Pridajte sem snímku svojho terária, insektária, paludária... a pochváľte sa!

Moderátor: štefan

Veelmi velke a zlozite pralesne tera

Poslaťod Swablik » Sob Aug 25, 2007 6:22 pm

..takze, chystam sa robit pralesne terako o rozmeroch zhruba 220 x 80 x 200 cm.. (d x s x v) z toho co doma mam..popripade nutne veci kupit..

material:

6ks sklenena tabula 105 x 71 cm
2ks sklenena tabula 21 x 54 cm
1ks sklenena tabula 23 x 55 cm
2ks tabula OSB dosky cca 250 x 122 cm
1ks stary kuchynsky drez
2ks gulatina 13 - 15 cm priemer
2ks gulatina cca 10 cm priemer
niekolko peknych konarov

toto zatial mam (zhanam) zbytok matrosu budem dopisovat postupne ako pojde praca..

Charakteristika: tera bude pre pralesne stromove jastery (Acanthosaura armata).. vlhkost cca 70-80%..teplota: 25-28 stupnov(nieje dobre terarium pretapat) s dostatkom UVb, nocny pokles na 25-22stupnov.."Jedna sa o stromove jastery, preto je vhodne ho husto osadit dostatkom konarov a rastlin, vhodne je aj jazierko, kde chodia jastery pit vodu."

Velkost chovancov: 27-30cm, z coho polovicu tvori chvost

chcel by som 3-4 kusky..mozno 5.. (s chovatelmi uz som v kontakte)

ako si to predsatvujem: 4 kusy gulatiny budu ako konstrukcia..do draziek v nich spravenych bude osadene sklo a OSB dosky..spodok teraria bude odkladaci priestor na rozne veci aj na potravu..jazierko bude zo stareho drezu, aby sa dalo dobre cistit a vypustat voda..z mensich skiel budu dvierka na bezne chodenie(krmenie a tak)..pre cistenie bude sa dat otvarat,jedna alebo dve velke tabule..na spodku tera bude jazierkova folia, aby nezacala podlaha hnit..prilepena bude k stenam epoxidom alebo lepidlom na tieto folie..steny a konare budu natrete lodnym lakom..takisto aj gulatina..medzi sklom a drevom bude v drazkach guma alebo prelozene kusy folie..

foto jastera: http://fotoalbumy.azet.sk/swblk/stavba- ... 3a1782c172

plan tera:
http://fotoalbumy.azet.sk/swblk/stavba- ... 3a1782c172

budu jasterke vadit konare a drevo z ihlicnanov? pripadne vytekajuca zivica??? do vnutra mam z ovocnych drevin..ale na tie stojky ako konstrukciu tu gulatinu mam ihlicnate..vlastne este len jeden.. :?
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod tana » Sob Aug 25, 2007 9:23 pm

Držíme Ti palce ve stavbě terka,a pak se pochlub a pošli fotku :wink: .
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Swablik » Pon Aug 27, 2007 11:41 pm

takze trochu sa zmenili rozmery(a tvar)..znova som prehodnotil usporiadanie izby.. (hlavne, aby sa tam dalo dobre chodit) a tera bude cca 160 x 95 x 200.. stale su to vsak velke rozmery a gulatina vzhladom k tomu, ze sa tazko zohnava pouzitelna, bude pouzita len na prednu cast tera.. :) zbytok bude klasicky so sroubami spojeny a spoje zasilikovane..poradil som sa s kamosom stolarom a so silikonom nema problem..vraj oni to bezne pouzivaju aj na drevo..a takisto mi to aj pistolou nalakuje.. :) xem sa este spytat..lakujete aj zadnu stenu, kde bude PU penove pozadie??? a ako robite tu zadnu stenu? lepite tam kamienky? lebo som bol dnes v jednom zverimexe v SN a mali tam legosa v malom terarku a z chvosta mal asi stvrtku(ale to je iny pribeh) a zadnu stenu mali z PU peny a bola zosuchana dost..tak ze ju bolo vidiet..tak neviem..ked tam dam kamienky, tak by to mohlo vydrzat..dufam..

takisto ma pristup do terarka vyrieseny..budu dve tabule nad sebou..s tym, ze vrchna sa bude vyklapat smerom hore..a okolo bude gumicka na dvere tym padom sklo vahou pritisne na nu a bude to aj tesnit.. :) a kedze predna cast bude spic do vonku..a bude z 2 stien, tak bude mensi aj vecsi otvor..

takisto som si uz vyhliadol strojcek na hmlu..aj komplet vymyslel jazierko..budu tam kamene dnu..a (kedze sa to inak nedalo vyriesit) bude tam zatka a dole bude ohybna hadica, ktora sa v pripade vypustania nasmeruje presne kde budem xiet.. :)

takze uz len cakam na potvrdenie rezervacie jasterov a staviam.. :)
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod tana » Uto Aug 28, 2007 2:29 am

Už na ICQ jsem Ti vysvětlila různé postupy a přednosti.
Můžeš to lakovat i nemusíš,to záleží na tobě jak se rozhodneš.
Pro leguána to není zrovna to pravé ořechové mít PU pěny( i když je hodně všelijakých drůhů)pozadí,protože jeho drápy,váha,stisk je mnohem silnější a PU není tak moc odolné vůči jeho drápům atd.,je to vynikající ´´horolezec´´.Já mám u lega kanímky a drží perfektně :wink: .
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Swablik » Uto Aug 28, 2007 9:30 am

hej..ale ja som myslel ze ci aj pod tu PU penu lakovat dosky..

a 30cm jastericky nerozbiju tu penu? :)
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod tana » Str Aug 29, 2007 12:24 am

Nemusíš jí lakovat pod tou pěnou,je to zbytečné,ale pokud chceš tak můžeš :wink: .
No záleží jak budou moc aktivní lezci,ale pokud budeš mít hodně kvalitní PU pěnu a dostatečně pevnou tak neboj,vydrží.Naváží mnoho,takže by to mělo vydržet.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Swablik » Štv Aug 30, 2007 9:39 pm

takze za xvilu sa zacina stavat..a som zistil, ze som zabudol na jednu podstatnu vec.. :) kurenie.. :P jak tam udrzat potrebnu teplotu? :)
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod ToPaS » Štv Aug 30, 2007 10:22 pm

Swablik píše:takze za xvilu sa zacina stavat..a som zistil, ze som zabudol na jednu podstatnu vec.. :) kurenie.. :P jak tam udrzat potrebnu teplotu? :)


No mas topne kable , topne dosky, rozne topne rohoze........ :!:
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod tana » Štv Aug 30, 2007 10:32 pm

Taky existují různé spoty-bodové osvětlení,a ty taky dovedou pěkně udržet teplotu :wink: .
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Swablik » Štv Aug 30, 2007 10:55 pm

to osvetlenie by mi asi viac vyhovovalo.. :) toto http://www.sera.de/index.php?id=528&L=13 denne svetlo by to mohlo vykurit? :?:
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod tana » Štv Aug 30, 2007 11:18 pm

Proč né,i toto je řešení,ale to už si musíš ujasnit (vyzkoušet ) ty sám,co ti bude vyhovovat :wink: Taky záleží na jakou výšku to světlo dáš.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod tarzanm » Pia Aug 31, 2007 4:54 am

Ja si myslím že na tak veľké terárium by bolo potrebné na spodok nejakú topnú rohož a z vrchu tú UV lampu. :wink:
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Swablik » Pia Aug 31, 2007 11:51 pm

a co takto do zadnej steny navrtat alebo nabit klince/srouby..a spravit ju z lepidla na obkladacky.. (ujkovi sa dost zvysilo zo stavby)..a nalepit na to dake kamene???

stromovym jasterom tu dakto pisal ze dava sa korok..ale ta kora je dost draha..nemohli by tam ist zvysky z podlahy??? trochu obrusene smirglom aby mohli po tom liezt?? :)
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod tana » Sob Sep 01, 2007 6:28 pm

Ano i takto se to dá,ale ještě to vystužit perlinkou-síťka ( používá se,když na jutong,nebo jiné se dává omítka),pak už můžeš nanášet to lepidlo na kachličky,a na ně dát ty kamínky-přitlač,ať Ti tam drží líp.
Já osobně bych nedávala ten korek.Není příliš stabilní,a po lakování není dostatečně tvrdý.Přece jenom ještěrky mají sílu při lezení,asvými drápky když se zachytí tak se potom (po čase) odloupává.Jinak je jak píšeš dosti drahý.Ano kousky jak tu píšeš z podlahy můžou být,vlastně můžeš tam dát cokoliv co máš doma.Akorát pro udržování-hygiény,až je to pto tebe vyhovující,nikoliv složité.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Swablik » Ned Sep 02, 2007 9:04 pm

taaakze..prva cast fotiek..

priprava a skomletizovanie materialu..a umyvanie dreva..vystriekal som ich hadicou a zalial vriacou vodou.. :)

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Ďalší

Späť na Prezentácia terárií

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron