Kakariki červenolíci

Všetko, čo sa týka chovu, rozmnožovania, pozorovania, skúseností s týmito novodobými dinosaurami....

Moderátor: štefan

Kakariki červenolíci

Poslaťod MAJLO226 » Štv Nov 15, 2007 12:15 am

Tento menej známy druh papagája príbuzný rozelám Kakariki červenolíci(cyanoramphus novaezelaniae)sa vyskytol aj v mojom chove.
Dostal som ich zadarmo od svojho bývaleho šéfa.Ihned mi padli do oka ako milučké tvory zlato pískajúce.
Dostal som párik vo veľkej klietke a doniesol si ich domov.
Boli najprv plaché a báli sa vsetkeho.
Najviac sa tuším skamaratili s mojou mamou.Ja som mal tažké noci kvoli ich vystrájaniu.Mal som ich riadne dlho no potom mi ušiel samec z klietky a vyletel balkonom von.
Chytali sme ho dlho no neuspech.Samička asi žialom zomrela po par tždnoch s neznámych príčin.
No zatial sa k vtáčikom nevrátim,ale raz možno no.
Obrázok
Obrázok
jej perie bolo škaredé aj ked mala dostatok potravy a vyváženej
Obrázok
za letu
Obrázok
Obrázok užívateľa
MAJLO226
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pia Dec 08, 2006 9:36 pm
Bydlisko: kosice

Poslaťod tana » Štv Nov 15, 2007 8:23 pm

Taky jsem měla tento druh a to samé se mi stalo,ale samička mi umřela na nekvalitní krmení a sameček za několik týdnů po ní.Bohužel jsou tak pevně svázaní citovým poutem,že když jeden z páru umře druhý to už vzdá a nechce být sám.Bohužel i kdyby jsi dal novou samičku nebo samečka tak by byla šance tak 50%.Je to obdivuhodné.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Exotické vtáctvo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron