Drobné exoty

Všetko, čo sa týka chovu, rozmnožovania, pozorovania, skúseností s týmito novodobými dinosaurami....

Moderátor: štefan

Drobné exoty

Poslaťod štefan » Štv Dec 06, 2007 3:37 pm

Uz par rokov sa pohravam s myslienkou opatovne sa vratit k chovu exotického vtactva. Ako dieťa a prakticky az do vojenčiny som choval doma andulky i drobnych exotov. Klietky som sice zapožičal kamaratom s kade sa mi už nič nevratilo, ale tak skusenosť do buducna.
Doma je akosi ticho, zabky krkaju cez noc a nad ranom a okrem monotonneho hlasu filtrov v akvariach a mojich nadavok, keď si klepnem po prstoch :? i hadania sa susedov tu nepocujem nic.
Neviem, ale listujem si v knihach i clankoch, hladam este nejaky volny kusok v byte, beham s centimetrom v rukach a nachadzam miesto na vrchu kuch.linky, kde je plocha 150x30x55 cm. Predpokladam, ze ak by sa spravila klietka ci klietky aby nečistoty nepadali priamo do hrncov, tak by aj slo. Rad by som v tomto vedel aj vas nazor na vec. Vďaka.
Moja predstava je spojena s klietkami bedňového typu, alebo jej modifikacii pre par pestunok japonskych, zebričiek australskych i ďalšich astrildov. Podla knih by sa na tuto plochu vosli aj dve ci tri klietky pre tento pestry vtaci orchester.
Ak viete mi so svojim nazorom pomoct, budem rad :wink:
Naposledy upravil štefan dňa Štv Dec 06, 2007 4:45 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Drobné exoty

Poslaťod tarzanm » Štv Dec 06, 2007 4:35 pm

Ahoj Števo,tak hneď na začiatku Ti držím palce.Ja som niekedy choval toho dosť,od pestunkoch jap.,cez zebr.australske,striebrozobky,ryžovniky a skončil som u gulden.Ale ak Ti môžem poradiť tak na kuch. linku nie. Suchý vzduch a výpary, mňa to doviedlo až k presunu klietok. Darilo sa tam len striebrozobkam. Dokonca par pestuniek zanechal vajíčka. No neviem, ako chceš porozmýšľaj. :wink:
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Drobné exoty

Poslaťod štefan » Štv Dec 06, 2007 4:48 pm

Ide o to, ze inde je bud chladno pre vtacikov, alebo niet zatial miesta, resp,. je ho velmi malo. Skutocne neviem. Kazdpadne vdaka za postreh.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Sob Dec 08, 2007 8:30 am

Koukám,že jsem i tebe naočkovala na ptáky :lol:
Štefane klec můžeš klidně i zavěsit jako lustr na strop,i toto je možnost :wink: Ale nad tou linkou to vážně není moc dobrý nápad.
Jsem zvědavá,kde jí umístíš a držím palečky :wink: i Věrka.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod štefan » Sob Dec 08, 2007 11:03 am

Ďakujem vám za rady. :wink:
Zavesiť ju na stenu nechcem, pretože uzažujem o chove 3 druhov astrildov (pestunka, zebrička a striebrozobka) a tie musia byť po páriku v 1 klietke, alebo jednu obrovskú a spoločne...
Tana ved sama vieš, že miesta na voliérku niet a tak zostáva len o uvažovaní o chove exotov. Ak tá linka skutočnie nie je to ono, i keď som už tak videl chovať vtáctvo, tak nebudem nad tým ani špekulovať a skúsim nájsť miesto kdesi inde. Len prázdne teráriá musia sa zadať, aby to miesto aj vzniklo.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Sob Dec 08, 2007 6:25 pm

Ano linka není vhodná :výpary z páry,mastnota,vůně a pod. :wink:
Nebylo by od věci je zavěsit na zeť,např. místo obrazu :wink: ,ale otáka kde? Jinak Štefane já mám doma dost místa :lol: :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Exotické vtáctvo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron