Chamaeleo zeylanicus

Všetko okolo týchto vskutku unikátnych jašterov...

Moderátor: štefan

Chamaeleo zeylanicus

Poslaťod lizard » Uto Júl 08, 2008 3:07 pm

Caute, nema niekto skusenosti s chovom, prip. informacie o chove Chamaeleo zeylanicus? Tento druh by mal zit v Indii a na Sri Lanke. Na nete som nasiel iba stručný popis, ziadne zaznamy o chove v zajati.
Choval som par rokov calyptratov, najprv v terarku, potom priamo na strome, fikuse, v izbe. Na cas som s chovom prestal, ale nejak mi to neda. Rad by som skusil iny druh, rozmyslal som nad jacksonii, hoehnelii, neviem vsak ci v panelakovom "skleniku" dokazem vytvorit uspokojive podmienky, ak sa nemylim tieto druhy uprednostnuju vacsie teplotne rozdiely v priebehu dna a noci /vyrazne? nizsiu teplotu v noci/.
Tak som narazil na "chamika z indie". Otazne je, ci ho v nasich koncinach vobec zozeniem, teoreticky by nemal byt problem, ale...
Ak by mal niekto info, prispevok by ma potesil. Vopred vdaka
lizard
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto Júl 08, 2008 2:24 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod tana » Uto Júl 08, 2008 9:20 pm

Také se mu říká : chameleon cejlonský.
Bohužel neznám nikoho kdo by jej vlastnil či choval nebo prodával.
Pokud by jsi měl zájem o jacsonni tak můj kamarád z Bratislavy je chová, a nevím jestli ještě má na prodej svůj odchov mladých.
Bohužel jsem Tě asi zklamala,ale věř, že nejsi sám kdo by chtěl nějaký druh a není k sehnání :cry: .
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod lizard » Pia Júl 11, 2008 7:27 am

Dakujem za info, no co uz. Musim teda vyberat dalej. Nad jacksonii som rozmyslal, ale nie som presvedceny na 100, ze by mali byt mojimi dalsimi chovancami. Svojho casu som v obchodoch v BA vidal calyptratov a jacksonii, mozno preto by som chcel nejaky iny druh. Bolo by fajn, keby mohol byt zaroven aj s papiermi. Takych ale asi nie je zas tak vela. Alebo sa mylim? Ak mas cas a chut mohla by si mi dat nejake tipy? Vdaka
lizard
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto Júl 08, 2008 2:24 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod tana » Pon Júl 14, 2008 6:17 pm

Tak pokud Ti mohu doporučit tak já osobně bych nikdy vživotě nekoupila ve zverimexu nebo od neznámého člověka. Měla jsem sice štěstí na to , že jsem se na jedné naši burze smilovala a koupila mutabilisky,ale v děsném stavu. Naštěstí jsou v pořádku a už i vykrmené a tak jsem si oddechla. Holt někdy člověk neodolá a s milostí, že možná přežijí je koupí.
Ale co se týká chamů, prodává je i s papíra, taže v tomto ohledě není problém :wink: . Víš to máš těžko Ti radit co by bylo vhodné a hlavně co by se Ti líbilo, je mnoho druhů. takže težko Ti radit co? Klidně i sternfeldi jsou vhodní pro začátečníky,ale potřebují vysokohorské terko.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Chameleóni

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron