Kontakt

Všetko okolo týchto vskutku unikátnych jašterov...

Moderátor: štefan

Kontakt

Poslaťod raduz-termo » Str Sep 03, 2008 3:24 pm

by ma zaujimalo ako často mate svojho chamika v ,,rukach,, lebo ked sa ja priblizim k terarku tak sa takmer vždy schová. ma asi 3 mesiace diki
raduz-termo
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 6:19 am

Poslaťod tana » Str Sep 03, 2008 7:48 pm

To co popisuješ je zcela normální projev chama. Znamená to, že Tě upozorňuje na to, že je to jeho teritorium a ty jsi vetřelec co se mu cpe do terka. Moji chami jdou když chcou tak sami na ruku, nebo na mě čekají ráno, když jím nesu papu,ale pokud je venku hezky tak je beru ven. Zkrátka se nesmíš bát kousnutí :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Shark-CZ » Štv Sep 04, 2008 9:02 pm

AHOJ
:arrow: chameleon je velice teritoriální tvor a brání si své - je to zcela v pořádku. Pokud se chová apaticky např. ke tvé ruce apod., tak není něco v pořádku. Zdravý chamík téměř pokaždé syčí nafukuje se a alespoñ ten můj se ožene i po ruce, jakmile se přiblížím trochu rychleji.
:arrow: Ale je na ruku zvyklý - žere z ruky jenom to chce ten správný přístup a velkou trpělivost. :P
Obrázok užívateľa
Shark-CZ
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Pia Jan 05, 2007 3:56 pm
Bydlisko: CHRUDIM - Czech Republic

prskaní :-)

Poslaťod night_day » Ned Jún 07, 2009 7:44 pm

Ahoj, myslíte si tedy, že si chamík dokáže zvyknout na ruku a sám si na ní vleze? Je dobré ji prostě brát na ruku, aby si zvykla? Nebo když nechce, tak ji prostě nechat? Nechci aby n mě pořád jen syčela a startovala po me ruce. Chápu že si brání svůj prostor, ale...
Dokáže si tedy nějak zvyknout? ;-)
night_day
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Uto Jún 02, 2009 6:20 pm
Bydlisko: Prague 10

Poslaťod tana » Pia Jún 12, 2009 4:17 pm

Rukami mi už prošli několik desítek chamů a každý má jinou povahu. Jedem se hrne když mě uvidí, druhý jde na ruku hnetka nebo pozdějic,další nejde ani náhodou. Takže to je individuální a dopúoručuji netahat násilím když nechce - jediné čeho docílíme tímto je, že cham bude ještě zuřivější a taky se hodně stresuje. Proto je vhodné si pořídit chama od 3měs. což je malý a zvykne si dříve, ale jak už jsem psala je to individuální. Jinak, když zjistí, že mu ruka neublíží tak si zvykne, ale nedělala bych extémy-násilí. Jinak syčet bude vždy a to si uvědom, že ty mu jdeš do jeho teritoria. Ale když si zvykne tak to bude dělat jenom proto, aby jsi si to uvědomil a pak přestane :wink: Holt je to jako u lidí :lol:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Chameleóni

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron