Papanie chamikov z misky

Všetko okolo týchto vskutku unikátnych jašterov...

Moderátor: štefan

Papanie chamikov z misky

Poslaťod bogo » Uto Dec 23, 2008 9:34 pm

ahojte...Uz 2 rok chovam párik chamikov / Pa a Pi - boli aj v novinach / :shock: mali už 3 znášky z toho živých bolo 10mladých.... No nie o tom som chcel pisať príspevok....moje zvierata žerú všetko co im dám...v lete sú vonku tak sa o potravu praktick nestarám, len ked je chladno , 10 - 15 C dlhsie tak ich dávam do skleníka...v noci im zapalim lampu a maju motýľov /nočných / neurekom ...No a v zime okrem cvrčkov a inej hávedi im davam zelené... listy kapusty, hrozno,to zbožnujú ,baranie mäso,granule atd...stale som im to dával na razsochu konára ...až som si povedal ,urobim im jedáleň ..tak som prilepil na pravu stranu terarka mištičku z umelej hmoty. Okamžite ich to zaujalo a či to nie je na zrádlo...Oni uz prakticky hned ako sa priblížim ku terarku snoria ci som im nepriniesol dačo pod zub...ked dačo robim vo vnútri, veselo mi strielaju po prstoch či nie su na zjedenie ...Začal som do misticky davať žradlo , ako ich obľubene modre hrozno zo záhrady , vajičko na tvrdo, a tak rôzne...zacali to odtial žrať , hocikedy normálne vyčistia misku ...dobre že ju nevylížu / to asi nemôzu / :D :shock: tak skoro sa naučili tam chodiť, že hocikedy tam sedia na okraji a čakaju, kedy im tam dačo prinesiem....hocikedy počujem manželku ako kriči na mna z kuchyne...chamici su v jedálni , chcú papať ...No a ešte ich musim naučiť piť vodu a bude po starostiach ...vesle Vianoce praje Bogo :D



Obrázok



Obrázok


Obrázok


Obrázok
Obrázok užívateľa
bogo
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Ned Dec 14, 2008 2:13 pm
Bydlisko: ke - okolie / Maša/

Poslaťod tana » Štv Dec 25, 2008 7:13 pm

Chamíci jsou zvědaví tak jako i nené druhy. To co tu popisuješ je :evil: vajíčka, beraNní maso a pod. - TO JE OTŘESNÉ. JAK DLOUHO JE CHOVÁŠ? Chudáčci malí tak to dlouho nevydrží - zkus si přečíst co chamíci potřebují k životu!
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod bogo » Štv Dec 25, 2008 11:48 pm

Tak to si ma zle pochopila :) to maso atd dostavaju len niekedy,ked nemám cvrčky a holátka...ale im to prospieva...v lete maju dostatok hmyzu su vo volnej prírode aj slniečka maju dosť...chovam ich uz 2 rok a maju zdrave znášky......ja viem ze zakladom ich stravy je hmyz...a vitamíny....a to maju...ja som llen chcel poukazat ako sa vedia naucit na jedno miesto chodit si po potravu....... :shock:

Obrázok
BB
Obrázok užívateľa
bogo
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Ned Dec 14, 2008 2:13 pm
Bydlisko: ke - okolie / Maša/

Poslaťod tana » Pia Dec 26, 2008 11:24 pm

Maso se vůbec nepodává :evil: a to, že tvrdíš, že jím to prospívá - tak to si myslíš jenom ty :!: Musíš mít vždy v zásobě nějakou potravu nežli si koupíš další, a né to řešit takto!
Jinak máš pravdu vtom, že se dají naučit chodit pro potravu na jedno místo. Ale chce to nějaký čas nežli pochopí, že si jdou vlastně pro žrádlo :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Chameleóni

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron