oči chameleona

Všetko okolo týchto vskutku unikátnych jašterov...

Moderátor: štefan

oči chameleona

Poslaťod aja » Ned Jún 14, 2009 7:25 pm

Ahojte potrebovala by som poradit dostali sme od znamich ročneho chameleona a mal polamanu nôžku ktora sa mu po čase zrastla zle ale už sme s tim nemohli nič robit a môj problem je v tom že naš chamko ma niekedy vedla oka taku bublinu ako ba mal dve oči. Boli sme s nim na veterine ale nikto sa tu u nas nerozumie velmi chameleonom a povedali nam či nema alergiu na niečo dali mi vodičku borovu ako postrek na oči ale neviete mi poradit čo to može byť? Ma pristrane terarium aj uv lampu piesok a konariky žerie koniky lebo ine mu nedavali ale mi sme skusili paradajku mu dat do papulky a zjedol ju.Mame vitaminovy prašok na koniky . A od kedy mal zlomenu nôžku tak je taky slaby.Na veterine nam povedali že je v poriadku ale mne sa nezda ked bude mat tie oči velke lebo teras ich nema tak to vifotim a pošlem tažko sa to opisuje.Ďakujem za odpoveď Aja.
aja
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned Jún 14, 2009 7:13 pm

Poslaťod tana » Uto Júl 07, 2009 5:47 pm

Takže co se týká očí je to docela normální jev. Může to být jeho blbost, že to dělá a nebo, že má něco v oku a snaží se to vypodut a taky to někdy dělá když se svlíká. takže klídek nic to není, pokud by mu to hnisalo tak teprve se přistupuje k léčení. Co se týká nožičky tak doufám, že jí používá, že je funkční. Stačilo jenom když bys jí znehyb nila kouskem klacíka a ona by srostla. U veterináře by Ti to hnetka zpravili kdyby jsi stím přišla hnet! Jinak pokud sroste zle tak se kostička láme a dává do sádry tak jako u člověka - takže v tomto jsi navině ty!
PS: prosímtě pošli fotku oka a té nožičky a vlož jí zde, děkuji. To jenom pro jistotu abych to já viděla.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod aja » Uto Júl 14, 2009 10:51 am

Takže čo sa týka odpovede ďakujem a čo sa tyka nožičky už sa nedalo nič robiť keď sme ho dostali už bola zrastena a u nas to nikto nelame a nedava do sadry ja som rada že tu nôžku použiva a stisk ma silny. Ked si nôžku polamal tak mu ju spevnili ale povedali im že to sa upravi pitala som sa pôvodneho majiteľa.Len škoda že sa to neupravilo ale inač je v poriadku a tie oči už nema take velke tak som to nefotila. Ak sa to zopakuje tak to tu dam.
aja
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned Jún 14, 2009 7:13 pm

Poslaťod tana » Str Júl 22, 2009 7:37 pm

Jsem moc ráda, že se to lepší, ale jak už jsem Ti psala hold někteří toto dělají a co se týká nožičky tak už bohužel je pozdě a zbytečně jí lámat to NÉE mohlo by se to zhoršit. Hlavně podávej více CA.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Chameleóni

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron