Proč žere písek??

Všetko okolo týchto vskutku unikátnych jašterov...

Moderátor: štefan

Proč žere písek??

Poslaťod AAndell » Str Nov 25, 2009 8:50 pm

zdravim.. mám dotaz, nesetkal se někdo z Vás že mu jeho chamík žral písek z podestýlky? nejdřív jsem měl podklad namíchaný z jemného písku a drobných kamínku, po kterých občas střílel a polykal. To se mi nelíbilo, proto jsem mu teď podestýlku změnil, má tam terarijní kůrou a pod ní vrstvu písku, který na pár místech vykukuje a právě k němu občas přijde a opět ho po něm střílí. Nevím co blázní, přísun potravy má pravidelný v podobě cvrčků, které mu posypavám Reptivitem a do vody mu nakapávám Mistimizer na odstranění chloru. poradíte??
AAndell
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str Nov 25, 2009 7:26 pm

Poslaťod tana » Pia Dec 18, 2009 10:20 am

To co píšeš je zcela nevhodné! Takže to hnetka odstraň. Základ je písek+rašelina a to smíchat 1:1.
plastin+roboran+biomin H 1:1:1,5 - dospělí 2x týdně a mladí aspoň 3x
reptivit+boimin H 1:2
CA i 6x do týdne - nehrozí předávkování a cham si dovede vyloučit z těla přebytek, a taky někdy v týdnu neobaluj a hlavně pokud je dospělý tak 2 dny hladovka u mladých 1den - sám si sestav kdy a jak budeš podávat.A do vody mu nakapávám Mistimizer na odstranění chloru- nedávej postačí převařená voda jak do misky na pití tak do postřikovače!!!
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod manmaro » Uto Feb 08, 2011 3:44 pm

Zdravim vas mam chamika jem. cca 3 rocneho a ten pohltal aj zopar kamienkov ktore potom prirodzene vylucil myslim ze mu to nijako neposkodilo.
manmaro
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto Feb 08, 2011 2:52 pm

Poslaťod štefan » Uto Feb 08, 2011 5:28 pm

Požer kamienkov či piesku súvisí s príjmom potravy a je to bežná vec (ak toho nie je veľa).
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Štv Feb 10, 2011 8:20 am

V žádném případě písek,štěrk či kamínky do terária nepatří! Není nikde psáná, že to vyloučí z těla a následky jsou děsné!
Co se týká chlóru ve vodě tak jí jenom převaž a nic navíc do ní nemíchej. Jednak se Ti nebudou dělat v terku na skle čí rostlinách mapy od chlóru a hlavně je to přirozenější nežli tam cpát nějaké s...
Základ do terka je písek+čistá rašelina 1:1 smíchat a přepálit v troubě- to pak může klidně baštit a nic se nestane.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Chameleóni

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron