páření chamíků

Všetko okolo týchto vskutku unikátnych jašterov...

Moderátor: štefan

páření chamíků

Poslaťod milda » Ned Feb 07, 2010 8:52 pm

Ahojte, konečně jsem sehnal samečka jemeňáka pro svou chamici. Je to cca 15km daleko, myslíte si, že se dá páření zvládnout cca za 1/2denní návštěvu, nebo je lepší pořídit nějakou provizorní ubikaci(flexarium) a mít je několik dní u sebe a zkoušet je pářit. napište prosím vaše zkušenosti s pářením (třeba i na ikm@centrum.cz). Díky
milda
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned Feb 07, 2010 8:31 pm

Poslaťod tana » Ned Feb 14, 2010 3:58 pm

Až budeš převážet tak nezapomeň jí mít i v teple -termobox - pvc láhev s teplou vodou a pozor ať jí to nezavalí-uchatit.
Co se týká páření tak to může být rychlovka, ale traky né. Bude záležet zdali se samice nechá + i po znásilnění. Kolik je smice let a má pohlavní barvu -když tak dej fotku.
V každém případě by bylo vhodné pokud by si jí on nechal doma a zkoušel by jí napařit. Možná to půjde hnetka.? Však uvidíš - respettivě to stejně bude záležet na nich dvou :lol:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod milda » Ned Feb 14, 2010 7:37 pm

Samice je pohlavně vyspělá, už má po plané snůšce(nyní má asi 14měsíců). Planou snůšku měla před 3měsíci, tak si myslím, že je nyní nejvhodnější doba na oplodnění. S transportem už mám taky zkušenost(plastová láhev v krabici a vytopené auto). Zkoušel jsem ji pářit se samcem, který je asi o 6 měsíců mladší, kluk věděl, jak na to, ale děvčica se nedala a odháněla ho otevřenou tlamou(málem si ho dala k večeři). Došlo na spojení, ale předpokádám, že to nestihl. Jak je to se zbarvením? nahodí ho hned po aktu(do např. 1hodiny) a má ho po celou dobu březosti? Obrázok
milda
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned Feb 07, 2010 8:31 pm

Poslaťod tana » Štv Feb 18, 2010 3:17 pm

Pošli mi to fotku znova třeba i na e mail - nezobrazuje se,škoda.
Co se týká barvy tak může jí nahodit kdykoliv i třeba po páření-každá samice je jiná. Barvu během březosti má pořád grav., ale její barva může být výrazná nebo i bledší. Taky se mi stalo, že sammice nenahodila barvu a přitom byla na 100% napařena. Ony jsou někdy pěkné mršky :lol: Pokud jsi si jistý, že je napářená tak hlavně do ni cpi všechno a hojně -tvoří se v ní vajíčka a tak její potřeba je větší a hlavně na CA.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Chameleóni

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron