Zavreté oči u chameleona

Všetko okolo týchto vskutku unikátnych jašterov...

Moderátor: štefan

Zavreté oči u chameleona

Poslaťod kubopk » Str Dec 26, 2012 10:33 pm

Ahojte dlho som nebol na tomto fóre tak mi napadlo že by ste mi mohli poradiť Mam chameleóna jamenskeho ma cca 5 mesiacou a asi pred týždnom sa mu stalo že začal zatvárať oči najpu mal iba jedno a dakedy ho ešte otvoril ale potom začal aj druhe a teraz ma obi dve tím pádom nežere a krmím ho ručne neviete čo by som mal robiť ?? a prečo to začal robiť ?? :) za odpoveď dakujem vopred :) :) :)
kubopk
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 11:31 am
Bydlisko: pezinok

Re: Zavreté oči u chameleona

Poslaťod kubopk » Str Jan 02, 2013 11:03 am

Je tu niekto kto aj poradí ??
kubopk
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 11:31 am
Bydlisko: pezinok

Re: Zavreté oči u chameleona

Poslaťod štefan » Štv Jan 10, 2013 9:41 am

Kubopk, vedel by si uviesť aj podmienky v akých ho chováš?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Zavreté oči u chameleona

Poslaťod kubopk » Sob Jan 12, 2013 12:02 am

Jasne Terarko CCA vysoké 76 cm široke 40 a dlhé 60 steny teraria spravené z polistirenu natrete duvilaxom a následne vkladané kamienky po terariu je dosť veľa kvetín nuš zatial umelých ale ževraj to nieje až taký problém živé budem dokupovať čiže tieň majú tam kde potrebujú je tam UVB lampa , zvrchu terarka ako hlavne svetlo neonka a dosť veľa drevín na lezenie substrat : piesok
kubopk
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 11:31 am
Bydlisko: pezinok

Re: Zavreté oči u chameleona

Poslaťod štefan » Sob Jan 12, 2013 10:59 am

Svetlo aké používaš?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Zavreté oči u chameleona

Poslaťod tana » Uto Feb 12, 2013 8:04 am

UVB jaké? Teplota pod spotem a mimo něj? Jinak pokud Ti zavírá oči a nepřijímá potravu je to zlé a asi Ti umře. Dělají se mu černé fleky na těla? Pokud ano tak to je moc zlé a umírá a to bych bych volila humánější cestu a dal jej do mražáku páč se trápí. Pokud zatím né tak zkus násilné krmení - může se tát, že jej vyzvrací spíše zkus zvýšit o 1°C teplotu a zvyš rosení - pokud mu budeš dávat z pipety tak popzor ať jej neudusíš-neutopíš a přidej mu do toho vit.+min. a min. medu.Jak dlouho tento stav trvá???
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Chameleóni

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron