Zívanie

Všetko okolo týchto vskutku unikátnych jašterov...

Moderátor: štefan

Zívanie

Poslaťod jemen1 » Pia Júl 27, 2007 7:37 am

Môze chameleon zívat :?: :?: Lebo môj kazdé ráno otvorí naplno ústa a vyzerá to akokeby zíval.
Obrázok užívateľa
jemen1
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Uto Máj 01, 2007 9:27 am

Poslaťod tana » Pia Júl 27, 2007 7:37 pm

:lol: ano,i mojí to občas dělají ( i jiné druhy zvířat ) :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Re: Zívanie

Poslaťod Redsnake » Ned Aug 05, 2007 6:17 pm

Môze chameleon zívat :?: :?: Lebo môj kazdé ráno otvorí naplno ústa a vyzerá to akokeby zíval.


Je to dusledek prehrati nebo vysokych teplot:) Specialne u jemenaku to nic neznamena, protoze, jsou lini zmenit sve stanoviste tak se chladi timto zpusobem...Nehledej za tim nic zvlastniho nebo negativniho, jedna se o normalni chovani
"Buď cestu najdu, nebo si ji udělám"
Hannibal
http://reptilweb.xf.cz
Obrázok užívateľa
Redsnake
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Str Máj 23, 2007 6:37 pm
Bydlisko: http://reptilweb.xf.cz

Poslaťod tana » Ned Aug 05, 2007 9:16 pm

Důsledek přehřátí při vysokých teplotách se spíš vice projevuje tím,že chamík má otevřenou tlamičku a lape po dechu :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod pepe.d » Pon Aug 13, 2007 3:48 pm

Zivanie u chamikov je normalne a stava sa to bezne aj niekolko krat denne... Prehriatie sa prejavuje ako pise Tana... a vo vacsine pripadov v tomto stave maju vyrazne svetlejsie farby... :idea:
pepe.d
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Máj 11, 2007 9:00 pm
Bydlisko: Blava

Poslaťod Otherx » Str Jún 25, 2008 9:05 pm

no ja som to zivanie zazil pri ceste domov z Vivaristiky a aj ked nemam skusenosti hned som pochopil ze vsetko nie je v poriadku...vonku 34 stupnov on v plastovej krabici...na chvilu som zastavil a prevetral krabicu a rychlo domov schladit lebo to zivanie bolo ako z hororu,podla mna uz mlel z posledneho a este chvilu a bolo by po nom...ale nastastie zije a uz sa u mna zabyval...Dakujem Tana za novy prirastok...a tu je foto aby bolo naozaj vidno ze vydrzal tu horucavu a ze sa ma u mna dobre

Obrázok
Obrázok užívateľa
Otherx
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Uto Okt 09, 2007 12:41 pm
Bydlisko: Trnava

Poslaťod tana » Štv Júl 03, 2008 8:59 pm

Paráda a jinak jak jsme si řekli o tom UVB a teplotě.
Mám radost z toho , že i ty máš radost ze slečny a ať se daří :wink:
Jinak co to máš za podklad?
Pokud je to drť nebo kamínky tak radím dej si písek + čistou rašelinu 1:1 smíchat a přepálit v troubě a je to OKI :wink: . Udrží Ti vlhkost a lépe se Ti udrží i odstraňování výkalů a nemusíš mít strach, že Ti zbaští kamínky - to může vést i ke konci - smrti.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Otherx » Pia Júl 04, 2008 4:11 pm

ten substrat je Terrano calcium...su to take malicke vapnikove kamienky vhodne pre jasterov a korytnacky,mozno to poznas.cize ak to aj zbasti tak mu to nic nespravi...je to 100% vypnik organickeho povodu.
Obrázok užívateľa
Otherx
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Uto Okt 09, 2007 12:41 pm
Bydlisko: Trnava

Poslaťod tana » Uto Júl 08, 2008 9:33 pm

No poznám tento produkt, ale já osobně bych Ti doporučila raději rašelinu + písek 1:1 ta ti i udrží vlhkost a je to mnohem vhodnější :wink: .
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Chameleóni

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron