Anolis carolinensis

Leguán, to nie je len Iguana iguana...

Moderátor: štefan

Poslaťod tarzanm » Str Jan 02, 2008 4:28 pm

Super :wink:
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Swablik » Str Jan 02, 2008 5:23 pm

Topas nehodis sem aj foto celeho terka? :)
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod ToPaS » Pia Jan 04, 2008 6:45 pm

Swablik píše:Topas nehodis sem aj foto celeho terka? :)


Tu ho mas, co sa tyka vzhladu nic moc ale ma sa tam fajn a to je hlavne :wink:

80x40x40 (dxšxv)
:shock:
Obrázok
foto: Tomas Pavlik "ToPaS"

:shock:
Obrázok
foto: Tomas Pavlik "ToPaS"
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod Swablik » Pia Jan 04, 2008 10:09 pm

ToPaS píše:
Swablik píše:Topas nehodis sem aj foto celeho terka? :)


Tu ho mas, co sa tyka vzhladu nic moc ale ma sa tam fajn a to je hlavne :wink:


nahodou je super.. :)
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod Martin » Str Jan 23, 2008 1:12 pm

Zdravim Vas vsetkych,
tiez sa tieto plazy zapacili (anolis carolinensis). Momentalne chovam vodne korytnacky (grapthemys kohni), no rozmyslal som aj nad anolisom. Cital som nejake info na nete a mam par otazok. Ak mozte tak mi prosim odpovedzte.
1.Cital som na jednej USA stranke, ze anolis zerie len zivy hmyz, teda aby ho zaregistroval musi sa ta korist hybat. Na tomto fore som cital, ze ich niekto krmil natrvanymi crckami pomocou pinzety. Takze ak by ste mohli toto objasnit. Mozno mate skusenosti s oboma sposobmi krmenia a mozno je to individulne podla jedinca.
2.Na tej istej USA stranke som sa tiez docital, ze anolis je schopny lovit a pozierat aj korist (hmyz), ktora je takmer taka velka ako on. Pravdepodobne to bolo myslene obrazne, nakolko keby mal okolo 18 cm aj s chvostom tak urcite nemoze rozrat nieco take velke, ale na tomto fore som cital, ze moze zrat napr. cvrcko okolo 1 cm velke. Z toho mi vsak vyplyva, ze by mohol byt schopny zozrat povedzme aj vacsie crcky. Co Vy na to?
3.Tiez by som sa chcel opytat na velkost teraria. V knihe o plazoch som sa docital ze by potreboval terarium 50x50x70cm sxvxh. Na inom fore som zas cital, ze pre par treba 80x40x70 dxhxv. Ja mam jednu akva skrinku kde by sa mi voslo terarium 50x40x70cm tak teraz neviem ci je to pre par anolisov dostatocne velke.
Dakujem za Vase odpovede.
Martin
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv Dec 06, 2007 9:05 am

Poslaťod Horo » Str Jan 23, 2008 2:24 pm

velmi pekny druh mam s nim dobre skusenosti.. ešte je jeden velmi podobny anolis sagrei :s tohoto druhu som mal docela velky počet odchovanych mladat ale starostilovost o mladata je naozaj naročna... tieto dva druhy som choval spolu
Obrázok užívateľa
Horo
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Sob Jan 05, 2008 7:19 pm

Poslaťod ToPaS » Str Jan 23, 2008 4:19 pm

Martin píše:1.Cital som na jednej USA stranke, ze anolis zerie len zivy hmyz, teda aby ho zaregistroval musi sa ta korist hybat. Na tomto fore som cital, ze ich niekto krmil natrvanymi crckami pomocou pinzety. Takze ak by ste mohli toto objasnit. Mozno mate skusenosti s oboma sposobmi krmenia a mozno je to individulne podla jedinca.


Nie Anolis nežerie len živý hmyz....môj Anolis berie v pohode aj usmrtenú potravu(väčšinou ho krmím z pinzety alebo ruky). Ak by ti ju nechcel zobrať tak ňou stačí slabým trhavým pohybom zatriasť a určite ju vezme (odskúšané). Usmrtenú potravu mu však dávam len ak mam problém zohnať menšiu.

Martin píše:2.Na tej istej USA stranke som sa tiez docital, ze anolis je schopny lovit a pozierat aj korist (hmyz), ktora je takmer taka velka ako on. Pravdepodobne to bolo myslene obrazne, nakolko keby mal okolo 18 cm aj s chvostom tak urcite nemoze rozrat nieco take velke, ale na tomto fore som cital, ze moze zrat napr. cvrcko okolo 1 cm velke. Z toho mi vsak vyplyva, ze by mohol byt schopny zozrat povedzme aj vacsie crcky. Co Vy na to?


To s tou veľkou korisťou je absolútna blbosť, jedine že tie jeho Anolisi sú z ČERNOBYĽA :D .......1cm úplne v pohode môj si s chuťou vezme aj 2cm. Väčšie cvrčky by boli preňho už problém.

Martin píše:3.Tiez by som sa chcel opytat na velkost teraria. V knihe o plazoch som sa docital ze by potreboval terarium 50x50x70cm sxvxh. Na inom fore som zas cital, ze pre par treba 80x40x70 dxhxv. Ja mam jednu akva skrinku kde by sa mi voslo terarium 50x40x70cm tak teraz neviem ci je to pre par anolisov dostatocne velke.
Dakujem za Vase odpovede.


Pre párik to postačí ale je to fakt absolútne minimum(50x40x70cm dxhxv ). Ja mam terárko 80x40x40cm dxvxs a to je v pohode pre 1,2 .
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod Martin » Pia Jan 25, 2008 10:57 am

Ďakujem všetkym za odpovede. Aj som si myslel to čo napísal ToPas, ale teraz som rád že som sa uistil od niekoho skusenejšieho. Veľmi sa mi ten plaz páči tak sa pokúsim čím skôr pripraviť terárko a potom nejakého anolisa, resp. pár zohnať.
Ešte by som sa predsa rád opýtal ako je to s tým jeho riedkym trusom. Na nejakom fóre som tiež čítal, že anolis má riedky trus a preto sa neodporúča dávať do terária živé rastliny. Keď som zariadoval akvaterárko pre grapthemis kohni, použil som len živé rastliny (vo vode aj na súši)-som na ne nejako zaťažený. Tie umelé mi veľmi "nesedia". Je to teda až také zlé s tým jeho vyprázdňovaním? Myslím, že také malé zvieratá by nemali byť až také problematické, keď by sa možno venovalo viac času na čistenie.
Dík.
Martin
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv Dec 06, 2007 9:05 am

Poslaťod ToPaS » Pia Jan 25, 2008 1:51 pm

Martin píše:Ďakujem všetkym za odpovede. Aj som si myslel to čo napísal ToPas, ale teraz som rád že som sa uistil od niekoho skusenejšieho. Veľmi sa mi ten plaz páči tak sa pokúsim čím skôr pripraviť terárko a potom nejakého anolisa, resp. pár zohnať.
Ešte by som sa predsa rád opýtal ako je to s tým jeho riedkym trusom. Na nejakom fóre som tiež čítal, že anolis má riedky trus a preto sa neodporúča dávať do terária živé rastliny. Keď som zariadoval akvaterárko pre grapthemis kohni, použil som len živé rastliny (vo vode aj na súši)-som na ne nejako zaťažený. Tie umelé mi veľmi "nesedia". Je to teda až také zlé s tým jeho vyprázdňovaním? Myslím, že také malé zvieratá by nemali byť až také problematické, keď by sa možno venovalo viac času na čistenie.
Dík.


Ten trus nieje až taký tragicky, ja mam v terárku len živé rastliny a úplne v pohode. Stačí ju raz za čas vybrať a osprchovať. Anolis ma strašne rýchli metabolizmus takže budeš musieť čistiť častejšie. Ináč úplne bezproblémový chov. :wink:
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod lenka2 » Pia Jan 25, 2008 8:33 pm

Je to krasny zivocich :wink: Ale niekde som citala ze sa doziva len okolo troch rokov?! Ci je to pravda netusim ale mna to odradilo :(
Obrázok užívateľa
lenka2
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 4:42 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod ToPaS » Pia Jan 25, 2008 10:10 pm

lenka2 píše:Je to krasny zivocich :wink: Ale niekde som citala ze sa doziva len okolo troch rokov?! Ci je to pravda netusim ale mna to odradilo :(


Áno je to pravda. Dožívajú sa 3 až 5 rokov. :(
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod tana » Pia Jan 25, 2008 10:32 pm

Ano,bohužel jsou to nenáročné zvířátka a krásné,ale věk je přílíš krátky a nejenom u nich,je u více druhů např. chameleón jemenský a samička se dožívá ještě míÒ-snůška.
Bohužel člověk si je vypiplá a je skoro konec,zní to strašně,ale je to tak.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod lenka2 » Sob Jan 26, 2008 8:19 am

Dakujem za odpovede :roll: skoda tak teda anolisa "skrtam" zo zoznamu. Asi to isti phelsuma alebo agama. Ale nic sa nemeni na tom ze je krasny! ToPaS ked budes mat cas dufam, ze pribudne viac fotiek.
Obrázok užívateľa
lenka2
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 4:42 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod ToPaS » Ned Okt 12, 2008 6:45 pm

lenka2 píše:Dakujem za odpovede :roll: skoda tak teda anolisa "skrtam" zo zoznamu. Asi to isti phelsuma alebo agama. Ale nic sa nemeni na tom ze je krasny! ToPaS ked budes mat cas dufam, ze pribudne viac fotiek.


:) nieco pre lenku

Obrázok

Obrázok

foto: Tomas pavlik "ToPaS"
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod Hoffi » Uto Máj 12, 2009 9:13 am

ten anolis je krasny.......cim ho krmis? moj anolis take tmave skvrnky nema a je to ten isty druh anolis carolinensis. Inac by ma zaujimalo ci mu moze odpadnut chvost ako pri niektorych druhoch jasterov.....
Obrázok užívateľa
Hoffi
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Ned Feb 03, 2008 12:59 pm
Bydlisko: Levice

Predchádzajúci

Späť na Leguáni

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron