Usilovne mravce

Pre chovateľov a záujemcov o chov tých najmenších tvorov planéty - mravcov, FOTOGALÉRIA, informácie....

Moderátor: štefan

Usilovne mravce

Poslaťod aughostino » Uto Júl 21, 2009 7:03 pm

Dnes cez obednajsiu prestavku a pohodlnym lezanim pod stromom som si vsimol na jednom starom suchom kmeni stromu mravce, vyliezali a zaliezali do dier, pravdepodobne tam mali spravene obydlie. Chvilu som ich sledoval a porarilo sa mi ich zachytit aj na video, sice kvalita nie je nic moc lebo je to natacane mobilom, ale da sa to pozriet.
Bolo to celkom zaujimave "divadielko" sledovat ich ako vynasaju hrudky pilin von pred dieru. Kedze sa v tomto odbore chovatelstva nevyznam tak sa s vami podelim :)

Usilovne mravce
aughostino
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Sob Júl 19, 2008 2:17 pm
Bydlisko: PSČ: 935 26

Re: Usilovne mravce

Poslaťod štefan » Str Júl 22, 2009 8:11 am

Krasa! :D

V predoslej praci som tiez casto dlhe hodiny pozoroval dva druhy mravcov ako usilovne pracovali pre blaho celej svojej kolonii. V tomto smere je medzi mravcami a clovekom radikalny rozdiel, i ked sa casto traduje "...je usilovny ako mravec...". Vieme, ako to v skutocnosti je. Kazdy mysli iba na seba a blaho firmy mu je uprimne ukradnute...
Ak by sa aj clovek usiloval ako ten mravcek, verte tomu, ze by cela spolocnost vyzerala uplne inak. Hoc je na strane d ruhej pravdou, ze mravec alebo i taka vcielka sa obcas zasije a vybodne sa na pracu. Ale ved aj oni su zivym tvorom :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice


Späť na Myrmekológia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron