*Do pozornosti myrmekológom!

Pre chovateľov a záujemcov o chov tých najmenších tvorov planéty - mravcov, FOTOGALÉRIA, informácie....

Moderátor: štefan

Poslaťod Skippy » Ned Sep 14, 2008 9:25 am

Vysledok posty a jej styl prepravovania zasielok ... niekedy az rozum zostane stat , co sa stane so zasielkou , ktora je viac ako dost zabezpecena proti rozbitiu a inym vplyvom. Pre predstavu , ked taku skumavku v ktorej bola hodite o zem , nic sa jej nestane ... na jej znicenie sa musite doslova na nu postavit :?

Obrázok
Obrázok užívateľa
Skippy
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Okt 21, 2007 7:52 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod tozi » Ned Sep 14, 2008 10:31 am

:? pošta je pošta,sakra hnusne dopadol ten mravček #-o
Obrázok užívateľa
tozi
Admin
 
Príspevky: 212
Registrovaný: Pon Mar 05, 2007 10:39 am
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod tarzanm » Ned Sep 14, 2008 10:35 am

To je kraľovna?ak hej tak si ľahši o par stovak nie? :cry:
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod tana » Ned Sep 14, 2008 3:19 pm

Koukám jak se to ujalo a kolik zvás to zajímá.
Musím Tě pochválit jaký přbytek jsi pro mě udělal.
Nádhera i jako dekorace :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Skippy » Ned Sep 14, 2008 3:36 pm

ano bola to kralovna Camponotus vagus .... a lahsi o par stoviek? hmm nieco vyse 600sk ... ale tak co narobis :x
Obrázok užívateľa
Skippy
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Okt 21, 2007 7:52 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Radusho » Uto Sep 16, 2008 6:15 pm

Je to na ho***. No co narobis, ja mam so slovenskou postou podobne skusenosti................

..........len tak odveci, Skippy kolko mas rokov ???...........
Chov motýľov
Obrázok užívateľa
Radusho
 
Príspevky: 145
Registrovaný: Štv Jún 05, 2008 7:03 pm
Bydlisko: Liptovská Kokava

Poslaťod ToPaS » Uto Sep 16, 2008 6:37 pm

niekedy mam pocit, ze ulohou Slovenskej posty je skor ZNICIT ako dorucit :|
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod Radusho » Uto Sep 16, 2008 7:35 pm

to hej......aj keby si posielal titanove tehlicky, tak ti dojdu rozdruzgane na franforce :?
Chov motýľov
Obrázok užívateľa
Radusho
 
Príspevky: 145
Registrovaný: Štv Jún 05, 2008 7:03 pm
Bydlisko: Liptovská Kokava

Poslaťod štefan » Str Sep 17, 2008 6:23 am

Viem, ze to sem akosi len okrajovo patri, ale ked uz ste otvorili vlastne skusenosti s nasou podarenou SK postou, neda mi sa s vami vsetkymi nepodelit o nedavne skusenosti s posielanim zvieratiek touto spolocnostou.
Pred asi dvomi tyzdnami som posielal tozimu a ToPaSovi zasielku zvieratiek. Kedze nam neslo len o ich dorucenie, ale predovsetkym o dorucenie v co mozno najkratsom casovom useku a v OK zdravotnom stave, rozhodli sme sa zasielku poslat s oznacenim "Živý hmyz". Netusil som, co nas ale caka. Este pred odoslanim zasielky som sa na nasej poste v Lv informoval, ci sa smie hmyz posielat, i ked som vedel, ze ano. To uz veduca posty zavahala, ale prikyvla na znak suhlasu. V original postarskej kartonovej krabici som teda poslal s danym oznacenim zvieratka v dobrej nadeji, ze idu do dobrych ruk pracovnicok posty. Lenze omyl...
Ked mi tozi na druhy den potvrdil, ze ani po 13tej hod. mu nic nedoslo, tak som utekal na nasu postu, ktoru mam doslova za domom. Sranda bola, ze len co som vosiel dnu, pracovnicky posty vedeli, ze nieco sa deje okolo vcera podanej zasielky, ktora sice sla 1.triedou, doporucene, proste tak, aby v Sabinove boli zvieratka hned na druhy den od odoslania, ale ako vysvitlo, pracovnicka, ktora prijimala odo mna danu zasielku si nesplnila vsetky potrebne ukony a do ich dokladov neuviedla, ze ide o "Živy hmyz". A to bola velka chyba. Nuz som sa tej pani pekne podakoval a naklusal som do miestnosti veducej posty.
Pani veduca, inak musim uviest, ze velmi ochotna so snahou mi pomoct, ma raz pozvala k sebe, aby ma v zapati vyhodila do priestorov posty. Ked sa tato prechadzka zopakovala uz asi po 7 krat, volal som tozimu, co sa deje. Netreba asi ani napisat, ze sme obaja penili :evil: .
"Nemate co posielat zive postou...", nechala sa pocut pracovnicka, ktora spravila danu chybu.
Hodil som len rukou a vosiel k veducej do kancelarie.
"Ja viem, ze ste sa nas to vcera pytali, ci sa da poslat zive, ale moja pracovnicka proste spravila chybu, ze to do dokladov neuviedla", povedala mi veduca posty.
Snazil som sa byt kludny ako to len slo, pretoze clovek rozculeny na uradoch nic nevybavi. Ale ked som zacul posmesne slova na moju adresu od dalsich pracovnicok posty, nuz nevydrzal som a poriadne im vynadal do duse. Rozhodujuce je, ze to zabralo a teraz ked si idem co i len po list na tuto postu, doslova si ma predchadzaju vsetky pracovnicky. Je to vsak pre mna dost neprijemny pocit a tejto poste sa snazim oblukom vyhnut...
Na poste som stravil dovedna asi 2,5 hodiny, ale pani veduca sa skutocne snazila najst stratenu zasielku, v ktorej obyvatelom slo doslova o zivot.
Spravala sa tato dobra osoba priam ako detektiv a podarilo sa jej vystopovat cestu zasielky. Levice - Bratislava - Zvolen - Kosice a tu sa proste stopy stratili. Po dalsej hodinke som to vzdal. Odisiel som domov s tym, ze sa o pol hod. vratim.
"Vsetko je ok, zasielka je prave na ceste medzi Presovom a Sabinovom. Zavolajte svoju znamemu v Sabinove /tam tozi mal na poste svoj kontakt, ktory nas o vsetkom priebezne informoval/, ze ak zasielka dorazi do Sabinova, osobne generalny riaditel daneho postoveho uradu mu zavola a zasielka mu bude i so zvieratkami dorucena este dnes", konecne dobru spravu mi tlmocila veduca, ktora na rozlucku mi vtisla do ruky svoju vizitku so slovami "...rozhodne mi dajte vediet, ako zvieratka dorazili!".
Tozi mi v zapati potvrdil, ze mu volal pan z posty a pani dorucovatelka v priebehu par minut od telefonatu akoby slavnostne "naklusala" s nasou zasielkou so zvieratkami, ktorymi sa nastastie ani supinka na tele neposkodila.
Zial, nie vzdy maju zvieratka prepravovane Sl.postou takyto dobry koniec. A v pripade toziho a ToPaSa aj zaciatok.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Radusho » Str Sep 17, 2008 1:31 pm

.....velmi zalezi aj od pristupu posty k danej zasielke......bud s nou narabaju ako s hnojom, alebo ako s kristalovou vazou.....najlepsie posielanie je po kamionoch,..........Mne jeden pan poslal husenky z Noveho mesta nad Vahom pecivarskym autom. Isli 1. class v kabine vodica, na druhy den uz dorazili a ja som si ich po skole vyzdvihol bez mensich problemom na vratnici. Husenky boli celkom v poriadku-len trochu vyhladovane :D
Chov motýľov
Obrázok užívateľa
Radusho
 
Príspevky: 145
Registrovaný: Štv Jún 05, 2008 7:03 pm
Bydlisko: Liptovská Kokava

Poslaťod štefan » Str Sep 17, 2008 2:23 pm

Zial, nie vzdy ma clovek patricne a potrebne kontakty na danych miestach. Ja teraz zapasim /zatial bez uspechu/ s problemom, ako sem do Lv dostat krmne mysky z Novych Zamkov alebo Nitry...neviem, co sa to deje, ale uz druhy rok po sebe je velky problem s hlodavcami ako potravou pre hadiky. Kadekto ich ponuka, ale nie kazdy ma vlastne auto, aby si mohol ist po hlodavce na druhy koniec SR...no a predajca ich proste neposle ani postou, ani busom, ani nijako, len osobny odber...Uz ma to zacina pekne stvat :?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Radusho » Str Sep 17, 2008 5:37 pm

to mas pravdu, preto som bol rad, lebo takto si mozeme vymienat navzajom aj husenice, co normalne nejde pretoze hodne kapu, ked sa posielaju postou.
Motyle maju tu vyhodu, ze postou mozes poslat kukly a vajicka a to ti na chov uplne staci, zase nevyhoda-uspesnot dochovania imag z vajicok je 30 p.a. a ked kupis kukly nemusi sa ti podarit ich sparit a tym padom mas pruser, lebo si premarnil kopu penazi. Preto ked sa vyskytne prilezitost posielania husenic bezpecnou cestou tak ju treba naplno vyuzit :!:
Takze je len na chovatelovi aku cestu si vyberie, ale vsetky su riskantne......
Chov motýľov
Obrázok užívateľa
Radusho
 
Príspevky: 145
Registrovaný: Štv Jún 05, 2008 7:03 pm
Bydlisko: Liptovská Kokava

Poslaťod Skippy » Ned Sep 21, 2008 9:46 am

hej hej , mas stastie ze ten hmyz tak dobre dopadol , ja nikdy nepisem alebo neudavam co posielam ... :P

ale ono to mas tak , mam kamosa co robil v zahranici na poste a oni to jednoducho silou zmackavaju tie obalky do takych stlpcov ... co sa vsetko dava do pytlov , ktore sa tvrdo hadzu do dodavky a idu na cestu ... , ked to dorazi do nejakeho dalsieho miesta , pracovnik jednoducho otvori dodavku vojde pochodi PO a pomedzi tie vsetky pytle , najde ten spravny ktory patri danej poste vyhodi ho von a ide dalej ... takze oni si tam po tom slapu jak nic , tato moja mala asi to nestastie ze stala naproti topanke pracovnika posty :(

@Radusho , mam 17 rokov
Obrázok užívateľa
Skippy
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Okt 21, 2007 7:52 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Radusho » Ned Sep 21, 2008 1:36 pm

Tak to sme potom vekovo skoro na rovnakej urovni-ja mam 15 :D :D
Chov motýľov
Obrázok užívateľa
Radusho
 
Príspevky: 145
Registrovaný: Štv Jún 05, 2008 7:03 pm
Bydlisko: Liptovská Kokava

Poslaťod tarzanm » Ned Sep 21, 2008 4:19 pm

Števo,ono to je v poštarskom zakone tak že žive zvierata sa nesmu posielať ,,ALE" keď zakon ovladaš stači na pošte povedať že su tam bezstavovce a že chceš nalepku živa zasielka.Na to Ti nepovedia nič (ovšem ked ten zakon ovladaju)ak nie stači si zavolať veducu nech pozrie do ich stanov,, posielanie živej zásielky" a nech sa pozrie na výňatok ,,bezstavovce“. :wink: :wink: :wink: Horšie to už je u stavovcov.
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

PredchádzajúciĎalší

Späť na Myrmekológia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron