*Do pozornosti myrmekológom!

Pre chovateľov a záujemcov o chov tých najmenších tvorov planéty - mravcov, FOTOGALÉRIA, informácie....

Moderátor: štefan

Poslaťod Skippy » Pon Nov 26, 2007 6:27 pm

Taaakze...

Chovam momentalne nasledovne druhy , hodim tam aj ceny cca pre predstavu , vsetky druhy su exoticke , nemam ani jeden naš

Acromyrmex sp. (kolonia , 130 EUR)
Ectatomma ruidum (samicka 35 EUR)
Camponotus sp. 1 (kolonia 150 EUR)
Camponotus sp. 2 (kolonia 180 EUR)
Camponotus sericeus (samicka 80 EUR)
Camponotus blandus (kolonia 80 EUR)
Camponotus fellah (kolonia 40-50 EUR)
Camponotus substitutus (samicka 35 EUR)

- mne to staci a nehambim sa :)

Ceny? ... hmm , tak hodim sem moej, samozrejme kupit sa daju mnohe z nich v obchodoch , vsak to pozname , 3x drahsie

Europske druhy:

Camponotus ligniperda 15 EUR (mlada kolonia)
Camponotus vagus 20-25 EUR (mlada kolonia)
Lasius niger 5 EUR (mlada kolonia)
Tetramorium caespitum 5-10 EUR (mlada kolonia)

- drahe vsak? , ano , mam obchod s tymto hmyzom s Poliakmi a poviem vam ze mat doma okolo 250+ samic a kolonii je dost velky zabijak casu , este ked chodim do skoly...

Exoticke druhy (mozete kuknut aj ceny mojich)

http://www.ants-kalytta.de/shop.php/start/acsp0001/cid/2/Tropical-and-Subtropical-species.html je tam 5 stran , priratajte postovne 10 EUR ... nic neobjedntavajte pokial neviete co to je ;)


Čo sa tyka o zaujem na SR , moze byt , ICQ 343837002 , neni problem , potrebujeme ludi , zakaznikov , komunitu ;)


Dakujem , vsetky otazky prijmam

Adrian
Obrázok užívateľa
Skippy
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Okt 21, 2007 7:52 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod tarzanm » Uto Nov 27, 2007 5:37 am

Skippy-podľa Teba,čo Ty na to je to prijatelne?
Lasius niger-200sk
Componotus ligniperda-430 sk
Ectatoma sp-1250 sk
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Skippy » Uto Nov 27, 2007 4:20 pm

to su moje ceny :D ... a tie su priajtelnejsie , ono by to normalne cez obchod nebolo take drahe , ale pytaju nehoraznych 10 az 28 EUR za postovne , tuto to mas v cene

Obrázok

Ectatomma ruidum
popisal: Roger (1861)
autor fotky: Skippy
vyskyt: Peru , Argentina
fotka vznikla v sukromnom chove u mna doma :)

_____________________________________________________________


Obrázok

Camponotus fellah
popisal: Dalla Torre (1893)
autor fotky: Skippy
vyskyt: Severovýchodná Afrika
fotka vznikla v sukromnom chove
Obrázok užívateľa
Skippy
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Okt 21, 2007 7:52 pm
Bydlisko: Bratislava

Mravce na predaj

Poslaťod Filip » Sob Dec 01, 2007 4:45 pm

Na predaj pre zacinajucich ponukam:

Lasius niger- 6euro, vynikajuci pre zaciatocnikov, mladá kolónia kralovna+ jedna robotnica
Tetramorium caesptium- 7eu, tiez vhodny pre zacinajucich, tieto mravce si robia akési vojny, ktore mozme vidiet na chodnikoch... mlada kolonia 1+15
Temnothorax nylanderi- 7euro, pekny maly druh, vhodny pre zaciatocnikov, mlada kralovna plus larvy, alebo kralovna plus 2 robotnice

Ak by mal dakto zaujem, nech mi posle spravu :P
Samozrejme s navodom a pomocou s chovom... Odber mozny na jar, moznost zaslania postou

EDIT SKIPPY MOD: nabuduce taketo prispevky s tematom inzercie patria do inej casti fora ;)
Obrázok užívateľa
Filip
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Ned Okt 28, 2007 12:57 pm

Re: Mravce na predaj

Poslaťod štefan » Sob Dec 01, 2007 4:52 pm

Kludne svoje ponuky dajte aj do sekcie PREDAJ v tera časti nášho fóra a aj do inzertnej rubriky v časopise. Tak si ich všimne viac ludi :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Fantastic » Ned Dec 02, 2007 12:01 pm

asi hlupa otazka ale to prve formikarium z tej polske stranky,ma na spodku naky vychod ze? a cim by som mal krmit take mravce a ako casto tam dodavat tu vodu???
Obrázok užívateľa
Fantastic
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Pon Jún 18, 2007 3:36 pm
Bydlisko: Gelnica

Poslaťod Skippy » Ned Dec 02, 2007 12:49 pm

toto su dost vseobecne napisane otazky :)
mravce sa nekrmia podla toho , podla nejakych datumov , ale podla pozorovani. Po praktickej stranke je to cca raz za 2-3 dni nejaka ta medovina alebo cvrcek , ale hlavne sa snazime aby mali jedince pekne plne bruska , co sa naucis rozlisovat ;)

A vlhkost asi tak isto , ked vidis ze je to uz viac menej malo vlhke , vodu dolejes a vydrzi to nejake tie dni

Treba to pozorovat a to myslim nieje problem , neexistuju nejake specificke casy ako casto sa na to pozriet :)
Obrázok užívateľa
Skippy
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Okt 21, 2007 7:52 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Swablik » Štv Dec 06, 2007 1:16 am

http://www.alza.sk/sada-ant-artists-mra ... d75371.htm

co hovoris skippy na toto? alebo radsej nieco postavit? :) nemohol by si mi s tym pomoct? a vyberieme nejaky vhodny druh..dal by som sa na to..asi aj mravce od teba by som vzal.. :)
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod tana » Štv Dec 06, 2007 9:11 am

Takže kluci držím vám palečky v chovu. Možná se za nějaký čas připojím k vám :oops: Zatím to ještě nemá pro mě význam,moloch není stále na trhu,ale pokud na něj narazím nebo budu mít tu možnost tak se přidávám k vám :wink: :lol:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Swablik » Štv Dec 06, 2007 11:05 am

Tana potom vezmi dvoch.. :wink: aj pre kamosa..ale zatial by som len chcel mat na stole taku ozdobu a pozorovat jak tam makaju.. :)
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod tana » Štv Dec 06, 2007 11:22 am

je to na dlouhé lokty a příliš složité,ale doufám,že se to povede :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Filip » Štv Dec 06, 2007 3:09 pm

Swablik, ak mozem vyjadrit svoj nazor na ten ant display, co si sem poslal ten link, tak podla mna je tu vela moznosti preco toto nie je podla mna vhodne na chov. Zhrniem to asi tak, s inymi vecami ktore som pocul, cital. Pre mna hlavnym dovodom je, ze sa v tom vobec neoplati chovat mravce, ako koloniu, a dokonca by som aj povedal ze toto je az na týranie mravcov.... Co som pocul, tak ten gel vobec tie mravce nedokaze zivit, ak je to tam napisane, sorry, necital som to cele, nemam na taketo cas,v tom gele maju aj s hrabanim problemy.... Ako napad, je to dobry, ale venovany uplnym laikom.
Ak ti mozem daco odporucit, tak je to zasadne toto:
http://www.antstore.net/shop/product_in ... x10cm.html
Tento obchod je vyborny, ale ceny za dopravu su vysoke, comu davam moje minus.... Takyto ant display, ant farm, je ale ovela better aj na chov, nez to co si poslal. Nechcel som ti touto post nejako uskodit, ze ,,to je blbost, v tom sa chovat neda, co su to za napady", ale myslim si ze v tomto chov fakt nepojde, pozorovanie jaks taks ale chov nie. Takze zarucene nieco postavit :wink:
Obrázok užívateľa
Filip
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Ned Okt 28, 2007 12:57 pm

Poslaťod Swablik » Štv Dec 06, 2007 4:31 pm

Cau Filip..uz ani nemusim cakat na reakciu Skippiho..lebo bude mat taky isty nazor ako ty co? :) ja som si tiez myslel ze je to na chov blbost..no..ale chcel by som posatvit nieco taketo:

Obrázok
Obrázok
Obrázok

proste aby to esteticky vyzeralo..nejaka pekna ozoba na stol..a aby to malo aj funkciu chovnu..
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod Filip » Štv Dec 06, 2007 5:43 pm

Ale samozrejme ze budes musiet cakat na jeho reakciu, on je predsa ovela skusenejsi a zabehnutejsi, ja som tento rok skoncil moj prvy s mravcami, a on ma za sebou pomaly 10 rokov praxe, vela hodin pozorovaní a vela odskusaneho.... Ak mas dakomu zverit svoje buduce plany s chovatelstvom, a nejsi si isty ci to robis spravne, samozrejme co sa mravcov týka, tak je Skippy jednoznacne prva osoba v strednej Európe, ktorá Ti rada pomôze so vsetkymi tvojim ant problems a poradí! :)
Skippy 4ewer
:D :D :D
Este pripomeniem ze keby nebolo Skippyho, tak by som u mravcoch bol len v polovici toho, co som dotialto dokazal 8) Takze Skippymu neuveritelne a pekne dakujem za VSETKO co mi pomohol a p

Myslim ze take dokonale az ako toto by si len tak nepostavil, ale mozno aj hej, ale co viem tak ten chovatel co to vyraba v tom ma uz nejaku prax, ale myslim ze toto spravit vies, staci mat material.... a dobry napad
:D
Obrázok užívateľa
Filip
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Ned Okt 28, 2007 12:57 pm

Poslaťod Skippy » Štv Dec 06, 2007 8:57 pm

No ehm .. hmm , no , hehh , DAKUJEM Filip ;):) , som rad ze ta to takto tesi , ale to s tym pomahanim mozem potvrdit no...

To co napisal Filip je pravda a nebudem to pisat este raz ;)

No a co sa tyka toho terarka , klobuk dole , je pekne a vyzera vkusne , iked taktiez ten korok vplyvom vlhkosti nevydrzi vecne , este popritom ak tam budu oni ukladat zvysky atd

Ak by si mal zaujem o kupu , mozes cezo mna , vyraba to moj kamarat ;)
Druh nejaky vyberieme :)

Skippy
Obrázok užívateľa
Skippy
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Okt 21, 2007 7:52 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Myrmekológia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron