*Do pozornosti myrmekológom!

Pre chovateľov a záujemcov o chov tých najmenších tvorov planéty - mravcov, FOTOGALÉRIA, informácie....

Moderátor: štefan

Poslaťod Swablik » Ned Okt 28, 2007 12:53 pm

Ado tam pri tom prvom to je to stojate sklo v miske s vodou aby neusli??

to prve by som bral..to by bola super ozdoba na stol albo na nocny stolik alebo tak(len co by povedali nasi)..vyzera dobre..len sa mi zda nejake male.. :)

napr vyriesit dve veci jednou ranou.. :) spravit terko pre molocha a nainstalovat tam zo 4 taketo sklenene stojate mraveniska..jaster ma co jest a mravce by sa mozno aj stihly obnovovat..a vyzeralo by to podla mna super.. :) co povies tana? kolko taky moloz zozerie mravcov?
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod Skippy » Ned Okt 28, 2007 1:19 pm

Chudatka mravce , len by ste ich zabijali molochom :lol:

No hento terarko je tak riesen ze tam zozadu je drazka a tam sa ta voda dava , mam jedno take ,take to lezate co je na tej stranke a to vyzera pekne , iked ho nepouzivam (nemam na to druhy)

Toho vasho molocha ... keby si mal velke terarko a v nom improvizovane male terarko s mravcami (velka kolonia) , ktore by bolo normalne zabezpecene a moloch by zral iba tych co by nechtiac utiekli ;) (?) ,to by bolo vcelku sranda.
Lebo mala kolonia sa nestihne obnovovat a velka by zase mohla robit molochovi mensie problemy (predsa si mravce brania uzemie) , takze neviem.
Obrázok užívateľa
Skippy
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Okt 21, 2007 7:52 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Swablik » Ned Okt 28, 2007 2:02 pm

to z tej polskej stranky to prve to by som si aj na stol dal..to je pekne.. :)

a keby boli v tom terku viac male kolonie??? tak som to myslel ze by malo to terko vychod a kto yb vysiel von..smola.. :)))
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod Skippy » Ned Okt 28, 2007 2:25 pm

viac malycho kolonii by proti sebe teritorialne zapasilo ,je to mozne iba u niketorych druhov

No hej ,,, vysiel by smrt

ale ked vide jeden a nevrati sa , automaticky idu kuknut ostatny preco sa nevratil ;) a mas po kolonii
Obrázok užívateľa
Skippy
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Okt 21, 2007 7:52 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Swablik » Ned Okt 28, 2007 2:32 pm

nj ale aj v pririode to dako funguje..to len nahlas rozmyslam.. :) keby som sa do dacoho takeho pustal tak si to pozistujem podrobne.. :oops:

to vies ja si vo svojej siske vsetko tak zjednodusujem..

zase na druhej strane aj Moloch by potreboval v terku bezpecne miesto kam sa mravce nedostanu..sice sa nimi zivy ale aj potkan dokaze zabit hada..aj cvrcky dokazu zozrat skorpiona a tak dalej..

a nevadi tym mravcom svetlo? napr tak ked su v tom stojatom terku na stole ako je na tej polskej stranke???

som si precital ten tvoj rozhovcor a vazne uvzujem nad tym ze by som sa na to dal.. :) mam doma par nepotrebnych skiel..kus korku dakde kupim a take stojate mravenisko by mohla byt pekna ozdoba..
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod tana » Ned Okt 28, 2007 7:17 pm

No nevím zdali by to bylo vhodné řešení mít termitiště společně v teráriu,jak je to už popsané bylo by to mnohem složitější.Za prvé moloch by je hnetka sežral,za druhé čím by se pak krmilo-problém z obnovou termitiště,za třetí maravenci by mohli utéct z terária a pod.Zkrátka je mnoho důvodu proč je nedat či nechovat v jednom teráriu,
Přez léto není problém,ale co v zimě?To bych musela mít pořádné kolonie termitů či mravenců a jak už Štefan popsal tak z 95% se živí výhradně těmiti mrškami.Takže asi na závěr si nechám pouze snít o tomto krasavci :cry: .
Otázka pro vás: Víte jak se moloch ostnitý brání co používá jako zastrašovací znamení :idea: :?:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Swablik » Pon Okt 29, 2007 12:59 am

sklopi hlavu medzi predne nohy a vystrci (maly vyrastok na krk "falosnu hlavu").. :wink:

takto nejak by to malo vyzerat:
Obrázok
Obrázok

ale toto je temao mravcoch..tak by sme asi mali Mlochovi zalozit novu ked v toto dialogu xeme pokracovat.. :oops:
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod Skippy » Pon Okt 29, 2007 5:46 pm

no hej , molocha som este nevidel , ale mravcov habadej :D
Obrázok užívateľa
Skippy
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Okt 21, 2007 7:52 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Swablik » Pon Okt 29, 2007 6:16 pm

skippy: a nevadi teda tym mravcom svetlo? napr tak ked su v tom stojatom terku na stole ako je na tej polskej stranke???

som si precital ten tvoj rozhovcor a vazne uvzujem nad tym ze by som sa na to dal.. :) mam doma par nepotrebnych skiel..kus korku dakde zozeniem a take stojate mravenisko by mohla byt pekna ozdoba..napr do obyvacky.. :) nesmie to byt ale na priamom slnku co? lebo to by sa asi uvarili..
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod Skippy » Pon Okt 29, 2007 6:57 pm

oni by teoreticky nemali mat slnko , ale prakticky im polotien nevadi. Na tych fotkach je to tak zrejme preto aby boli pekne fotky. Ja ich mam normalne v rohu izby na polickch a je to ok. Take terarko som este nerobil ,ale myslim ze to nemusi byt tazke. Treba si ale uvedomit ze to po case zaspinia a nemusi to potom vyzerat extra , jedine ze mas korku viac a po case ich budes stahovat do cisteho a tak ... taktiez to treba zariadit tak aby si neporobili dierky do korku , resp. vybrat spravne druhy ;)
Obrázok užívateľa
Skippy
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Okt 21, 2007 7:52 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Swablik » Pon Okt 29, 2007 7:30 pm

sak naco ta tu mame??? :wink: na to slnko sa pytam lebo sme vymienali dvere a zvysilo sa nam take sklo co sme mali vedla dveri a to je take ze neprepusta jednous tranou svetlo..dnu vidiet ale von nie.. :)
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod Filip » Pon Okt 29, 2007 7:34 pm

Skippy, a ake ants myslis tými peknými druhmi??? :P
Obrázok užívateľa
Filip
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Ned Okt 28, 2007 12:57 pm

Poslaťod Skippy » Pon Okt 29, 2007 8:38 pm

tak to mas potom dobre sklo :) ,take si asi aj ja zozeniem neskor ked budem vyrabat taketo terarka ;)

Filip ... pekny druh , ono na toto sa vazne hodi ten Dolichoderus , iked ziskat ho z prirody neni lahka zalezitost.

Daju sa pouzit aj ine druhy ako niektore z rodu Lasius , Myrmica , uz som videl aj takto (Serviformica) Formica cunicularia , a neprehryzala sa von. Ono to zalezi aj na tom ci je hniezdo dobre architektonicky spravene tak aby nemali potrebu vytvarat vlastne tunely. A ak tak obalit korok okolo celeho povrchu , teda z bokov platy skla a na hranach ja neviem ,,, nejaku pekne spravenu izolacku alebo nieco take ;)
Obrázok užívateľa
Skippy
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Okt 21, 2007 7:52 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod tarzanm » Pon Nov 26, 2007 4:57 pm

Skippy-ake druhy vlastne chovaš?Maš niečo na predaj(nie naše druhy)napr.
Ectatomma sp. je pekny alebo Myrmecia pavida.Nevieš ako sa pohybuju ceny?
Ďakujem za info :wink:
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Swablik » Pon Nov 26, 2007 5:39 pm

aj mna by zaujimalo ci mas nieco na predaj(alebo niekto iny na slovensku).. :) pripadne si hovoril ze vychovavas chovatelov mracvov..tak by ma zaujimalo ako taka vychova prebieha..mozno by som mal zaujem.. :wink:
Naposledy upravil Swablik dňa Pon Nov 26, 2007 7:59 pm, celkovo upravené 1
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

PredchádzajúciĎalší

Späť na Myrmekológia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron