Rothschildia forbesi

Od pavúkov až po motýle...

Moderátor: štefan

Rothschildia forbesi

Poslaťod tarzanm » Ned Feb 03, 2008 9:37 pm

ROTHSCHILDIA FORBESI-vajíčka od týchto motýľou som si zaobstaral 4.6.2007,hneď som ich dal do nádobky. Na dne som mal obrúsok a ten som navlhčil. Keďže bolo dosť teplo, tak som častejšie rosil ako predchádzajúce druhy. Po deviatich dňoch sa 13.6. začali liahnuť prvé húseničky.Liahnutie trvá približne 2 až 3 týždne,ja som zakupil už asi dvoj týždňové.Predložil som im potravu a to mladé lístky orgovánu. No nechceli ho žrať, tak som to zmenil na vtáčí zob(Ligustrum).Hneď sa dali do žrania. Takto som ich kŕmil naďalej,hlavne třeba neustále udržiavať čistotu,takže každý treti deň som im čistil huseničnik.Postupom času kde rástli tak som čistil každý deň. Keď boli už v štádiu L4,tak som ich preložil do takzvenej prelietavačky.V nej si za krátku dobu začali vytvárať svetle kokony ktoré po čase stmavli a kde na ne zasvietilo slnko leskli sa oko keby boli pozlatene.Kokony som 3x do rýždňa porosil,po troch týždňoch so opatrne kukly povyberal z kokonou vonku.V predošlom chove sa mi stalo že aj po navlhčení kokonu sa motýle nedostali vonku a uhynuli.No a približne po mesiaci sa začali liahnuť týto krásavci.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Späť na BEZSTAVOVCE

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron