Stránka 1 z 1

Paracambarus orange mini mexican

PoslaťNapísal: Štv Nov 15, 2012 2:20 pm
od Hoffi
veľkosť: 3 cm

Re: Paracambarus orange mini mexican

PoslaťNapísal: Štv Nov 15, 2012 6:19 pm
od štefan
Perfektná snímka :D nesmierne zaujímavého chovanca, ktorý si isto nájde svoje neodmysliteľné miesto v akváriách našich chovateľov. Ak máš akékoľvek poznatky v súvislosti s týmto kôrovcom, peťo, budem len rád, ak sa o ne s nami podelíš =D>

Re: Paracambarus orange mini mexican

PoslaťNapísal: Štv Nov 15, 2012 7:06 pm
od Hoffi
Je vhodný do malých akvárií kde môže byť chovaný s ďalšími jedincami. Môže byť v nádrži aj s rybkami no drobné druhy by som neodporúčal. I keď ich neloví, ale môže sa stať, že nejakú chytí do klepiet. Ja mam v 10l akva 3 spolu s 3 corydoras aeneus a 2 acanthoopthalmus kuhli a občas sa stane že do rybky cvakne. No tieto sú pre neho priveľké a preto ich nemôže vážnejšie ohroziť. Ale veľké druhy rýb by zas mohli ohroziť jeho. Vhodnejší je teda skôr k menším druhom v spoločenskom akváriu ako sú neónky, cichlidky, alebo už spomínane druhy vyššie uvedené. Určite by som sa vyhýbal sumcovitým rybám ako sú mystus, clarias, fosilis, synodontys atd.
Potrava by nemala byť problémom pretože sa živí v podstate tým istým čím aj rybky v akváriu. V podstate plní funkciu upratovača po rybkách. Ja osobne ich kŕmim naraz s rybami potravou pre kôrovce a rybky žijúce na dne. Nepohrdnú ani patentkami, alebo vločkovým krmivom.
Je to tvor pohybujúci sa po dne nádrže, ale občas ho je vidieť aj na rastlinkách. Ja osobne som našiel prvý zvlek na rastlinke asi len 3 cm pod hladinou. Takže nie je výlučne len dnový tvor.