Krevetky

Raky, kraby, krevetky, ulitníky...

Moderátori: štefan, Patrik

Krevetky

Poslaťod laci » Str Dec 19, 2007 10:33 am

Dlho som odolával, ale nakoniec som nedokázal odolať a objednal som si 15 kusov krevetiek. Momentálne sú na ceste (autobusom) a večer si ich prevezmem na stanici. Ide presne (podľa vyjadrenia predávajúceho) o Neocaridina denticulata sinensis-RED. Mali by to byť tieto:



Obrázok

Obrázok


Zaujali ma pre svoje schopnosti „čistiť“ dno nádrže a pre svoju krásu , hlavne sfarbenie samičiek.
Naposledy upravil laci dňa Str Mar 18, 2009 9:11 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod laci » Str Dec 19, 2007 10:57 am

Odborný název: Neocaridina denticulata sinensis var. Red (De Haan, 1844)


Jedná se o v zajetí vzniklou a cíleně udržovanou a šlechtěnou barevnou mutaci jinak barevně nevýrazného druhu N. denticulata. Jeden z nejkrásnějších a nejsnáze chovatelných a množitelných druhů vůbec, který snáší skutečně široké rozmezí podmínek. Je to jeden z nejvhodnějších druhů i pro úplné začátečníky. Chovateli odpustí leckterou chovatelskou chybu nebo experimentování. Samice jsou zpravidla daleko intenzivněji červeně zbarvené než samci. Čím jsou samice starší, tím je červenější barva sytější. Mladé samice jsou podobné samcům, jak dospívají, zintenzivňuje se jejich zbarvení. Nejsou výjimkou zcela plošně červení jedinci. Intenzitu zbarvení silně ovlivňuje míra stresu. Mladí jedinci a samci mají jen lehce načervenalý nádech. U samců zdá se platí opak než co pro samice, čím jsou starší, tím jsou světlejší. Na hřbetě je u starších samic patrný podélný narůžovělý pruh. Vajíčka jsou žlutavé barvy. Je to čilá neskrývající se krevetka. Pokud u svých červených krevetek chceme zachovat jejich zbarvení i v dalších generacích, tak je nechováme společně s původní bezbarvou formou, se kterou se ochotně kříží a dává plodné potomstvo. Křížení s N. zhangjiajiensis už bylo vícekrát potvrzené, často ale k němu i při společném chovu obou druhů nedochází. Ochota vzájemného křížení není veliká.

Potrava a její získávání: potravní generalista požírající v podstatě cokoli od detritu, nárostů řas, uhynulých živočichů až po sušená krmiva všeho druhu určených pro ryby; potravu získává výhradně sbíráním nebo seškrabáváním z podkladu
Naposledy upravil laci dňa Pia Jan 18, 2008 10:47 am, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod tana » Štv Dec 20, 2007 2:59 pm

Tak to Ti je závidím. Já měla cca 6-8 kousků. Bobužel když jsem čistila akvárko a měla tyto kousky v kyblíku,musela jsem někde odběhnout a to byla chyba.Když jsem se vrátila tak už bylo pozdě,kočky měli luxusní mňamku :evil: .JInak není u nás problém je sehnat,ale ceny hodně stouply.Nyní jeden cca mezi 2-3 cm tak za ně chcou od 150 do 250,-Kč což se docela hodně.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod laci » Pon Dec 24, 2007 12:35 pm

tana píše:Tak to Ti je závidím. Já měla cca 6-8 kousků. Bobužel když jsem čistila akvárko a měla tyto kousky v kyblíku,musela jsem někde odběhnout a to byla chyba.Když jsem se vrátila tak už bylo pozdě,kočky měli luxusní mňamku :evil: .JInak není u nás problém je sehnat,ale ceny hodně stouply.Nyní jeden cca mezi 2-3 cm tak za ně chcou od 150 do 250,-Kč což se docela hodně.

No to ja som ich kúpil 15 (+ 1) kúskov za 400 Sk + 50 Sk za dovoz. Veľkosť cca 1 cm.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod tana » Str Dec 26, 2007 4:53 pm

Při nákupu jsem si mezi vánoci odskočila do zverimexu a světe div se.Mají je tam veliké cca 6-8 cm za 220,-Kč/kus.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod laci » Štv Dec 27, 2007 6:32 am

tana píše:Při nákupu jsem si mezi vánoci odskočila do zverimexu a světe div se.Mají je tam veliké cca 6-8 cm za 220,-Kč/kus.

To bude ale iná krevetka, lebo táto dorastá do 2,5 - 3,5 cm.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod tana » Sob Dec 29, 2007 8:13 pm

Ano je to jiná,já to brala všeobecně :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod laci » Pia Jan 18, 2008 8:20 am

Príprava - výstavba mojej nádrže pre krevetky.

Obrázok


Obrázok

Dnes ma doraziť zásielka rastlín do Hornbachu takže sa tam chystám niečo dokúpiť, niečo "trávovité". Nechcem nasadiť nič vysoké.
Naposledy upravil laci dňa Štv Mar 19, 2009 6:34 am, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod laci » Sob Jan 19, 2008 3:57 pm

Obrázok
Naposledy upravil laci dňa Štv Mar 19, 2009 6:35 am, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod laci » Pon Jan 21, 2008 12:51 pm

Zásielka nedorazila, ale získal som rastliny darovaním. Aspoň som ušetril. :)

Obrázok
Naposledy upravil laci dňa Štv Mar 19, 2009 6:35 am, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod laci » Uto Jan 22, 2008 2:11 pm

Na výmenu za darované rybky som dostal niekoľko kúskov "Neocaridina denticulata" prírodná forma, ktoré navýšili počty krevetiek v mojej nádrži.
Profil dna som po prvý krát vytvoril polystirénom.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod dracula » Pon Jan 28, 2008 10:16 pm

chovu krevetiek som sa svojho času chcel venovať, ale odradila ma ich nedostupnosť v končinách kde som si zvykol zaobstarávať rybky. Každopádne sú to krásne a zaujímavé tvory. Ako sa darí tvojmu akváriu ???
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod laci » Uto Jan 29, 2008 6:31 am

dracula píše: Ako sa darí tvojmu akváriu ???

Zatiaľ dobre :D . A prvá časť krevetiek ku mne dorazila autobusom z diaľky, takže tu by problém nemal byť.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod lenka2 » Str Mar 18, 2009 2:04 pm

:lol: Hej Laci ako to, ze tu nie su fotky... Toto su nase redky.. na prvej fotke je samica a na dalsej samec...

Obrázok

Obrázok

Teda aspon by to tak malo byt :lol:
Mame ich doma od minuleho leta. Kupili sme 6 kusov a zmiesali sme ich so 6 kusmi "obycajnej" formy. :lol: Mnozili sa ako dive. Pri 120tej krevetke sme prestali ratat. Momentalne zaciname znovu pracovat na cistych redkach. Z povodnych 6tich nam ostali 4 kusy.
Obrázok užívateľa
lenka2
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 4:42 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod laci » Str Mar 18, 2009 8:52 pm

Ufff lenka meškáš viac ako rok, momentálne s nimi končím a prešiel som na račiky Cambarellus patzcuarensis sp. "Orange" :wink:
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Ďalší

Späť na Živočíchy v akváriu

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron