Lovec krokodýlov

Recenzie, názory...

Moderátori: štefan, Patrik

Lovec krokodýlov

Poslaťod štefan » Pon Sep 22, 2008 6:26 pm

Viac o tejto publikácii, ktorej úlohou je spomenúť život Steva Irwina nájdete tu: http://www.vivarista.sk/m/clanky/709

"Mal som šťastie - pri autonehode roku 1996. Išiel som normálnou rýchlosťou a tomu autu praskla pneumatika a vodič nad ním stratil kontrolu. Čelne do mňa narazil a ja stratil vedomie. Keď som prišiel k sebe, videl som, že moja fenka Sui je v bezvedomí. Vytiahol som ju von a potom začali autá horieť. Preto sa toľko nebojím, že by ma zabilo nejaké zviera."

"Ak sa mi niekedy niečo stane, ľudia si najskôr povedia: "To bolo jasné, že ho dostane krokodýl!"

"Strach je pre človeka prirodzená vec. Udržuje nás naživu. A tak vždy keď idem na nejakého jedovatého hada, krokodýla, medveďa, pumu, tigrieho žraloka - akékoľvek divoké zviera - som trochu vystrašený, trochu nervózny. Strach je dobrá vec."

"Jasne, hľadám senzáciu, ale, sakryš, najdôležitejšie je poučenie."

"Už ako chlapec som bol neustále vonku a zachraňoval krokodýlov a hadov. Maminka a otec z toho boli vždy veľmi nadšení a ja mal dosť šťastia, aby mi to prechádzalo".

"Mojím pravidlom číslo jedna je, že kamera musí bežať. I keď sa trasie alebo je trochu rozostrená, nezastavím ju!"

"Každú chvíľu ma nazývajú adrenalínovým feťákom, a mne to vôbec nevadí".

"Som presvedčený, že naším najväčším problémom je rovnaký problém, akému čelí celý svet, a tým je ničenie prirodzeného životného prostredia".

"Môj otec ma už od môjho rannejšieho detstva prostredníctvom stykov s Aboriginmi a domorodcami učil, že musíte vždycky chrániť posvätný charakter človeka, bez ohľadu na to, čo to stojí".

"Keď počujem ľudí hovoriť, že to bol len trik na získanie publicity, že som niečo ako Michael Jackson, no, to ma proste ničí. Robí sa mi zle od žalúdku z takého prirovnania".

"Vôbec sa nebojím, že prídem o život. Keď mám zachrániť koalu, krokodýla, klokana alebo hada, kamarát, zachránim ho."

"Mojím oborom sú vrcholní predátori, všetci tie vaše krokodýli, hady, pavúci..."

"Aj keby ma prežúval veľký starý aligátor, chcem sa s ním ešte zmieriť, než umrem. To je pre mňa najdôležitejšie".

"Ak vás tam, kde žijem, niekto objíme, je to zo srdca".

Steve Irwin 1962 - 2006
Muž, ktorý zmenil svet...
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod laci » Uto Sep 23, 2008 7:32 am

Prečítam si ju určite :wink:
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie


Späť na Literatúra o akvaristike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron