Pozadie z bridlice

Rady, skúsenosti pre mladých adeptov na akvaristiku, ...ako začať s akvaristikou ako koníčkom...

Moderátori: štefan, Patrik

Pozadie z bridlice

Poslaťod lenka2 » Pia Mar 14, 2008 8:55 pm

Chcem si vyrobit pozadie z bridlice ... neviem ci je dobre lepit ju priamo na sklo alebo na samostatnu dosku a tu potom vlozit do akvarka?

Zaujimaju ma hlavne Vase skusenosti, prip. comu sa mam vyvarovat...
Obrázok užívateľa
lenka2
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 4:42 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod ryty » Sob Mar 15, 2008 7:26 am

osobne s bridlicou skusenosti nemam ale kamarat ma v akva bridlicu naukladanu na seba ako puzzle. na spodku je asi 5cm od skla a na vrchu sa opiera o sklo.

keby ju chces lepit najlepsi by bol asi akvaristicky silikon.

toť moj nazor :-)
Obrázok užívateľa
ryty
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Štv Jan 04, 2007 3:38 pm
Bydlisko: Levice

Lepenie

Poslaťod Michal S » Sob Mar 15, 2008 1:17 pm

Určite by bolo dobré prilepiť bridlicu o zadné sklo. Treba to lepiť veľmi opatrne. Akvárium si polož zadnou stranou na stolík. Použi priesvitný silikón. Ak by si chcel silikón, máme v predajni.
Obrázok užívateľa
Michal S
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Uto Jan 01, 2008 8:24 pm

Poslaťod tana » Sob Mar 15, 2008 7:39 pm

Pokud dobře přilepíš tak Ti břidlice bude držet,já osobně jí mám i kameny a drží v pohodě.Hlavně nazapomeň sklo-břidlici odmastit,a pokud máš nerovnosti plochy tak trošku osekat čí obrousit a popřípadě ještě po nalepení zkontrolovat po obvodu a doplnit silikonem a o je vše :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod lenka2 » Ned Mar 16, 2008 11:52 am

Tana mas ju aj na vacsich akvariach?? Nezatazuje velmi zadnu stenu? Ja ju mam v plane lepit na dost velke akvarium dlzka cez meter a vyska asi 40-50 cm... aj cez seba pomedzi volne miesta, aby to bolo pekne 3D pozadie.
Niektore navody na nete odporucaju prilepit bridlicu na samostatnu sklenenu alebo plastovu dosku a tu potom vlozit pred zadnu stenu. Ale ak to teda drzi dobre najradsej by som to prilepila do akvarka na fest...
Obrázok užívateľa
lenka2
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 4:42 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Ahoj

Poslaťod Michal S » Pon Mar 17, 2008 9:24 pm

Ja by som nikdy neriskoval lepenie kameňa na akvárium väčšie ako 100 litrov. Nakoľko sa môže pri odlepení kameňa akvárium poškodiť a prasknúť.
Obrázok užívateľa
Michal S
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Uto Jan 01, 2008 8:24 pm

Poslaťod lenka2 » Uto Mar 18, 2008 1:48 pm

To akoze pri vacsich akvarkach sa nerobia pozadia??? A co by si mi poradil? Mne osobne sa plastikove pozadia do akvarii vobec nepacia (a to ani nehovorim o ich cene) .
Obrázok užívateľa
lenka2
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 4:42 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod tana » Str Mar 19, 2008 7:25 pm

Tak v každém případě tam lepím dostatečně tvrdou břidlici a kvalitní-bez puku. Klidně tam můžeš dát i kameny,jenom je třeba všechno co chceš lepit zbbousit na rovinu,aby to lépe drželo. Jinak já mám i v terárku 1x1,5xO,60m a to mám několik let a v pohodě ,dokonce i u lega a to je mnohem větší terárko a i zátěž :wink:
Jinak co popisuješ i takto se to dělá,ale tam hrozí to,že Ti tam rybky zalezou a taky se tam hromadí trus,potrava a pod. a voda hnije-zápáchá a pod..Jinak to co uvádíš za rozměry tak tam bych v žádném případě neviděla problém a pokud máš strach tak je klidně můžeš podložit-něco jako teraska navazující na sebe.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Akvaristika pre začiatočníkov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron