zacinam...

Rady, skúsenosti pre mladých adeptov na akvaristiku, ...ako začať s akvaristikou ako koníčkom...

Moderátori: štefan, Patrik

zacinam...

Poslaťod Mr.F4sh1rk4 » Uto Jan 27, 2009 3:59 pm

ahojte,som tu new user,takze vam v prvom rade chcem pochvalit forum,je fakt super,ale k veci.V piatok by som chcel dat do mojej izby aquarko,mam ho velke asi 9-10l+fialova neonka.Chcem sa vas preto pitat ake ryvicky by ste mi odporucali,drave alebo nedrave.Kolko asi by sa voslo,chcem ci pestrejsie,a cim viac take zive...Dakujem \:D/ :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Mr.F4sh1rk4
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Uto Jan 27, 2009 3:55 pm

Poslaťod aughostino » Uto Jan 27, 2009 8:20 pm

Takze po prve pises ze si zaciatocnik: 9-10l akvarium nie je vhodne pre zaciatocnika, lebo je v nom tazsie udrzat rovnovahu ako v 100-200l (napriklad ked sa ti podari prekrmit mas pruser vo vacsom akva to vyriesi filter)

po druhe do tak maleho akvaria ryby nepatria, daj si tam krevetky alebo slimaky

po tretie zalezi aka je ta fialova neonka ak je UV tak je uplne nevhodna najlepsia by bola biela, prirodna zlta alebo modra

po stvrte odporucam ti nastudovat si nejake publikacie o rybach, rastlinach a ich narokoch na chov/pestovanie, na internete je ich viac nez dost
aughostino
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Sob Júl 19, 2008 2:17 pm
Bydlisko: PSČ: 935 26

Poslaťod Mr.F4sh1rk4 » Uto Jan 27, 2009 9:23 pm

tak pardon neviem ci 10l :oops: :oops: asi viencej...
http://www.andyshop.cz/fotky/velke/031-QMDE03E_1.jpg
taketo dost podobne,je tam uve...toto je 25l ta neonka je kupana aj s kritom na vrchu,takze taky vyklapaci krit a v nom ta neonka :cry: :cry:

Obrázok


Ps: upravil laci
Obrázok užívateľa
Mr.F4sh1rk4
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Uto Jan 27, 2009 3:55 pm

Poslaťod aughostino » Str Jan 28, 2009 3:22 pm

ako som spominal je lepsie zacinat s vacsimi akvarkami ale ako chces
Do takeho akva by som dal krevetky a Microrasbora sp. galaxy, pripadne Dario dario, z rastliniek ricciu, javsky mach, nejake pomaly rastuce ako napriklad cryptocoryne wendtii, echinodorus spidernet,

napis sem presne rozmery akvaria dost to pomoze
Ta UV ziarivka nebude vobec vhodna, lebo zabija vsetko zive vo vode (mikroorganizmi, bakterie) najma nitrifikacne bakterie ktore su pre akvarium dolezite ale to je na dlhsiu debatu
aughostino
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Sob Júl 19, 2008 2:17 pm
Bydlisko: PSČ: 935 26

Poslaťod Mr.F4sh1rk4 » Str Jan 28, 2009 5:02 pm

ale ked bola spolu a akvarkom tak asi bi nemala u skodit :( :( :( no ja som tam mal,teda nie ja ale mama tak mala skalare a este taketo rybicky a boly f pohode,no teraz preberan na akvarku velenie ja takze chcem vase rady,a mne to je jedno ze to je na dlhsiu debatu...pokojne piiiiiiiiis :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Mr.F4sh1rk4
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Uto Jan 27, 2009 3:55 pm

Poslaťod laci » Str Jan 28, 2009 6:22 pm

Takže je to podľa predajcu z Tebou uvedenej stránky:
Kompletně vybavené akvárium s filtrem, topítkem a krytem se zářivkami.Objedm: 25 l. Objem: 25 l. Rozměry: 40 x 38 x 22 cm (šířka x výška x hloubka). 3-stupňový (biologický, mechanický a chemický) filtr je zabudován do krytu. Vybavení dále obsahuje zářivku o výkonu 11 W. Tloušťka skla: 4 mm.
Naposledy upravil laci dňa Str Jan 28, 2009 6:40 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod laci » Str Jan 28, 2009 6:26 pm

aughostino píše:po tretie zalezi aka je ta fialova neonka ak je UV tak je uplne nevhodna najlepsia by bola biela, prirodna zlta alebo modra


Zaujímalo by ma z čoho usudzuješ, že kompletne vybavené /výrobcom/ akvárium je vybavené ÚV.

Nesúhlasí vôbec s Tebou, teda modrá žiarivka je absolútne nevhodná pre ras rastlín v sladkovodnom akváriu. Naopak fialové trubice používam desiatky rokov a odporúčam ich k rastu rastlín.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod laci » Str Jan 28, 2009 6:27 pm

Mr.F4sh1rk4 píše:ale ked bola spolu a akvarkom tak asi bi nemala u skodit :( :( :( no ja som tam mal,teda nie ja ale mama tak mala skalare a este taketo rybicky a boly f pohode,no teraz preberan na akvarku velenie ja takze chcem vase rady,a mne to je jedno ze to je na dlhsiu debatu...pokojne piiiiiiiiis :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Určite máš nejaký návod alebo niečo podobné k akváriu tak si ho pozorne prečítaj. :wink:
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod laci » Str Jan 28, 2009 6:29 pm

A čo sa týka rybičiek, začni s napr ako už všetci
gupky

Obrázok

mečúne

Obrázok
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod Mr.F4sh1rk4 » Str Jan 28, 2009 6:54 pm

gupky som mal a ked som prisiel po dovolenke tak som ich mal plne awuarko,skor by som chcel nieco take farbnejsie,a mam vsetko okrem toho filtka,toho mam na skle,ale asi kupim novy,chcem taky co idu iba bublinku s dole,taky carovny :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Mr.F4sh1rk4
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Uto Jan 27, 2009 3:55 pm

Poslaťod aughostino » Str Jan 28, 2009 7:25 pm

Laci: ja som sa pytal a konstatoval ze ak tam ma UV tak nie je vhodna a on to sam potvrdil
Mr.F4sh1rk4 píše:...je tam uve...


Mier :)

Mr.F4sh1rk4: myslim ze bude lepsie ked upresnis litraz toho akvaria lebo ty udavas 9-10l a podla stranky co si sem dal je litraz akvaria 25l :)

Boraras maculatus:
Obrázok

Boraras urophthalmoides:
Obrázok

Heterandria formosa:
Obrázok

Dario Dario:
Obrázok

Microrasbora sp. Galaxy:
Obrázok

ale neviem ci su vhodne pre zaciatocnika kedze ich ani nepoznam :)
aughostino
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Sob Júl 19, 2008 2:17 pm
Bydlisko: PSČ: 935 26

Poslaťod tana » Pia Jan 30, 2009 12:20 am

Těžko radit co je nej pro začátečníka. Já začala docela s náročnými a dařilo se mi. Zkus si sám vybrat a zjistit zdali jsi schopný zabezpečit nezbytně potřebné podmínky života pro danný druh.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Mr.F4sh1rk4 » Pia Jan 30, 2009 4:20 pm

thakze,teraz som dokoncil aqva(vecer alebo zajtra bude foto) a mam tam jeden velky filter,potom jeden taky mali(cisto pre krasu bubliniek :lol: ) 2x rastlinky(umele ZATIAL) strk,a dve take bielo modre pruhovane rybycki,a chcem sa vas spitat ake by boli ku nim este najvodnejsie :shock: :shock: niekde som cital ze niekto tu mal v 64l aqva kopu rybiciek,a bolo to dost nevhodne,tak neviem ze ake sa k nim hodia aby to bolo ok :D :D
Obrázok užívateľa
Mr.F4sh1rk4
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Uto Jan 27, 2009 3:55 pm

Poslaťod Saša » Pia Jan 30, 2009 7:43 pm

Jak napsala tana, těžko radit. Dvě modrobílé rybičky (?) v akvišku 40X38X22 cm není moc trefná specifikace... Každopádně ty umělé "kytky" vyhoď. Nejsou tam na nic. Jde jen o berličku při focení (!) nedostatečně zarostlých akvárek. Živé rostlinky mají v nádržích svůj nezastupitelný význam v rámci výměny látkové, plastové imitace v nich oproti tomu vlastně jenom překáží. Nasaď opravdové rostlinky a po "zaběhnutí" akvárka vpusť ryby. Takové, co nádrž nepřerostou a budou se dlouhodobě bez problémů snášet. Nejsou-li přímo hejnové, potom radši v malém počtu.
Víc Ti ovšem napoví studium literatury, které je na trhu pro akvaristění všeho druhu (myslím) víc než dost :wink: :idea:
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod Mr.F4sh1rk4 » Pia Jan 30, 2009 7:46 pm

som zabudol dopisat ze tie rastlinky su len docasne,zajtra kupim zive a rozmyslam ze aj nejaky fakt maly domcek s keramiky :D idem ho sfotit a uvidite


edit:// fotecky...
Obrázok

Obrázok

EDIT:novy najmonicy,parik gupik s dve take modrajsie plske rybicky... :wink:
Obrázok užívateľa
Mr.F4sh1rk4
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Uto Jan 27, 2009 3:55 pm

Ďalší

Späť na Akvaristika pre začiatočníkov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron