Trápenie s akvateráriom

Rady, skúsenosti pre mladých adeptov na akvaristiku, ...ako začať s akvaristikou ako koníčkom...

Moderátori: štefan, Patrik

Trápenie s akvateráriom

Poslaťod štefan » Štv Mar 05, 2009 1:41 pm

Ahojte akvaristi,
mam na vas jednu otazku:
Zacalo mi slzit akvaterarium s korytnackami, v jednej casti je dno ciastocne prasknute ale zalepene silikonom. Napriek tomu slzi :cry: .
Preto som vsetko z neho vybral, dal narezat snad dobre odmerane dno a rad by som s nim vystuzil nepodarene dno. Lenze na moje prekvapenie som si az neskor uvedomil, ze v jednom z rohov je vlepene mensie sklo, zrejme na zosilnenie rohu. Preto vlepit tam uz narezane sklo asi nepojde. Zvazujem ho vlepit zvonku na povodne dno akvateraria. Je to mozne? Alebo co mi navrhujete?
Diky za kazdu dobre mienenu radu :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod miro293 » Štv Mar 05, 2009 3:33 pm

Štefan, nádrž ti slzí niekde v rohu, alebo na ploche? Najjednoduchšie by bolo odrezať celé dno a nalepiť nové? Ak je už vlepený jeden kus, asi tam tá nádrž už pretekala. Prípadne miesto celého dna zvnútra na dne pozdåž stien vlepiť spevňujúce pásy (nie celú plochu dna), ktoré by spevnili rohy a prekryli prasklinu. Chcelo by to foto.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod štefan » Štv Mar 05, 2009 5:27 pm

Vďaka Miroslav za pomoc. V jednej tretine dna na sirku je puklina, ale tu som uz davno zalepil, no zda sa, ze prave ta uz povolila a tecie. Ja som dnes si dal narezat dno, ale to som povodne uvazoval vlepit z vnutra dnu, lenze az po prichode domov som z hrozou objavil to, co som akosi prehliadal - vlepeny kusok skla v rohu, ktore je z druhej strany prasknute. Zvazujem, ze cert uz ber 5 eur za nove sklo a dam si spravit novu o nieco vacsiu nadrz pre pelusiosky aj so specialne zhora istenymi nadrzami pre hlavce, aby neusli. Uvidim na cenovu ponuku danej spolocnosti. Robili mi uz jeden stojan pre korytnacky a zatial som spokojny.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod laci » Štv Mar 05, 2009 6:51 pm

Štefan - pri manipulácii s nádržami často dochádza k prasknutiu dna v rohoch. V tom prípade je jednoduché nalepiť cez prasklinu "záplatu" asi toto maš. No a inak ako už bolo poradené.

Mne osobne začalo po 25- tich rokoch tiecť v noci jedno akva s takouto záplatou. Neviem kde tečie a tak som už zabezpečil nové sklo na dno ale už hrubšie, celé ho rozrežem a nanovo zlepím. Celé to nafotím tak ako sme sa v minulosti rozprávali a zverejním aby všetci videli čo a ako :wink:
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod štefan » Pia Mar 06, 2009 8:34 am

Laci, asi je to aj moj pripad. Neviem ci je lepsie opravit uz tecuce akva alebo radsej investovat do noveho, ktore je ok. Vplyvom pritomnosti vlepeneho dalsieho maleho skla v rohu nemozem, ako som povodne chcel, vlepit dalsie sklo, jedine tak vyrezat to povodne a vlepit nove. No tiez netusim s kade presne tecie, len predpokladam. nastastie som bol doma, inak by som asi plaval...
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod laci » Pia Mar 06, 2009 7:47 pm

No pokiaľ si nevieš poradiť sám , asi bude lepšie nové. Pri prelepovaní starého musíš totálne odstrániť všetko staré lepidlo a pred lepením poriadne očistiť styčné plochy toluénom, acetónom ... .
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod tana » Uto Mar 10, 2009 3:03 pm

Tak tak, vidím, že i Ty máš zlkušenosti :lol: i já lepím :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Akvaristika pre začiatočníkov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron