Rozmyslam o akvarku...

Rady, skúsenosti pre mladých adeptov na akvaristiku, ...ako začať s akvaristikou ako koníčkom...

Moderátori: štefan, Patrik

Rozmyslam o akvarku...

Poslaťod bajaja » Ned Jún 21, 2009 3:47 pm

ahojte... rozmyslam o akvarku.. teda viac menej by to mal byt darcek, o ktory sa samozrejme pripadne starat mne :o) bola som dnes uz druhy krat zosondovat obchod, nasla som tam (v prijatelnej cene) asi 25 l akvarko...

ako som uz citala najlepsie - nie vela rybiek a ani druhov... nasla som si nieco ako gupky .. aky druh je najlepsi ku gupkam, alebo popripade k neonkam. ? pokial by niekto vedel latinske alebo anglicke nazvy (kedze som v UK ) ...

dakujem velmi pekne
bajaja
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Sob Jún 20, 2009 12:21 am

Re: Rozmyslam o akvarku...

Poslaťod štefan » Pon Jún 22, 2009 6:35 am

Ahoj,

25 litrove akvarium nie je ani male, ani velke. Netusim, kolko druhov a jedincov rybiek zvazujes do takejto nadrzky umiestnit, ale ak mozem, rad by som Ti vnukol napad pouvazovat nad aspon o trosku vacsou nadrzkou. Predsa len: viac miesta /litrov vody/ - viac moznosti osadky rybiek, lahsia udrzba akvaria, ale je to na Tebe.
Gupky /Poecilia reticulata/ sa hodia skvele. Nuz a k nim by som osobne odporucil dalsie mensie druhy zivorodiek. Proste, ziadne mix akvarium, ale skus pouvazovat nad biotopovou nadrzkou - teda zostavit nadrz, ktora bude domovom aj v prirode sa spolocne vyskytujucich druhov rybiek.
Urcite Ti v tomto dobre poradi aj moderator akva casti nasho Diskusneho fora Laci. Ten je na toto doslova odbornikom :wink: .

Prijemny den do UK :D
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod laci » Pon Jún 22, 2009 11:57 am

25 litrov je malo, mňa učili ako malého chlapca, že pomer veľkosť akvária a počet rýb sa počíta 1 ryba na 5 litrov vody. Podľa tohto by si tam mohla mať 5 kusov rýb. Ale samozrejme, že záleží aj na ich veľkosti. Neónky sú húfovité ryby, ktoré krásne ukážu v húfoch min. tak 25 -30 kusov , čo u Teba nepripadá do úvahy.

Myslím si, že by ti stačili gupky /Poecilia reticulata/. Ak Ti to nestačí tak nejaké
Platy /Xiphophorus maculatus/, Molynezky /Black molly/, poprípade Mečúne /Xiphophorus helleri/ . No a na dno niektoré druhy Corydoras. Skús ale porozmýšľať nad väčším akváriom, odporúčal by som tých 100 litrov, ale záleží na Tebe a Tvojich možnostiach.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod bajaja » Str Jún 24, 2009 9:13 am

dakujem velmi pekne za odpovede.... no zatial nemam podmienky na take velke akvarko... ja by som rada velke ale nemam kde ho dat zatial....

a co tak akvarko so slanou vodou... aj to je v malom rozmere tazsie na udrzbu ... ???
bajaja
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Sob Jún 20, 2009 12:21 am

Poslaťod laci » Str Jún 24, 2009 12:35 pm

morské je podstatne nákladnejšie a samozrejme veľké. O tak malom som ešte ani nepočul. Musí mať silné osvetlenie rôznymi farbami, silné prúdenie vody ... .
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod bajaja » Str Jún 24, 2009 12:39 pm

no ano .. len tie morske rybky co som pozerala tak boli riadne drahe... mali v akvaristike asi tiez tak max 30 litrove... ale bol tam len Nemo :o)) he... takze zmeram si este raz ake velke mi vojde na to moje miesto a ostanem pri tych 'sladkych' rybkach ... dakujem zatial velmi pekne za odpovede...
bajaja
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Sob Jún 20, 2009 12:21 am

Poslaťod bajaja » Ned Jún 28, 2009 5:21 pm

takze.... podarilo sa mi najst 35 litrove v rozmeroch mi padnu... takze idem pomaly skladat .... kedze nie je uplne nove potrebujem donho neonku... musim sa opytat .. to je asi specialna neonka hm ? mam tu staru a tam mi to pise SunGlo takze to asi musim kupit priamo v akvaristike ?

aky silny filter potrebujem na 35 l ? a vzduch ? este nieco ???

dakujem :o))
bajaja
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Sob Jún 20, 2009 12:21 am

co dovnutra....

Poslaťod bajaja » Pon Jún 29, 2009 12:56 pm

ahojte...
momentalne sa obzeram po vzduchu... ked bude pumpa trosku vacsia (tj odporucana do velkosti akvarka do 25 gallonov, ja mam akvarko 12 - 15 gallonov... ) moze to robit nejake problemy ???


taktiez... rozmyslam nad rastlinkami.... rastliny mozem namiesat hocijake ? ci to tiez moze narobit sarapatu rybkam ?

dakujem a prajem pekny den (p.s. tu mame horuuucavy :o))))
bajaja
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Sob Jún 20, 2009 12:21 am

Poslaťod laci » Uto Jún 30, 2009 5:34 am

Ta pumpa by mohla byt, co sa tyka rastlin je to na Tvojom vybere, ale treba vybarat rastliny tak aby sa po ich raste vemstili do akvária. Nebudeš tam predsa sadiť niečo , čo Ti zaberie polovicu alebo aj viac akvária.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod bajaja » Uto Jún 30, 2009 12:31 pm

no ved jasne... vsak ja som len chcela ci nie su nejake 'varovania'...

takze uz mam aj kyslik objednany... este mi treba to svetlo.... zabudla som na nieco z 'techniky' ?

dakujem krasne
bajaja
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Sob Jún 20, 2009 12:21 am

Poslaťod laci » Str Júl 01, 2009 6:18 am

Ohrievač s termostatom :?: :wink:
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod bajaja » Str Júl 01, 2009 8:25 am

no akurat som vcera pozerala aj tu neonku co mi tam ma ist aj thermostat he... ale nekupila nic ... idem este pozerat.... :) dakujem
bajaja
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Sob Jún 20, 2009 12:21 am

Poslaťod bajaja » Str Júl 01, 2009 8:29 am

ako pozeram tak pozeram .... osobitne sa to da .... ale spolu to tu este asi nevymysleli :D ... kolko taka vec stoji na slovensku ? :roll:
bajaja
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Sob Jún 20, 2009 12:21 am

Poslaťod laci » Str Júl 01, 2009 2:51 pm

Čo máš na mysli?
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod bajaja » Pia Júl 03, 2009 3:16 pm

taky termostat....
bajaja
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Sob Jún 20, 2009 12:21 am

Ďalší

Späť na Akvaristika pre začiatočníkov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron