Zanesený štrk a výzdoba

Rady, skúsenosti pre mladých adeptov na akvaristiku, ...ako začať s akvaristikou ako koníčkom...

Moderátori: štefan, Patrik

Zanesený štrk a výzdoba

Poslaťod MayDaySK » Ned Jan 07, 2007 2:03 am

Chcem sa spýtať na jednu vec. Nedávno som mal zanesenú vodu na akváriu. To som odstránil, flaky zo skla som zoškrabal, teraz je nádherné a čisté. Ale tá sadza (také drobné kúsky) sa usadili na kameňoch, ozdobných mušliach a pod. To by chcelo raz prečistiť aj výzdobu? Lebo ryby to stále rozvýria...
Tomáš
Obrázok užívateľa
MayDaySK
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pia Dec 29, 2006 11:31 pm
Bydlisko: Galanta

Poslaťod dracula » Ned Jan 07, 2007 1:09 pm

určite by ti pomohlo pravidelné odkalovanie......pomocou odkalovania sa zbavíš všetkých nečistôt na dekoráciách ktoré ti ryby zvyknú zvíriť....
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice

Re: Zanesený štrk a výzdoba

Poslaťod Shark-CZ » Pia Jan 26, 2007 5:06 pm

AHOJ
kal je celkem přirozený produkt pro všechna akvarka zamezit tomu nejde jenom omezit :? Má rada je tato. Záleží na velikosti akvarka a velikosti rybek čím dáš do menčího akva větší ryby tím je to horší tak to chce volit opatrně. Pravidelná odkalovací procedura 1x za cca10-14 dni je samozřejmostí a potom ja přidávám trochu NaCl /sůl/ pomáhá rychleji rozkládat nečistoty /cca2 polévkové lžice/ na 10litrů vody
Obrázok užívateľa
Shark-CZ
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Pia Jan 05, 2007 3:56 pm
Bydlisko: CHRUDIM - Czech Republic


Späť na Akvaristika pre začiatočníkov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron