Aké rybky do malého akvárka?

Rady, skúsenosti pre mladých adeptov na akvaristiku, ...ako začať s akvaristikou ako koníčkom...

Moderátori: štefan, Patrik

Aké rybky do malého akvárka?

Poslaťod MayDaySK » Ned Jan 07, 2007 2:06 am

Takže tu by sme mohli mať tému kde by sa radilo aké rybky sa hodia do akého akvária napríklad vela žačiatočníkov, alebo detí, majú menšie akvária (pod 100L) takže by ste mohli napísať nejaké odporúčania. Niekto nepozná dobre povahu rýb tak by sme si mohli písať aj o tom že aké kupovať a aké nekupovať ak tam mám už také a hentaké... Aká teplota vody je ideálna pre aký druh a pod. Takže všetci sem píšte a mne môžete pre začiatok odporučiť veľkosť, druh a množstvo rýb do akvária pod 50L.
Tomáš
Obrázok užívateľa
MayDaySK
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pia Dec 29, 2006 11:31 pm
Bydlisko: Galanta

Poslaťod dracula » Ned Jan 07, 2007 1:17 pm

ten kto nepozná povahu rýb a teplotu aká je pre nich ideálna nech si mrkne nejaký atlas rýb :P tam to je :wink:

teraz vážne....

ťažko sa doporučuje konkrétna zostava rýb do konkrétneho akvária....niekomu sa môžu páčiť také rybky, niekomu onaké......s tým tvojim 44 l akvárkom je to podobné......teraz tam máš privela rýb......a ani jedna z nich sa tam moc nehodí......
ak by si ho mal uplne prazdne, osobne by som zvolil napr. húfik mreniek štvorpruhových.......alebo húfik nejakých živorodiek, poprípade menších tetier.........dali by sa napr. aj kardinálky alebo daniá....vravím..možností je vela......len treba mať aspoň akú takú predstavu a potom sa dá oveľa lepšie poradiť....
každopádne 44 l stačí na húfik rýb jedného druhu....cca 6-10 /záleží od druhu/ a k nim poprípade nejaké dnové rybky......pancierničkovia škvrnitý,zlatopásy napr....alebo iné menšie druhy pancierničkov......
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod puly » Ned Jan 07, 2007 5:04 pm

skús živorodky , trebárs platy,veľkosť akurát a čierne molly,aby to bolo farebné,ja som mal vždy radosť ,keď sa to rozmnožilo a plávali mi v akváriu malé rybky,čo ma potom donútilo spraviť ďalšie a ďalšie akvárium,ale to bolo dávno
puly
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pon Jan 01, 2007 4:06 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod MayDaySK » Uto Jan 09, 2007 7:44 pm

húfik mreniek štvorpruhových.......alebo húfik nejakých živorodiek, poprípade menších tetier
No tie tetry by aj mohli byť. Takisto aj živorodky. A pancierníci sa mi páčili už dávnejšie. Počase ich budem meniť ako ich predám, alebo dožijú... Poprípade by som aj vymenil keby mal niekto záujem. Díky za rady, j ja chcem aby to vazeralo trocha živšie... Takže za rôznofarebnosť som aj ja.
Tomáš
Obrázok užívateľa
MayDaySK
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pia Dec 29, 2006 11:31 pm
Bydlisko: Galanta

Gupka

Poslaťod Brckavy » Štv Sep 13, 2007 9:47 pm

Doporučujem Gupky alias Pávie očká
Brckavy
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Štv Sep 13, 2007 9:44 pm

Poslaťod tana » Štv Sep 13, 2007 9:58 pm

Souhlasím,jsou to hodně nenáročné a vděčné rybičky :wink: .
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Gupky

Poslaťod Patrik » Ned Sep 30, 2007 2:42 pm

Tiež chovám Gupky a sú to naozaj vďačné rybky.Na počiatku boli štyri...teraz ich je 50.A to som dobrých 1500 dal už do zverimexov.
Obrázok užívateľa
Patrik
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Uto Júl 17, 2007 12:51 pm
Bydlisko: Sereď


Späť na Akvaristika pre začiatočníkov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron