Sumcovite ryby a tablety

Rady, skúsenosti pre mladých adeptov na akvaristiku, ...ako začať s akvaristikou ako koníčkom...

Moderátori: štefan, Patrik

Sumcovite ryby a tablety

Poslaťod pego » Pia Aug 31, 2007 9:53 pm

Ahoj priatelia!
V našom 60l akváriu chováme aj sumcovité ryby-3 jedincov. Keďže dva z nich sú aktívne v noci, jeden člen rodiny im kúpil tablety pre sumčekov - rastlinné krmivo (nechal si poradiť predavačom). Problém je v tom, že tieto tablety strašne zašpinia vodu a sumci ju ani celú nezjedia. Aké máte skúsenosti, vám tablety nešpinia vodu?
Obrázok užívateľa
pego
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pia Aug 31, 2007 9:20 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Sumcovite ryby a tablety

Poslaťod RIZLACI » Pia Aug 31, 2007 10:46 pm

pego píše:Ahoj priatelia!
V našom 60l akváriu chováme aj sumcovité ryby-3 jedincov. Keďže dva z nich sú aktívne v noci, jeden člen rodiny im kúpil tablety pre sumčekov - rastlinné krmivo (nechal si poradiť predavačom). Problém je v tom, že tieto tablety strašne zašpinia vodu a sumci ju ani celú nezjedia. Aké máte skúsenosti, vám tablety nešpinia vodu?

Ja by som uvedené tablety vyradil. Sumcovité ryby sú väčšinou aktívne vo večerných a nočných hodinách a radšej prijímajú hrubšiu mäsitú potravu (mrazené strdce) ako vločkové, resp. tabletové krmivo.
RIZLACI
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Str Dec 13, 2006 6:56 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod tana » Pia Aug 31, 2007 11:23 pm

Nevím co máš za druh (název),ale já používám rostlinné tablety a nemám s nimi žádné problémy.podle potřeby dávám,buť celou nebo jí rozpůlím.
Používám : TABLETS PET DAJANA profesional BOTTOM,jsou vnich i multivitamíny,stabilizet a C+. Jsem s nimi velice moc zpokojená,požívám je cca + - 1O let,možná i víc.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod pego » Sob Sep 01, 2007 4:40 pm

Ahoj, ďakujem za rady, skúsim kúpiť iné tablety, napr. tie čo používaš Ty Tana, :wink: alebo od Sery.
Tie druhy čo chovám sú 1x Synodontis Nigriventris (ten je už docela veľký), 1x Hoplosternum Thoracatum(2,8cm) a 1x Sumeček nočný,,-tak bolo napísané na akváriu v obchode, no pochybujem o správnosti toho názvu. :roll:
O možnosti kŕmiť mäsom viem, ale ešte som to neskúšal.
Obrázok užívateľa
pego
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pia Aug 31, 2007 9:20 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod tana » Sob Sep 01, 2007 6:11 pm

Pokud budeš krmit mase,tak budeš hodně často měnit vodu (hniloba,smrad) to mám vyzkoušené. Já jsem raději volila niťenky a pod,ale jednou za čas jím dopřeji i maso. jinak jak jsem už psala ty tablety jsou vážně skvělé,a to jsem taky zkoušela i jiné,ale ty se mi tolik neosvědčily. :wink:
PS:nevěř všemu co je napsané ve zverimexech,kolikrát nemají páru co vlastně prodávají (z mojí zkušenosti) :wink: .
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod ryty » Ned Sep 30, 2007 7:05 pm

Ja chovám Heteropneustes fossilis a kŕmim ho tiez tabletami so zvýšeným obsahom vitamínu C a dávam mu štvrtinu tabletky denne a z 3cm jedinca sa stal 20cm jedinec a rastie ako z vody :D
Obrázok užívateľa
ryty
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Štv Jan 04, 2007 3:38 pm
Bydlisko: Levice

h

Poslaťod Patrik » Pia Okt 12, 2007 3:02 pm

Taktiež chovám Heteropneustes Fosilis,potravu im striedam a nemám žiadne problémy,keď krmim mäsitou potravou.Žiaden zápach,žiadna zmena vody(ani farba).Dávam už odskúšané množstvo,ktoré sú schopný skonzumovať.Vločková a tabletová potrava im síce neublíži a nasýti ich,ale s chovateľského a Fosilisovho hľadiska :) by som použil min.2-krát do týždňa min.Patentku-larva pakomára.
Obrázok užívateľa
Patrik
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Uto Júl 17, 2007 12:51 pm
Bydlisko: Sereď


Späť na Akvaristika pre začiatočníkov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron