Kinosternon leucostomum - kopulácia

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

Kinosternon leucostomum - kopulácia

Poslaťod štefan » Sob Máj 02, 2009 3:59 pm

V chove mám dve skupinky týchto krásnych a po všetkých stránkach zaujímavých korytnačiek. U prvej skupinky je samček citrónovo sfarbený /mali sme ho aj na našej titulke vo Foto dňa/. Vybral som ho zo skupinky 7 jedincov, ktoré sa na Slovensku objavili. V tejto skupinke s prevahou samcov /6:1/ bola aj jediná samička, ktorá s ním tvorí pár.
Druhá /chovná/ skupinka /1,2/ pochádza od nášho spoločného priateľa - nick peterveter, pričom o čosi menší samček je z prírody, samičky sú odchov v českej Zoo. Tá mi došla
Prečo toto vlastne píšem: Pôvodne som chcel obe tieto skupiny spojiť v jednu veľkú, ale je tu menší problém tak typický pri mnohých druhoch rodu Kinosternon a Sternotherus /ten sa v poslednom čase spojil s Kinosternidae/. Pod dohľadom som umiestnil obe skupiny do jednej nádrže, ale samec z prvej skupinky /1,1/ bol atakovaný novým samcom /1,2/. Musel som okamžite zasiahnuť a skupinky od seba oddeliť. Nový samec zaútočil na hlavu pôvodného samca. U tohto rodu sa samce veľmi ťažko dajú chovať v jednej nádrži.

Mám však za to, že toto i keď chvíľkové spojenie dvoch skupín malo svoje veľké ZA. O dva dni po tmto útoku som v skorých ranných hodinách po práchode z práce zaznamenal kopuláciu, ktorá sa opakovala aj v týchto dňoch. Aký bude výsledný efekt, ukáže až čas :wink: .
Nedalo sa nezdokumentovať spojenie. Teda aspoň sa o to pokúsiť. A tak prinášame vám aspoň niekoľko záberov, ktoré nie sú síce technicky ok, ale skutočne som sa snažil opatrne ako sa len dalo nasnímať pod vodou dvorenie a kopuláciu Kinosternon leucostomum.

Obrázok

Plastrón 1,1 Kinosternon leucostomum, samička je vľavo.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod lenka2 » Uto Máj 05, 2009 8:18 am

Nadhera! Snad coskoro pribudnu fotky hrabajucej samicky. Zaujimalo by ma kolko vajec znesu v priemere na 1 znasku...
Obrázok užívateľa
lenka2
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 4:42 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod tana » Uto Máj 05, 2009 1:32 pm

Hezky a doufám, že budou i potomci.
PS: To jsou ty co jsem ti dovezla?
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod štefan » Uto Máj 05, 2009 4:41 pm

Nie Tani, to boli S.odoratus. Tieto pochadzaju z jedneho dost necakaneho importu na Slovensko.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod miro293 » Str Máj 06, 2009 9:00 am

Štefan, super fotky :-) Dúfam, že o pár týždňov budeme môcť blahoželať k znáške :)
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod CHUCK » Pia Máj 08, 2009 7:53 pm

len tak dalej dufam ze budu aj vajicka a neskor aj male zelviky :)
CHUCK
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 4:54 pm
Bydlisko: OKOLIE ZILINY

Poslaťod miro293 » Pia Máj 08, 2009 9:10 pm

Ak to Štefanovym korytnákom vyjde, tak znáška bude do mesiaca :) Len to čakanie na liahnutie bude dlho trvať...
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen


Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron