Cyclemys dentata

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

Cyclemys dentata

Poslaťod Bic0 » Ned Sep 09, 2007 6:25 pm

Ahojte, mate niekto skusenosti s touto azisjkou vodnou korytnackou? Udajne bola casto importovana a teda aj dost predavana. Ku mne sa jedna dnes dostala po tom co ju nasli v blizkosti smetnych kosov v centre BA. Moje diky Stefanovi Cambalovi za pomoc s identifikaciou druhu podla foto.

P.S.: keby mal zodpovedny chovatel z okolia BA zaujem, darujem ju pokial si po nu pride osobne.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Bic0
 

Re: Cyclemys dentata

Poslaťod tarzanm » Ned Sep 09, 2007 7:32 pm

No tak to bol ale pekne hovedo čo take niečo krásne zahodí do kontainera :evil: Keby som to mal bližšie, hneď si idem pre ňu. :wink:
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Cyclemys dentata

Poslaťod štefan » Ned Sep 09, 2007 8:00 pm

Ľudia sme čudesní...Ani mne nešlo a aj nejde do hlavy, že človek - chovateľ dokáže len tak z nudy zahodiť živého tvora do kontajnera, cez okno alebo len tak šmariť kdesi do najbližšej mláky....
Lenže to sa nedeje iba s nemými tvárami, ale matka dokáže zahodiť svoje práve narodené dieťatko do koša či ho dokonca vlastnoručne pripraviť o život. Je mi z toho smutno a zle....
Každopádne apelujem na všetkých ľudí, aby si dobre zvážili, či budú aj naďalej niečo chovať a starať sa oň. Ak si na to netrúfame, nie je hanba si to aj verejne priznať a napr. darovať zvieratko inému človeku, čo to namiesto nás zvládne.
Žijeme v akomsi čudesnom svete, z ktorého mi behajú zimomriavky po tele... :?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Ned Sep 09, 2007 8:04 pm

Nádherná želvička a jsem ráda,že jsi se jí ujal-zasloží si lepšího pánička :wink: .Bohužel i takoví lidi jsou.Když je to maličké,každý se rozplývá,a když povyrostou tak už jenechtějí,a raději je vyhodí :evil: ,nechají je napospas :!: V málo případech to chudáčci přežijí,pokud je někdo nenajde a neujme se jich.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Bic0 » Ned Sep 09, 2007 8:25 pm

Ja som sa jej neujal, len mam viac kontaktov a skor sa mi podari ju niekam umiestnit ako niekomu kto sa nezaujima o teraristiku. Nemam vztah ku korytnackam, aj ked niektore su celkom pekne. Kazdopadne nemam priestor kde by som ju mohol drzat. Stefan povedal ze ked nebude co s nou ze sa jej rad ujme, bohuzial je ale trochu problem dopravit ju k nemu do Levic. Ale snad sa niekto najde kto sa jej ujme.
Bic0
 

Poslaťod tana » Ned Sep 09, 2007 8:32 pm

I tak Ti není lhostejné jak by zkončila,a hledáš jinou alternatívu. A to já cením,a nejenom já-díky :wink: .
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Bic0 » Pon Sep 10, 2007 9:27 pm

Tak si dneska vecer nasla buduceho majitela. Ujme sa jej mlady chovatel ktoremu spestri uz tak relativne pestru zbierku - pieskomily, svaby, pirane (to je to co si pamatam). Snad sa jej u neho bude darit.
Bic0
 

Poslaťod tana » Uto Sep 11, 2007 8:11 pm

Paráda,za celý náš tým VIVARISTA Ti děkujeme,a budeme doufat,že vás takových jako je BicO bude čím dál tím víc,děkujeme :wink: :!:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Bic0 » Uto Sep 11, 2007 8:17 pm

Cele sa to vlastne podarilo vdaka tomu ze sa snaziem zachranovat hlavne nase - slovenske - plazy. Este ze tu zenu co ju nasla napadlo vyhladat na internete nieco ako "nasli ste palza" a cuduj sa svete vyskocil tam kontakt na mna na stranke o 'plazoch u nas'. Vdaka tomu sa dostala ku mne a potom dalej. Aj ked nejde o lsovenskeho palza, bolo mi jej luto a tak som ju od tych ludi zobral. Dakujem aj im za ich zaujem a starost. Dnes poobede uz podla mojich informacii pokrstila svoju novu ubikaciu ;-)
Bic0
 

Poslaťod Swablik » Pia Sep 21, 2007 12:00 am

krasna korytnacka..myslite ze by prezila v jazierku vonku ako TSE? bo dnu ju uz nemam kde dat..(uz len tak zo zvedavosti kedze uz ma majitela) :)
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod Bic0 » Pia Sep 21, 2007 12:11 am

V lete ano, ale nasu zimu by neprezila.
Bic0
 

kor.

Poslaťod agama » Pia Sep 21, 2007 1:50 pm

V pondelok idem za kamosom ktory tu korytnacku ma :wink: odfotim ju a pridam sem foto :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
agama
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned Apr 01, 2007 9:22 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ludmyl » Pon Máj 11, 2009 8:34 pm

Ahojte,
chova niekto z vas tieto korytnacky? Alebo viete o niekom kto ich chova? Dik.
ludmyl
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon Máj 11, 2009 8:33 pm

Poslaťod štefan » Uto Máj 12, 2009 6:46 am

Ahoj,
ja som ich choval a ak potrebujes o nich nejake detaily, otazky vloz sem a skusime ti poradit.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod ludmyl » Uto Máj 12, 2009 7:35 am

ahoj, ja hladam skor chovatela. mame totiz jednu samicku v najlepsich rokoch a chceli by sme k nej samceka, lenze ako hladam tak hladam, neviem najst ziadneho chovatela, alebo obchod, kde by som ho zohnala. Inac s nou niesu ziadne problemy, je velmi pokojna, ma zdravy a pekny karpax, dobre papa, ale evidentne jej chyba spolocnost rovnakej korytnacky. ak by si mi vedel aj s tymto poradit, bolo by super.
ludmyl
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon Máj 11, 2009 8:33 pm

Ďalší

Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron