Potrebujem radu

Skúsenosti s ich chovom

Moderátor: štefan

Potrebujem radu

Poslaťod Monika Nyitraiová » Ned Sep 27, 2009 2:57 pm

Ahojte...uz mam dva dni doma kraba,ma vsetko co by mal mat,ale nechce nic jest....najprv som si myslela ze je to len zmenou prostredia ale dva dni sa mi zdaju vela :( ....co vy na to?
Monika Nyitraiová
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned Sep 27, 2009 2:48 pm

Re: Potrebujem radu

Poslaťod štefan » Ned Sep 27, 2009 5:46 pm

Ahoj Monika,
aky druh kraba mas?
Je vcelku mozne, ze sa len pripravuje na zvlek, ale napis nam aky druh to chovas. Snad budeme mudrejsi.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Potrebujem radu

Poslaťod laci » Pon Sep 28, 2009 12:42 pm

štefan píše:Ahoj Monika,
aky druh kraba mas?
Je vcelku mozne, ze sa len pripravuje na zvlek, ale napis nam aky druh to chovas. Snad budeme mudrejsi.
a taktiež čo si mu dávala ako krmivo?
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod matej147 » Pon Sep 28, 2009 6:53 pm

problémy pri jedení mojich krabov:
1. keď nemajú dostatočné teplo, tak prestávajú žrať. ak nemajú, tak im daj aspoň žiarovku, vodu podľa mňa vyhrievať netreba.
2. ono to žrádlo pre kraby z obchodu-tie granule a pod moji nežerú, povedal by som že to vnímajú len ako skalky
3.mrazenú stravu-ak sú už dosť veľký tak s ňou majú problém-nevedia si ju chitiť do klepeta (myslím teraz malú, poprípade dlhú ale tenkú stravu)

Skús mu dať jablko alebo šunku, ak to nezožere, tak sa pravdepodobne bude zvliekať, ale to zistíš tak po pár dňoch/týždňoch.

PS:napíš akého kraba máš, čo asi nevieš takže aspoň fotku keby sa dalo

Dodatok: dva dni nie sú veľa, ono ak bol dobre kŕmený tak nemusí opäť žrať aj týždeň(moji ale žerú vždy :lol: )
Obrázok užívateľa
matej147
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Štv Feb 14, 2008 7:46 am
Bydlisko: Brezno

Poslaťod Monika Nyitraiová » Str Sep 30, 2009 7:03 pm

Ahojte tak uz mi zacal jest...najprv som mu davala tie take granulky,ale uz zjedol aj jablko...a asi aj jednu rybku lebo ju nikde neviem najst :) a pytali ste sa aky druh...tak to neviem vobec :) a dakujem za rady....chovam to prvykrat a musim povedat ze je to veelmi zaujimavy tvor :)
Monika Nyitraiová
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned Sep 27, 2009 2:48 pm

Poslaťod laci » Štv Okt 01, 2009 5:50 am

No tak to je dobre, možno to bolo iba zmenou prostredia, držím palce.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod Monika Nyitraiová » Štv Okt 08, 2009 6:19 pm

Ahojte....mam otazku.....kupila som si dalsieho kraba....je mensi ako ten ktoreho mam uz dlhsie...a nerozumeju si,bija sa a ten vacsi ako keby vytlaca toho maleho....urobila som zle ze som ho kupila?
Monika Nyitraiová
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned Sep 27, 2009 2:48 pm

Poslaťod tana » Štv Okt 15, 2009 6:15 pm

Ano, a raději je hnetka rozděl nebo ten silnější se bude navážet do toho malého a klidně ho napadne a může dojít k amputaci nohou a pod. a hrozí, že umře.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod matej147 » Pia Okt 16, 2009 5:19 pm

akože istú dobu som choval 2 krabov spolu a u mňa neboli žiadne útoky-i keď moji boli rovnakej veľkosti. mam na teba otázku, sú tie kraby rovnakého druhu? to by si mala posúdiť aj okom...aspoň či sú si podobný, možeš nám dať foto? rád by som si ich pozrel :wink:
Obrázok užívateľa
matej147
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Štv Feb 14, 2008 7:46 am
Bydlisko: Brezno

Poslaťod Monika Nyitraiová » Sob Okt 17, 2009 7:46 pm

taak ci su podobni:) hmm neviem tak maju niektore spolocne crty:) ale maju roznu farbu...jeden je cerveny a druhy modry a rada by som tu dala nejake fotky ale zial neviem ako:) mozem ti poslat napr na mail :)
Monika Nyitraiová
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned Sep 27, 2009 2:48 pm

Poslaťod tana » Uto Okt 20, 2009 3:59 pm

Klidně mi je pošli :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Suchozemské slimáky a ulitníky...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron