Eryx colubrinus loveridgei

Či už malé, alebo obrovské...

Moderátor: štefan

Poslaťod mendel » Str Nov 04, 2009 12:07 pm

No jasné, čo z krásy, keď ju nevidieť :wink:. Týmto sa vysvetlilo, prečo sú málo rozšírené. Takého hada si zadováži len niekto, kto chce niečo nie bežné a popri tom chová aj iných hadov, ktorých môže obdivovať. Taktiež ich stravovanie nie je jednoduché, veď oni zlikvidujú jedno hniezdo na posedenie :shock:. Ako často ich teraz kŕmiš ?
Obrázok užívateľa
mendel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned Okt 11, 2009 10:47 pm

Poslaťod štefan » Str Nov 04, 2009 1:37 pm

Takto by som sa na to cele ja osobne ale nepozeral. Krasa predsa moze byt aj ukryta, vo vnutri (napr. Homo sapiens). Nechovam piesocnikov preto, ze by som chcel nieco menej bezne, ale pre ich nesmierne zaujimavu etologiu a biologiu, ktora sa da pozorovat aj ked su ukryte pod vrstvou piesku (horsie je to s problematickym otvaranim dveri teraria, kedze piesok musi byt vo vysokej vrstve a hadiky piesok dost casto premiestnuju a nahrnaju ho k prednej stene, vdaka comu sa jemny piesok dostane do kolajniciek a polka teraria sa uz neda otvorit).
Potravu tym mojim davam 1x do tyzdna, ale v mnozstve, ktore prijmu. U samicky to vyzera vtedy tak, ze dostane do seba na posedenie aj 8 holicat, samcek ich prijme 4-5.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod mendel » Str Nov 04, 2009 2:38 pm

Tak to sú hadíky ako stvorené do môjho terarka, ja mám otváranie zvrchu :wink:. Ak by si mal niekedy odchov, mám vážny záujem o párik :)
Obrázok užívateľa
mendel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned Okt 11, 2009 10:47 pm

Poslaťod Matt » Pia Nov 06, 2009 7:09 pm

štefan píše:Ten moj parik podrastol, v sucasnosti nech maju 35-40 cm. Ja som ich doniesol skutocne velmi male. Mastomysi by este nezvladli. Davam im holicatka mysiek a maju co s nimi robit, aby ich dostali do seba. Samicka, ak sa do nich pusti, stiahne na posedenie aj 8 holicat, samcek samozrejme menej.



ako kazdy iny had aj eryx si poradi s vacsou potravou vid foto....a k tym holicatam..nebudu mat problemy s travenim ked budu dlhodobo krmene holicatami? aby nevyvracali potravu ked bude osrstena.....ved aj 30cm koralovka uz zvladne skakavku a to je tiez tenucky a utli had
podla mna je to krmenie holicatami(nie u mladat) skor na skodu ako na uzitok..netreba tie hady podcenovat


foto s teraporadne
Obrázok

Obrázok
Matt
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Nov 06, 2009 7:00 pm

Poslaťod štefan » Pia Nov 06, 2009 7:12 pm

Skutocne som uz skusal im ponuknut aj osrstene mysky, ale odmietali ich. Ked si mohli vybrat medzi holicatami a vacsimi myskami, vzdy uprednostnili holicata. Ak k vyvrateniu potravy pride, tak bud poklesom teploty alebo "prezranim". Stalo sa to iba raz a aj to len u skutocne pahltnej samicky.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Matt » Pia Nov 06, 2009 7:19 pm

daval si im zivu alebo zamrazenu potravu?Skusal si normalne mysi,skrecky alebo mastomysi? To s tym vyvratenim co si napisal je pravda ale ja hovorim o neschopnosti travenia si pooradit so srstou ktora je tazko stravitelna az nestravitelna(preto je aj v hadom vykale).
Matt
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Nov 06, 2009 7:00 pm

Poslaťod štefan » Pia Nov 06, 2009 7:23 pm

Zivu.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod mendel » Sob Nov 07, 2009 8:35 am

Ja by som im ponúkla holíčatá mastomyšiek, nech si zvykajú, pár chåpkov im neuškodí :wink:
Obrázok užívateľa
mendel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned Okt 11, 2009 10:47 pm

Poslaťod štefan » Sob Nov 07, 2009 8:45 am

Skusim, ak ich niekde kupim :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod mendel » Sob Nov 07, 2009 10:09 am

Tie si môžeš chovať aj sám, nesmrdia :wink:
Obrázok užívateľa
mendel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned Okt 11, 2009 10:47 pm

Poslaťod Matt » Pon Nov 09, 2009 1:39 pm

ja by som na tvojom mieste krmil skreckom(tie ako potrava robia zazraky vacsinou pomahaju s rozkrmovanim aj na tie najvyberavejsie hady) velkym asi ako ako skakavka..a ked su take bojazlive a nelovia tak by som to skusil s mrtvym trsku mu nadrezat telo nech citi krv a nechat to v terarku na noc a maximalne ich nerusit.....toto by som skusil ja ale je to tvoj chov ty vies ake mas moznosti a podobne...lebo 8 skakaviek pre tak velkeho hada je trosku cudne.chovu zdar
Matt
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Nov 06, 2009 7:00 pm

Poslaťod peterveter » Ned Sep 26, 2010 7:24 pm

nová samička do chovu G.c.l anery (NL)
Obrázok
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod štefan » Ned Sep 26, 2010 7:53 pm

Krásna!
Peťo, bol si dnes v St.Poltene? Tam som ich videl - klasicke oranzové i takéto anery. Ba dokonca som tam zahliadol i Eryx conicus.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod peterveter » Ned Sep 26, 2010 8:24 pm

ano,bol.
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod peterveter » Uto Jún 21, 2011 9:21 pm

tak snád z toho niečo bude
Obrázok
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron