KORELA CHOCHOLATÁ

Všetko, čo sa týka chovu, rozmnožovania, pozorovania, skúseností s týmito novodobými dinosaurami....

Moderátor: štefan

KORELA CHOCHOLATÁ

Poslaťod tana » Uto Mar 03, 2009 7:41 am

Tak tu je další nový přírůstek do zoo :lol:
Je to 3 měs. miminko a jmenuje se Pepito

Obrázok

Obrázok

soukromý chov: tana
foto : tana
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod mendel » Str Nov 04, 2009 12:40 pm

Ahojte, chovatelia operencov :) . Mám mladý párik koreliek a toto leto mi samička začala znášať vajíčka. Nakoľko nemám v pláne ich rozmnožovať, vajíčka som jej postupne odoberala. Asi o mesiac však opäť naniesla vajíčka, čo nechápem :shock: . Keby to bolo o 2-3 mesiace, ale takto ? Samička sa zbytočne vyčerpala... dá sa nejak zabrániť takejto zdupľovanej znáške :?: :?: :?:
Obrázok užívateľa
mendel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned Okt 11, 2009 10:47 pm

Poslaťod tana » Pia Nov 06, 2009 1:13 pm

Je mnohem lepší a tím se i zabrání, že nebude dále snášet vajíčka - jí ponechat jedno vajíčko, a nebo jí tam dát napodobeninu (umělé vajíčké). Tím se splní účel a smička tak bude ráda, že má na čem sedět.
Jsou vyjímečné samičky, které rády sedí na vajíčkách.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod mendel » Sob Nov 07, 2009 9:08 am

Škoda, že som na to neprišla sama :? Už som mala taký pocit, že mám doma sliepku, nie papagája :wink:. Už sa teším, ako jej na budúci rok prejdem cez rozum :lol: Ď... :)
Obrázok
Obrázok
Piťo :) , samičku nepúšťam von, je jak z divých vajec :roll:
Obrázok užívateľa
mendel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned Okt 11, 2009 10:47 pm

Poslaťod tana » Pia Nov 13, 2009 4:49 pm

:lol: klidně jej pust.
Já mám Pepita i Kubu-žaka puštěné celý den.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod mendel » Pia Nov 13, 2009 7:15 pm

Je priveľmi plachá a tak ju nechcem stresovať a násilne ťahať von. Raz som to skúsila a stačilo :roll:. Keď nechám dvierka otvorené, samček je v momente von, ale ona za ním nevyjde... je to na nej :wink:
Obrázok užívateľa
mendel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned Okt 11, 2009 10:47 pm

Poslaťod tana » Pon Nov 16, 2009 6:01 pm

Neboj až zjistí, že jí nic nehrozí tak sama vyleze :wink: Je supr, že vidí samečka jak sám vyleze ven a zkoumá okolí takže se neboj za chvíli jej bude následovat. Násilné braní není až tak to pravé ořechové -takže to chce jenom čas :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod mendel » Štv Nov 19, 2009 3:32 pm

Obávam sa, že je to beznádejný prípad :roll:. Kúpila som ich už ako dospelé a mám ich už dva roky, takže už neočakávam žiadne väčšie zmeny k lepšiemu :( . Samček je smelší, ale o to viac kúsavejší, ale ani samička za ním v tomto smere veľmi nezaostáva :wink:
Obrázok užívateľa
mendel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned Okt 11, 2009 10:47 pm

Poslaťod tana » Sob Nov 21, 2009 7:50 pm

Ano je to docela hodně veliká problém, když si člověk koupí jaké koliv zvíře starší. Je mnohem lepší si je pořídit jako miminka - líp se dají pak ochočit, protože přilnou více a berou člověka jako rodiče.
Nebo jak už jsem psala tak to chce vážně hodně trpělivost a hlavně být vlídný a neokřikovat-neřvat a pod.. Je těžko usoudit jaký předtím měli život - životosprávu u předchozího majitele a klidně i toto může být důsledek - špatné zacházení, nebo vůbec žádné-laksní chgování-nebraní z klece a nevlídnost o ně.
Každopádně to nevzdávej a zkus to na pamlscích z ruky - třeba to půjde snás. Držím Ti palečky.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod mendel » Ned Nov 22, 2009 9:31 pm

Ďakujem :D . Ale napriek tomu, že moji operenci nie sú celkom krotkí, čo sa poväčšine od papagájov očakáva, sú veľmi milí :) a samček mi to vynahrádza svojim krásnym spevom . Je veľmi vnímavý a komunikatívny a je nám aj takto spolu dobre :)
Obrázok užívateľa
mendel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned Okt 11, 2009 10:47 pm

Poslaťod tana » Pia Dec 18, 2009 10:22 am

Mluv na něj a naučí se. Mohu se pochlubit tím, že Pepito a Kubíček (korela-žako) spolu diskutují a je sranda jak spolu diskutují.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod mendel » Str Dec 23, 2009 2:31 am

Nenaučia sa ... sú dvaja a tak si celkom dobre vystačia aj samy. Nepotrebujú sa učiť cudziu reč :wink: :(

Paťa :D

Obrázok
Obrázok užívateľa
mendel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned Okt 11, 2009 10:47 pm

Poslaťod tana » Pon Dec 28, 2009 11:40 pm

Když chce tak ani nemusíš jej učit - pochytí to sám :wink:
A jaké je to hezké, když ráno na tě volá : Miláčku vztávej, dej pusinku a pod.. :lol:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod mendel » Uto Dec 29, 2009 12:36 am

Teba možno tvoj žako raz prekvapí :lol:, ale korely nie sú až také učenlivé :cry:. Viac ich zaujímajú plné krmitká :wink: :D
Obrázok užívateľa
mendel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned Okt 11, 2009 10:47 pm


Späť na Exotické vtáctvo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron