kladení vajec a inkubátor

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

kladení vajec a inkubátor

Poslaťod Lucik » Pia Jún 18, 2010 8:32 am

Mám dvě želvy nádherné - samce a samici už 9let.Až letos na jaře jsem zjistila, že klade vejce. Nemá je však kam zahrabat (ostrúvek je kamenitý), tak je "vypouští" do vody. Tam jej poté hned se samcem sežerou. Můžu samici umístit na několik
dní do bedničky s pískem, aby nakladla? Vydrží tam bez vody? A pokud se to podaří - jak by měl vypadat inkubátor pro vejce? Děkuju...
Lucik
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pia Jún 18, 2010 8:30 am

Re: kladení vajec a inkubátor

Poslaťod štefan » Pia Jún 18, 2010 9:19 am

Mohlo by sa stretnut s uspechom prekladat samicku pred kladenim do ineho priestoru s pieskom. Ale ako urcis termin kladenia?
Skor by stalo za uvahu poskytnut na zahrabanie vajicok nadobu priamo v povodnej nadrzi.
Bez vody vydrzi, postaci len ju vlhcit, ale samicky na to, aby zahrabali do piesku svoju znasku potrebuju kloakalnu tekutinu alebo aspon primerane vlhky substrat.

Inkubator staci spravit (ja v nom liahnem klopavky) z akvaria, do ktoreho das vodu, termostatove ohrievace, a na podstavec trebars aj z kvetinaca) polozis dalsiu nadobku so substratom a vajickami.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

inkubator

Poslaťod Lucik » Pia Jún 18, 2010 10:01 am

Děkuji. Tekže inkubator by vlastně vyhřívala voda, ve kterém bude topítko? A fungoval by inkubátor takový - že do substrátu bych umístila vejce a zahřívala je např. lampou shora, bez vody? Jen mě napadá jak bych měřila teplotu v inkubátoru? Děkuji. :)
Lucik
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pia Jún 18, 2010 8:30 am

Re: inkubator

Poslaťod štefan » Pia Jún 18, 2010 7:07 pm

Ano, len pozor na termostatovy ohrievac. Podla mojej skusenosti nie je ohrievac ako ohrievac. Ja mam v jednom inkubatore, v ktorom sa prave liahne druha klopavka, 3 ohrievace. Jeden bez termostatu a dva s nastavenou najnizsou a najvyssou potrebnou teplotou. Kazdopadne treba si vybrat termostat u ktoreho sa da nastavit aj polovicna teplota, teda napr. 28,5 st.C. Nestaci 28 alebo 29 st.C. Takisto sa snaz vybrat taky typ, ktoremu nebude vadit ak cely skonci pod vodou.
Lampu ja nepouzivam. Odizoloval som akvarium ktore je vlastne inkubator od okolia, na dno som polozil kvetinac na ktorom je sikmo ! (aby kondenzovana vodna para teda kvapky nepadali priamo na vajicka) polozena samotna nadobka s vermikulitom a vajickami. Vo vnutri je voda, ktora len tesne koresponduje s dnom nadobky s vajickami, tri ohrievace, teplomer. Cely inkubator je zakryty plazovym uterakom (ten ale zacne postupne cernat vdaka vysokej vlhkosti...) a sklom az na par cm vzduchovy otvor. Tu opatovne mam teplomer.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: inkubator

Poslaťod Lucik » Pon Jún 21, 2010 6:52 am

Děkuji za informace. Jen ten inkubátor si pořád nedovedu představit, nevím, jak by to mělo v konečné fázi vypadat, a hlavně, aby fungoval... :-( Nemáte foto? :?
Lucik
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pia Jún 18, 2010 8:30 am

Re: inkubator

Poslaťod štefan » Pon Jún 21, 2010 11:59 am

Digital dodychava, je zazrak, ze som s nim dokazal nasnimat celkom prvu malicku klopavku. Tak v tomto pripade..je mi luto, ale asi neposluzim.
Ale inkubator nie je nic prilis zloziteho, kd si ho dokaze dat dokopy aj taky antitalent na techniku akym som ja :lol:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

re: inkubator

Poslaťod Lucik » Pon Jún 21, 2010 12:47 pm

Moc Vám děkuji, zkusím si inkubátor v případě úspěšneho nakladení vajíček vyrobit podle vašich instrukcí. Budu vás o průběhu informovat :D
Lucik
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pia Jún 18, 2010 8:30 am


Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron