Gekon múrový /Tarentola mauritanica/

Od malých až po veľké...Chovateľské skúsenosti s nimi

Moderátor: štefan

Gekon múrový /Tarentola mauritanica/

Poslaťod juroba » Pon Jan 17, 2011 2:27 pm

3 dni do zadu som sa ujal tohoto malého gekona /asi 9cm/. Nebudem sa rozpisovať o dôvodoch a príčinach , prečo som si ho "adoptoval".
Ako ho tak sledujem, zisťujem pár maličkostí ktoré ma nútia požiadať o radu , albo aspoň názor.
1.chvost : jeho chvost je akoby polámaný . presnejšie,leží a chvostik nemá rovno , ale tak cik -cak.
2.nohy : jedo prsty , končeky sú jemne nasmerované do vrchu
3. papula : na pravéj strane ju má mierne klesnutú
Začasl som mu dávať vápnik.
Bol krmený červami . Za čas čo je u mna ,nezožral nič.
moje skúsenosti : 2 roky dozadu som choval Agamu bradatú , užovku červenú a momentálne chovám 2 vtáčkare.
Poradíte ?
Obrázok
juroba
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon Jan 17, 2011 12:24 pm

Poslaťod juroba » Pon Jan 17, 2011 6:54 pm

Práves om prišiel z mesta , kde som kúpil SERA Reptilin Vitamine /C+D3+E+K3+Pp+A+B1-12/ a kvapol som mu to do vody. Chodieva sa napiť a dokonca aj kúpať . To bol dôvod, prečo kvapky. Tak teraz dúfam , že mu pomôžem.
juroba
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon Jan 17, 2011 12:24 pm

Poslaťod štefan » Ned Jan 23, 2011 10:00 pm

Skús mu rapídne zmeniť krmivo a múčne červy sa snaž obmedziť na minimum. Ak už s nimi kŕmiť, tak len čerstvo zvlečené (biele). Skôr mu predkladaj iný hmyz a myšie holíčatká.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Štv Feb 10, 2011 8:42 am

Je ve velice zuboženém stavu, štítky mají být podél těla rovně a né vyčnívat - zanedbaný zdrav. stav. Dobře jsi udělal, že jsi koupil vit+min a cpeš do něj ca - toho potřebuje docela dost viz prsty a ocas.
Co se týká stravy musí být pestrá a né jednostranná to neprospívá a jak už tu psal¡Štefan. Cvrky, kobylky, jakékoliv holátka a pod.. Zkus se podívat pod štítky zdali tam nejsou paraziti - páč zdravý jedinec takto štítky nemá mít. Máš u něj topný kámen, UVB a spot? Jakou teplotu?
Myslím si, že jakmile toto všechno bude mít tak by se měl zpravit - jenom p ro jistotu bych dala trus na rozbor pro každý případ vnitřních parazitů, vzhledem ktomu, že baštil jenom červy a je docela zubožený - vysláblý viz i barva kůže.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod jany » Štv Feb 10, 2011 8:17 pm

Ak môžem podotknúť z tými vitamínmi to nepreháňaj a drž sa dávkovania na krabičke lebo vysoký prísun vitamínov tiež môže uškodiť. :wink:
jany
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pia Jan 22, 2010 5:51 pm


Späť na Jašteričky a jaštery

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron