Osvetlenie aquaterária /paludária/

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

Osvetlenie aquaterária /paludária/

Poslaťod ctrlaltdellete » Štv Jan 14, 2016 12:16 pm

zdravím všetkých, ....
keďže som nenašiel tému príbuznej mojej novozaloženej, reku sa opýtam hádam mi niekto poradí, ...
myslíte si, že pre vodné korytnačky je vhodné svietiť led osvetlením? ... nemám na mysli tým že LEN led osvetlením, mám na mysli, či je spektrálne vhodné pre ne, či im neublíži svietivosť led osvetlenia, ... mám v pláne, možno niečo aj pre nich podsvietiť ledkami, teda aj pre ich/moju orientáciu, aby neboli napr. v úplnej tme ;) a nezakopávalli o nábytok v noci, hlavne tedda ja, ...
dúfam, že som sa správne vyjadril, ... [-o<

dík za radu, čas, názor, skúsenosti, ... :idea:
Obrázok užívateľa
ctrlaltdellete
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Ned Jan 03, 2016 9:06 am

Re: Osvetlenie aquaterária /paludária/

Poslaťod štefan » Sob Jan 16, 2016 9:43 pm

Pravdu povediac, nemám s LEDkami skúsenosti v súvislosti s chovom korytnačiek. Používal som klasické žiarovky, ktoré dokázali vyvinúť dostatočné teplo. Každopádne by to ale stálo za to skúsiť a o prípadných skúsenostiach informovať na stránke nášho časopisu VIVARISTA.sk.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Osvetlenie aquaterária /paludária/

Poslaťod ctrlaltdellete » Uto Jan 26, 2016 9:58 am

...ja som mal na mysmli, možno som sa zle vyjadril, osvetlenie plávacej časti, ...
narazil som na jeden zaujímavý produkt HOBBY BUBBLE AIR LED, je to sice aj so vzduchovaním, pri kórkach vzduchovanie nie až tak potrebné, viemme, ... ale je to pekné, videl som to v akváriu, ... zaujímavé to bollo
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Obrázok užívateľa
ctrlaltdellete
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Ned Jan 03, 2016 9:06 am


Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron